Karadeniz Pet

1,5 aylık kuşumun sırtındaki bu yara

Fatih BUYURUCU

Emektar Üye
Arkadaşlar 3 gün önce petshoptan aldım 1,5 aylıkmış sırtındaki tüyleri aralayınca böyle bi yara gördüm ilk alırkan başka bi kuşun kakası sanmıştım fakat temizleyince yara olduğunu anladım telaş yapacak bi durum varmı geçermi veya geçmesi için ne yapmam gerekir yardımarınızı bekliyorum.
em22bY.jpg

ey00a9.png

Resim eklerseniz arkadaşlar yardımcı olacaktır

Tumor ya da kist olmasi muhtemel. Veterinere goturun. Gecmis olsun

sağlığındada hiç bir problem yok dediğiniz gibi kabuk bağlamış bir yara var vede iyleşecek gibi görünüyo kötüye gitmiyo aldığımdan beri falanda 2 kere gagasıyla oynadı yarayla yinede tedirgin oldum fikrinizi almak istedim
ayrıca teşekkür ederim yorumlarınız için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:55 -->-> Daha önceki mesaj 00:53 --

Tumor ya da kist olmasi muhtemel. Veterinere goturun. Gecmis olsun

tümör olsa kabuk değilde şişkinlik olmazmıydı ? :(

sağlığındada hiç bir problem yok dediğiniz gibi kabuk bağlamış bir yara var vede iyleşecek gibi görünüyo kötüye gitmiyo aldığımdan beri falanda 2 kere gagasıyla oynadı yarayla yinede tedirgin oldum fikrinizi almak istedim
ayrıca teşekkür ederim yorumlarınız için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:55 -->-> Daha önceki mesaj 00:53 --

tümör olsa kabuk değilde şişkinlik olmazmıydı ? :(

anladım ama sanmıyorum kist olacağını kabuk bağlamış bir yara gibi duruyor.
krem sürmelimiyim veya ıslak bi mendille hafifce silsem nasıl olur.

Veterinere goturme sansiniz yok mu?

kaldığım yerle veteriner arası baya uzak dolmuşa falan binmem gerekiyo kuşu da yormak istemiyorum tam emin olmadan.. soğuk falan alırsa daha kötü olur

kaldığım yerle veteriner arası baya uzak dolmuşa falan binmem gerekiyo kuşu da yormak istemiyorum tam emin olmadan.. soğuk falan alırsa daha kötü olur

Bisey olmaz. Kafesin ustune battaniye ortun. Bir canli o, insan olsa bir dakika durmadan gotururdunuz, arada bir fark yok. Aci cekiyor olabilir.

götürecem zaten fakat bu günlerde burda hava çok soğuk o yüzden çok önemli bişey yoksa daha geç götürecem fikrinizi alıyım dedim. kuş hiç rahatsız olmuyo bu yaradan acıda çekmiyo çok rahat uçup oynuyo tahminime göre yeni doğduğu zaman falan olmuştur aldığımdada vardı bu yara

hocam büyük ihtimal annesi veya aynı kafeste bulunduğu bir kuş tarafından dayak yemiştir.. Büyük bi hayvan değil -yaşça- gördüğüm kadarıyla.. Tümör genelde kanat kısımlarında çıkar kuşların zaten

haklısınız hocam bende sizle aynı görüşteyim o yüzden şuan kuşu hiç yormaya gerek yok inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur teşekkür ederim yorumunuz için

acil yardim

bende 2 hafta önce bi yavru kus aldim ve su an tam 7 haftalik ve ayni yaradan var sirtinda. cok kasinip duruyor. bit varmi diye baktim ama bisey göremedim (bayagi didikledigim halde). sonra artik zirt pirt yarasini kasidigi icin biz de antiseptik sürdük dün (internette biraz arastirmayla, öyle yaziyordu), onu yememesi icin de yara bandi yapistirdik. gece cikarmis yarabandini. bugün de devam kasiyinca tekrar antiseptik ve terramycin merheminden sürdük (yine internette arastirmayla terramycin merheminden bahsedildi). üzerini de bantladik (kanatlarinin altindan gecirerek). bütün gündür cikaramadi ama cok kasimaya calisti. ne yapacagimi sasirdim artik. yardimci olabilirseniz cok mutlu olurum :( veterinere götürme sansim yok malesef (dagin basinda yasiyoruz diyebilirim) en yakin veteriner 200 km ötede. benim bisekilde care bulmam lazim bu duruma icim gidiyor her kasindigini gördügümde :( bide her firsatta kendini sisirio yani tüylerini.
baska bir sorun daha var; ayagini sikistirdi cocuklar kapida kusumun :(( (kus kapinin üzerindeyken). suan ayaginin üzerine basmamaya calisiyor. yürürken hafif bastirio hemen kaldirio, incinmis gibi sanki. kirilsaydi hic basamazdi degilmi :( ? kirilmis olmasin :( tüneginde dururken o ayagini hep havada tutuyor. yardimci olun lütfen :((

Geri