Karadeniz Pet

1.5 aylık muhabbet kuşu var ben de sorum olacaktı

soner231

Meraklı Üye
bende 1.5 aylık ayvru erkek muhabbet kuşu var. yemini temizlemek için kafesin kapısını açıyorum hemen dışarı çıkmak istiyor bende arada izin veriyorum hemen lanbanın üstüne çıkıyor ve inmiyor oradan acıkırsa ancak iniyor . kendime alıştırmak için ne yapabilirim. kafese elimi uzatınca elime çıkıyor ama dışarı çıkmak için kafesten . önerilerinizi bekliyorum. yavru bana geleli 1 hafta oldu

Elinize yem koyun :) madem yemi seviyor elinize gelmek zorunda :)

hergün ilginizi eksik etmeyin daha çok alıstıkça daha güvenilir oldugunuzu anlayıp alışacaktır. elinizde yem yedirin marul elma vs. sebzeler verin hoşuna gidecektir..

peki biraz aç bıraksam daha sonra daldarı eyitimi yapsam olurmu ?

Kuşlar bana göre aç kaldığında çok iyi düşünemiyorlar bunu bir kaç kez yaşadım. Annenemlere falan gittiğimizde komşuya bırakıyordum yemi bittiğinde çılgına dönüyordu, bence elinize konduğunda yavaş hareketlerle dışarıda sevmeye çalışın.

elime konuyor ama kafesten çıkmak için daha sonra uçup lanbaya konuyor canı isterse kafese iniyor . bazen elime alıp seviyorum

lanbayı sökersem oda karanlık kalır gecelere kuşu hiç alıştıramam

lanbayı sökersem oda karanlık kalır gecelere kuşu hiç alıştıramam

Discolarda oluyor ya renkli top şeklinde ondan taksan süper olur :) Espiri bir yana aslında çok basit birşey kuşun insana alışması yani bana göre öyle diye düşünüyorum. O şekilde lamba olmayan bir oda da alıştırmayı deneseniz diyorum?

Geri