Karadeniz Pet

1 ay boyunca besliyorum lütfen okuyun

• Konbuyu başlatan Kimyon13
  • Başlangıç tarihi
K

Kimyon13

Guest
arkadaşlar öncelikle merhaba. 1 ay önce benim doğum günümdü ve kuzenim bana muhabbet kuşu almış muhabbet kuşu sanırım 1,5 yaşında. sorun şu ki; kuşu 1 aydır besliyorum. kafesinde sadece yem, su, ayna ve üstünde durması için çubuklardan var. başka kum falan varmış o nedir çok gerekli midir? ek olarak kuşuma hastalanınca yada zayıf düşünce mama ve vitamin takviyesi yapmıyorum. mama ve vitamin takviyesini biraz açar mısınız? tam olarak nasıl yapılı mama ve ne tür vitamin kullanmalıyım. teşekkürler şimdiden çok saolun

herşeyin yazdığı bölümler var bence oraları bir araştır bu sayede bilmediğin çok şeyi öğrenmiş olursun kardeşim iyi günlerin olsun

1,5 yaşındaki kuş eğitilmez, konuşmaz haberin olsun. Aynayı hemen çıkar zararlı. Tahta tünek kullan. Ayda bir defa tahta tüneği sirkeli su ile temizle. Kuş kumu kuşların yediklerini sindirmesini sağlar. Gereklidir. Ayrıca gaga taşı yuvarlak, Kalamar gaga taşı temin etmelisin. Mama yapımı tarifi sitede var yaparsan çok iyi olur. Son olarak ballı yemi evde yapabilirsen çok iyi olur. Dışarıda satılanları mümkünse alma. Vitamini de haftada 1 kez suyuna damlat.
Muhabbet Kuşu Hakkında Genel Bilgiler - Muhabbet Kuşu - Türkiye'nin En Büyük Muhabbet Kuşu Platformu
hastalik-tedavi-korunma-ve-ilac-kullanma-yontemleri

Bakım Besleme Üretim ve Yetiştirilmesi - Muhabbet Kuşu - Türkiye'nin En Büyük Muhabbet Kuşu Platformu

Son düzenleme:
Geri