Karadeniz Pet

1 ay seyahate çıkacağım bir problem olur mu ?

Emre Özcan

Meraklı Üye
merhaba arkadaşlar çiftlerimin uzun zamandır ciftleşmesini bekliyordum ama 1 ay bulunduğum şehirden başka şehre gideceğim , kuşlarım benim için çok önemliler bu yüzden kimseye emnaet vermek istemedim , odama 2 buçuk metre yükseldiğinde bir yere üretim kafesini astım kafesi yeni aldım epey geniş , yuvalığıda değiştirdim daha geniş ve derin yuvalık aldım talaş vs. herşeyide sepiştirdim kafesin çeşitli bölgelerinede yerleştirdim talaşları. 2 akıllı yemlik + 4 adet yemlik nijer tohumu destekli şekilde taktım, 4 adet suluk taktım banyoluğu takıp takmamakta kararsızım , geceleri otomatik yanan bir gece lambasıda aldım .

siz ne düşünüyorsunuz riskli bir durum mu haftada 1 kere anneannem evimize gelip kuşların sularını değişterecek .

banyluğu takmalıyım onu bilmiyorum . başkasına güvenip veremiyorum çoğu kuş beslelemiş cocukları kuşları devamlı rahatsız ediyor.

Arada sırada kontrol edecek birinin olması iyi aksi takdirde 1 ay uzun bir süre. Olumsuz sonuçlar olabilir hele yumurta hazırlığı varsa.

1 ay çok uzun süre ve vitamin ve özellikle mama yapılmıyor bence yumurtlasa bile yumurtaları kırar ve yer dişi. Benim arkadaşım 2 kere kuluçkasında yem+su verdi sonuç yumurtaları yemiş oda sizin gibi tatile gitmişti.

Son düzenleme:
Yumurta hazırlığı varsa devamlı kontrol altında olup diyetleri ona göre hazırlanmalı mama,vitamin vs. Su bakteri oluşumuna en uygun ortamlardan biridir. Bu nedenle sık değiştirilmesi gerekir.

Çevrenizde bir üretimci varsa ona bırakmanız en uygunu olacaktır bence.

Eğer Istanbul'da iseniz size yardımcı olmak adına 1 ay kuşlarınıza bakabilirim ancak sonuçta canlı bunlar ne gibi bir olumsuzluk olabilir bilemem

Aynısını bende yaşadım geldiğimde kuşlarım perişan dı mecbur bakicak biri olmasi gerek o yemler bitiyo sular bitiyo ben 6 tane suluk astım geldiğimde 1 damla su yoktu gözünü korkutmak için demiyorum ama kuşlarını birine emanet etmeni öneririm siz bilirsiniz tabiki anlayan biri bakması lazım ben kuşlarım için 2 ay moralim bozuk gezdim

Geri