1 aydır grip, burnu tıkanıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emire Yıldız tarafından 6 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Emire Yıldız
  Çevrimdışı

  Emire Yıldız Site Bağımlısı

  Katılım:
  6 Şubat 2014
  Mesajlar:
  82
  Beğenileri:
  0
  Merhaba arkadaşlar, kuşumun yaklaşık 1 aydır sürekli burnu tıkanıyor ve kuruyor. 4-5 günde bir, tuzlu suya batırılmış pamuk ile burnunu açıyorum ama tekrar tıkanıyor. Burnunda dışarıya akmayan akıntılar oluşuyor ve orada kuruyor. Kuşun burun tıkanıklığı dışında genel olarak durumu çok iyi, yani istediği zaman ötüyor ve iştahı da yerinde... Fakat bu burun tıkanıklığının, nefes almasını engelleyebileceği için ve uzun süredir geçmediği için kuşum için üzülüyorum. Onu mümkün olduğu kadar sıcak tutmaya çalışıyorum ve marul, havuç, suyuna limon gibi vitamin takviyelerini sık sık yapıyorum. Bu arada evimiz klimalı, klima da onu etkiliyebilir diye düşünüyorum. Kuşum 8 yıldır bizimle, 8 yıldır kışın klimaya alışık gibi ama bu yıl biraz hasta oldu işte. Antibiyotik tedavisi filan uygulamalı mıyım, yoksa zamanla geçmesini mi beklemeliyim? Teşekkürler... İnternette ''Baytril'' ya da ''Baytril K'' kullanımı gibi bilgilere ulaştım; fakat kuşa olumsuz etki eder diye korkuyorum. :confused:
   
 2. Yılmaz Ç.
  Çevrimdışı

  Antibiyotik tedavisi uygulayın. Kendi kendisine geçmesi biraz zor. İlaçlar hakkında pek bilgim yok ama üstadlar yardımcı olacaklardır.
   
 3. Emire Yıldız
  Çevrimdışı

  Emire Yıldız Site Bağımlısı

  Katılım:
  6 Şubat 2014
  Mesajlar:
  82
  Beğenileri:
  0
  Teşekkür ederim. Evet, antibiyotik kullanacaksam benim de bu konuda bilgiye ihtiyacım var. İshal olduğunda ''Neo Terramycine+vitamin'' adlı antibiyotik dışında hiç antibiyotik kullanmadım.
   

Sayfayı Paylaş