Karadeniz Pet

1 Çift Damızlık Alırken Nelere Dikkat Etmeli ?

• Konbuyu başlatan Esxi
  • Başlangıç tarihi
E

Esxi

Guest
Selamun Aleyküm,

Kuşçudan aldığım yavru muhabbet kuşum 1 hafta sonra ölünce üzüldüm açıkçası.
Sakaryada ev üreticisi arıyordum, bir kaç kişi ile görüştüm. Eyer fiyatta anlaşabilirsek 1 çift damızlık almak istiyorum.

Yavrularımı kendim üretip eğitmek istiyorum.

Çift alırken nelere dikkat etmeliyim ? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok memnun olurum.

Sakarya içi Forumda satış yapan arkadşalar varsada Özel Mesaj ile ulaşabilirler.

Eş olduklarına emin olabilirsen gerisi sabır işi. Özellikle damızlık kuşlar yer değişikliğinden çok etkileniyor. Ben damızlık bir çift kuş aldım, 2. gün kafesin içine yumurtladı sonra kesti. 7 aydır bekliyorum dişi daha yeni yeni kızışıyor. Tabi şans faktörüde var. Yani bana sorarsan her halikarda 5-6 ay beklersin onun için benim tavsiyem 2 veya 3 aylık bir çift almak daha mantıklı.

Eş olduklarına emin olabilirsen gerisi sabır işi. Özellikle damızlık kuşlar yer değişikliğinden çok etkileniyor. Ben damızlık bir çift kuş aldım, 2. gün kafesin içine yumurtladı sonra kesti. 7 aydır bekliyorum dişi daha yeni yeni kızışıyor. Tabi şans faktörüde var. Yani bana sorarsan her halikarda 5-6 ay beklersin onun için benim tavsiyem 2 veya 3 aylık bir çift almak daha mantıklı.

İNGİLİZ VE YERLİ MUHABBET KUŞLARI YAVRU VE TAKIMLAR - Türkiye' nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com

BU ilanın sahibi ile görüştüm, 7-8 aylık bir çift + 1 tane yumurtaları varmış.

Uygun fiyat verdi Almayı düşünüyorum.

Yumurtaları olduğu için çifti yuvaya koyup o şekilde teslim edicek. Sakaryanın farklı ilçelerinde oturuyoruz mecbur Adapazarı (merkez) de buluşucaz.

İNGİLİZ VE YERLİ MUHABBET KUŞLARI YAVRU VE TAKIMLAR - Türkiye' nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com

Yumurtaları olduğu için çifti yuvaya koyup o şekilde teslim edicek. Sakaryanın farklı ilçelerinde oturuyoruz mecbur Adapazarı (merkez) de buluşucaz.

Kardeşim yanlış anlama kötülemek için söylemiyorum, henüz bir yumurta varsa bile sen yeni bir kafese yeni bir ortama koyacaksın kuşları, eve getirdikten sonra yuvalığa yan gözle bile bakmıyorlar. İnşallah farklı olur yatmaya devam eder ama çok zor. Bence iyice soruştur, riske girersin. Ortama alışmaları tüy dökümü kızgınlık derken en az 7-8 ay belki 1 yıl geçiyor, bunu göze alıyorsan eyvallah. Alırsan Beni de haberdar et bende merak ediyorum sonucu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:44 -->-> Daha önceki mesaj 01:42 --

Bu arada ingiliz ve yerli çiftler için kaç lira istiyormuş?

7-8 Aylk bir çift için 75TL de anlaştık. Dediğim gibi bir tanede yumurtası varmış.

Valalhi ortama alışma vb. bunu bilenler sizsiniz Danışmak için zaten konu açdım.

Yerli olanın çifti 75 değil mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:53 -->-> Daha önceki mesaj 01:51 --

7-8 Aylk bir çift için 75TL de anlaştık. Dediğim gibi bir tanede yumurtası varmış.

Valalhi ortama alışma vb. bunu bilenler sizsiniz Danışmak için zaten konu açdım.

Dediğim gibi, aynı yoldan gittiğim için sana söylemek istedim. tam anlattığın gibi. Güvendiğim bir üretici abiden aldım kuşları. allah var kuşlarda hiçbir sıkıntı yok maşallah ama yumurtanın birini üretimhanede bıraktım başka kuşların altına koydu, eve geldik aynı yuvalığı taktım kafese 2. gün yere yumurtladı ve o gün bugündür yuvalığa girmedi, stres yapıyorlar ama tabiki karar senin.

Son düzenleme:
Kardeşim yanlış anlama kötülemek için söylemiyorum, henüz bir yumurta varsa bile sen yeni bir kafese yeni bir ortama koyacaksın kuşları, eve getirdikten sonra yuvalığa yan gözle bile bakmıyorlar. İnşallah farklı olur yatmaya devam eder ama çok zor. Bence iyice soruştur, riske girersin. Ortama alışmaları tüy dökümü kızgınlık derken en az 7-8 ay belki 1 yıl geçiyor, bunu göze alıyorsan eyvallah. Alırsan Beni de haberdar et bende merak ediyorum sonucu.

Arkadaşın dedıgıne tamamen katılıyorum.Yeni geldiklerinde ortama alışmaları bayağı zaman alabiliyor.Benimkilerde oyle oldu takım kuş aldım alırken yuvadan cıkmayan kuslar evde yuvalıga gırmedı yavru alınmış kuşlardı bide.Şimdide tüye girdiler.

Geri