Karadeniz Pet

1 cift kanarya aldim

piuu

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar bugun 1cift kanarya aldim. Disi ve erkekligini teyit etmek icin netten biraz arastirdim disiyi elime aldigimda kuyruğunu yukari kaldırıyor erkek ise sabit duruyor sanirim disili erkekli. Oncelikle sorum su ikisini ayni kafeste mi bakip sonradan yuvaliklarini takicam yoksa ayri ayri kafeslerde bakip ilerleyen zamandami ayni kafese aticam. Yardim ederseni memnun olurum

Bunu disi diye verdi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:14 -->-> Daha önceki mesaj 00:05 --

Bunuda erkek diye. Insallah dogrudur

Maşallah Güle güle besle nedir bu ara kanarya alımları şuan kanarya satım zamanı degilki hayrini gör inşaallah

[MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] doğru diyon abi genelde sezon başlar ya yavrulardan satılır yada çalışmayan kuşlardan satılır :D

Şuan satın alınanlar ya çok iyi ya da fiyasko çıkar inşaallah çok iyi çıkarlar çünkü ortam değişir bi tüye girerse gitti sezon

Şöyle bir aciklamada bulunayım erkek olan kanaryayi petshopa ben vermistim satilsin diye ama satilmadi cunku otmuyormus, epey zamanda olmustu vereli, madem öyle dedim kanaryalarin uretim zamanida geldi erkek kanaryama disi alayim. Ve yanina boyle bir disi verdi bana petshop sahibi. Fiyatı da 100lira. Inanin iyimi kotumu kuslar bilgim yok ama erkek otmuyor suana kadar hic duymadım. Benim icin bir ugras. Erkekli disili olsunda sikinti yok cunku cinsiyet çöZmede pek basarili olamadim kanaryada

Şöyle bir aciklamada bulunayım erkek olan kanaryayi petshopa ben vermistim satilsin diye ama satilmadi cunku otmuyormus, epey zamanda olmustu vereli, madem öyle dedim kanaryalarin uretim zamanida geldi erkek kanaryama disi alayim. Ve yanina boyle bir disi verdi bana petshop sahibi. Fiyatı da 100lira. Inanin iyimi kotumu kuslar bilgim yok ama erkek otmuyor suana kadar hic duymadım. Benim icin bir ugras. Erkekli disili olsunda sikinti yok cunku cinsiyet çöZmede pek basarili olamadim kanaryada

Kanarya da cinsiyet tayini gerçekten zor ele almadan da kolay kolay anlaşılmıyor fakat anlamadığım şu kanaryanız nasıl olurda ötmez astım vs olabilir mi acaba çünkü erkek kanaryalar ne olursa olsun öter oda mı dişi acaba. Dişi kuşunuz da hayırlı olsun fiyat kişiden kişiye değişir ama bana biraz pahalı geldi

Kanarya da cinsiyet tayini gerçekten zor ele almadan da kolay kolay anlaşılmıyor fakat anlamadığım şu kanaryanız nasıl olurda ötmez astım vs olabilir mi acaba çünkü erkek kanaryalar ne olursa olsun öter oda mı dişi acaba. Dişi kuşunuz da hayırlı olsun fiyat kişiden kişiye değişir ama bana biraz pahalı geldi

Gercekten bilemiyorum bu fi kismini resim cekip aticam ama ufledikten sonra hemen kapaniyor bi turlu resim cekemiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:02 -->-> Daha önceki mesaj 16:59 --

Bu arada disi diye bildigim kanaryam dun eve getirince tek bir nagme ile ses cikardi örneğin vik sesi baska. Sanirim gercekten disi.

Tek ses vik yapıyorsa disidir sinyal veriyor

Evet tek ses yapti erkek ile ayni kafesteydiler bugun levent abinin soylemesi uzerine kafesleri ayirdim. Erkek diye dusundugum kusun bir resmini cekip tekrar atsam bakabilirmisiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:41 -->-> Daha önceki mesaj 17:27 --

Fi denen kismi bi turlu cekemedim

Bende bir takım gloster var ve 10 gün önce yumurtladı. Ancak tek yumurta yaptı sadece. Öncesinde yaşadığığım süreç şöyle oldu; erkek ve dişi birbirini görmeyecek şekilde 2 hafta kadar ayrı kaldı. Daha sonra dişiyi erkek ile aynı kafese attım ve yuvalık koydum. İçine keçe aldım ve ip astım yuvaya. Yuvaya sürekli ip taşıdılar az miktarda ve bozdular. Daha sonra yerini değiştirdim, daha az rahatsız olacakları bir odaya aldım, sıcaklığı iyi olan. Yuvayı 3 günde bitirdiler ve arkasından yumurta geldi.

Bendeki kanaryalarin cinsi hakkinda bilgi verebilir misiniz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:15 -->-> Daha önceki mesaj 15:57 --

Erkek kanaryam hic otmuyor sadece 1 2 kere vik diye ses cikardi acaba disimi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:52 -->-> Daha önceki mesaj 00:15 --

Erkek kanarya cinsiyetini dogruladim. Ne zaman ese aticam bunlari ??

martın sonuna doğru diyorlar. Ben bekletiyorum şuan birbirlerini görmüyorlar 15 i gibi bölmeyi kaldırıcam 25 inde bi araya atıcam sonundada yuvayı takarım muhtemelen.

100 tl ye malta satan petshopun ahlakindan şüphe ederim