Karadeniz Pet

1 Çift Kuş Alacam Karar Veremedim Sorun Mutasyon

MERT BUTAY

Meraklı Üye
1 çift kuş alacam ama o alacağım kuştan nasıl bir yavru vereceği merak konusu kimine sorsam abi 1 çift albino alırsan yavrular albino çıkar diğerine sorsam 1 çift albino alırsan sana albino vermeyebilir bunun nedeni o albinonun anne ve babasının kanının ne olduğudur.1 Çift albinodan yeşil siyah mavi siyah kuş çıkabilir diyor.

Arkadaşlar Ben 1 çift Albino veya Lutino alacağım Ama yavrularınında onun gibi tek renke sahip olmasını istiyorum yaklaşık 1 aydır alacağım ha alacağım.Bulduğum gibi alacam ama hala yok. Bu konuda kesin net bilgiye ihtiyacım var. Gerekirse forumdan alırım.

Diyarbakır /BATMAN üretim yapan arkadaş bile varsa gelip tanışıp çayını içip güzel bir çift alabilirim.

öncelikle albino mubişim var söylenenler kesinlikle doğru bu kuş almanlar tarafından mutasyon yapılmış ve uzun yıllar aynı sorunu çözememiştir kendini sıfırlayan ve aktaramayan genlere sahipler bunlar kırma olanlar için geçerli alacağınız kuşların daha önce yavru vermiş olmaları kesin sonuçtur ama yavru vermemişse albinoların saflığı sadece kırmızı gözlerde saklı değildir orjinal albinolar beyaz renge değil sedef rengine sahiptir en iyi albenisi ise spot ışık altında belli eder açık mavi yeşil sarı renkleri görmenizi sağlar ve gözler her daim kırmızıdır 3 yaşındada olsa beyaz irise sahip olmazlar saygılar
v7ugt.jpg
[/IMG]
v7uft.jpg
[/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:23 -->-> Daha önceki mesaj 01:19 --

ek bilgi vermem gerekirse erkeklerde cere pembe-beyaz ve soluktur canlı renklere sahip olan cereler dişidir bunlar cerenin kısmen kırmızı beyaz-mor beyaz kahverengi beyaz olmasıyla anlaşılır ve tam cinsiyeti tek bakılıyorsa 13-15 aylık olana kadar belli olmaz salmada daha erken aylarda eş tutarlarsa dişili erkekli olduğu anlaşılır

Peki Hocam Benim Bu Kuş Dükkanlarından Bunu Almam münkün Değil Çünkü Güzel Kuşu Yanına Çekip Üretimhanesi Alırken Yaramayan Kuşu Satışa Sunuuyor Malasef Benim Albino Veya Lutino Damar Kuş Lazım.

Geri