Karadeniz Pet

1 dişi 1 erkek yavru muhabbet kuşu eğitimi

• Konbuyu başlatan carvenaus
  • Başlangıç tarihi
C

carvenaus

Guest
1 dişi 1 erkek yavru muhabbet kuşu eğitimi nasıl olmalıdır ? Arkadaşlar söylediğim gibi 2 tane muhabbet kuşum var. Petshoptan aldım yavrular ve anlaşamıyorlar.Ben ise eğitmek istiyorum hatta konuşturmak çok huzursuzlar .Müzik dinlerken biraz sakinleşiyorlar.Aslında bütün problem dişi kuşta sürekli erkeğe vuruyor.Kanat çırpıyor bir de tele yapışıp yaptığı hareketleri görseniz inanamazsınız ben böyle kıvrak hayvan görmedim :D Ne yapmalıyım ?

Once bi resim yukleseydin yavrumu degilmi bi baksaydik.cunku petshollar 1 yasinda kusuda yavru diye satiyor

Burdalar petshop haricinde bu forumda 2-3 kişi de kuşların fotoğrafına bakmış mavi ye dişi yeşil e erkek demişti yavru demişlerdi.

Resimler cok kucuk gorunuyor bende yesil yavruda maviyi tam goremedim ama arkadaslar yavru dediyse dogrudur 2 tane kusu egitmek tek kusa gore daha zor ama yapilmicak diye bise yok once sabir lazim henuz yeni aldiysaniz 1 hafta kadar cok zorlamayin kuslar once ortama alissiar sonra elinizden yessilik yedirin ( kusu elinize almadan ) 1 marul yapragi alin mesela kafesin icinde tutun sadece sabit olarak kusun uzerine dogru goturmeyin sadece tutun.zaten cok merakli olduklari icin gelir tadina bakarlar ama siz hic bozmayin 1 2 gun sonra size guvenmeye baslayacaktir ve ozellikle eliniz kafesteyken kesinlikle ani hareketler yapmayin

Kuşlar iyide kafes çok kötü be hocam boyası atmış paslanmış plastik tünekler hazır yapılmış balsız kraker felan yani bence önce kafesten başlayın

Çok teşekkür ederim. Pratikte söylediklerinizi yapmak çok zor oluyor,dişi kuş elim kafese girdiği zaman hiç yerinde durmuyor erkekde etkilenip sağa sola atlıyor. Ama dediklerinizi yapıcam :D İnşallah ele alışırlar.Ele alışsalar ne hediyeler alıcam onlara bir bilseler. :D

Iste onlar saga sola atlarken siz elinizi kipirdatmayin ani hareket yapmayin sadece bekleyin

Geri