Karadeniz Pet

1 erkek 2 dişi aynı salmada olur mu ???

Tuğrul BAYRAM

Meraklı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba sayın büyüklerim .. 90x80x70 ebatlarında bir salma yaptım eş olan bir çiftin yanına eşleşmeye hazır ve hemen hemen aynı yaşta bir dişi daha eklemek istiyorum sizce uygun olur mu.. Bu arada eş olan çiftten 3 ağızda toplam 16 yavru aldım ve hepsi de çok şükür sağlıklı olarak büyüdüler.

Erkek maşallah tam bir damızlık. Dişi keza çok iyi yavru bakıyor boş yumurta yapmadı şimdiye kadar ve çıkanların hepsini büyüttü. Bu elimdeki dişi ortamı bozar mı ??

Bu arada kuşların 3'ü de show jumbo ??
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba sayın büyüklerim .. 90x80x70 ebatlarında bir salma yaptım eş olan bir çiftin yanına eşleşmeye hazır ve hemen hemen aynı yaşta bir dişi daha eklemek istiyorum sizce uygun olur mu.. Bu arada eş olan çiftten 3 ağızda toplam 16 yavru aldım ve hepsi de çok şükür sağlıklı olarak büyüdüler.

Erkek maşallah tam bir damızlık. Dişi keza çok iyi yavru bakıyor boş yumurta yapmadı şimdiye kadar ve çıkanların hepsini büyüttü. Bu elimdeki dişi ortamı bozar mı ??

Bu arada kuşların 3'ü de show jumbo ??
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Eş kuşların yanına kuş koyarsanız, yumurtladıgında tek olan kuşa zarar verirler.. kavgalar olur..

dahada önemlisi erkek kuşumdiğer dişiylede çiftkeşecektir

Erkek kuş birden fazla dişiyle eş olabilir diye görmüştüm başka bi konuda. salma dediğim gibi 3 kuşa göre çok geniş. Asıl sorun dişi 5 aydır yavru bakıyor çok yoruldu ve strese girecek diye korkuyorum . Acaba dişiyi ayırıp diğer dişiyi mi koysam kafese ?

bence denemen lazım ama eş kuşların birbirine ilgisi bozula bilir deneyip görmek lazım

Geri