Karadeniz Pet

1 Günlük Yavrularım Ölüyor

Batuhan SEZER

Meraklı Üye
Herkese merhaba, 1 çift muhabbet kuşum var ve yaşamadığım şey kalmadı diyebilirim.
İlk zamanlar sürekli yumurtaları boş çıkıyordu. Hatta 2 kuluçka falan böyle boş yumurtalarla heba oldu.

Hatırladığım kadarıyla 3. kuluçkada, 6 yumurtanın 3ü çıktı ve 2 yavru 1 günlük olmadan öldü. Diğer yavru ise şuan Allah'a şükür tüylendi koca kuş oldu...

Tek yavruyu büyüttükten sonra kuşları 2 hafta gibi bir süre dinlendirdim ve sonra yeniden birleştirdim. Birleştirdikten sonra 2 kuluçka falan geçti ve bu 2 kuluçkada da hiç bir yumurta döllenmedi.

Son olarak dişi 6 yumurta yaptı 5'inde damarlanma gördüm. 1'i bozuldu attım. Döllenmiş yumurtalardan ilki 25.04.2014 tarihinde yani geçtiğimiz cuma günü yumurtadan çıktı fakat bu sabah yuvada ölü buldum. Yine her zamanki gibi 1 günlük yavrum öldü. Lütfen yardımcı olun. Bunun sebebi nedir nasıl önleyebilirim? Artık böyle şeyler yaşamak istemiyorum. Çünkü beni çok üzüyor böyle olaylar. Küçücük yavrular ölüyor... :(

Bu da yavrumun çıktığı ilk günden bir resim

Bunu da bugün öldükten sonra çektim

anne bakmamış kursağı boş yavrunun. geçmiş olsun

Yavru sağlıklıymış ama anne beslememiş elden besleyin yeni yavruları.

anne beslememiş benim kuşum yavrladığında erkek olan kuluçkaya dişiye ağızıyla yem veriyordu dişide ağızıyla yavruları besliyordu sizin çok geçmiş olsun kuluçkanın yanlarına kabuğu açık biraz ezilmiş yem koysanız belki anne alıp verir bilmiyorum çok geçmiş olsun :(

Herkese yorumu için teşekkür ederim. Erkek dişiyi besliyor. Öyle aç kalma gibi bir durumu yok açıkçası. Çok ilginç bir şey ki 1 tane yavruyu büyüttüler. Diğer doğanları mı beslemiyorlar?

Bence kontrol edin 2 saatte bir kuraagi bossa bebek mamasiyla besleyin. Geçmiş olsun

Başka önerisi veya bir fikri olan varsa lütfen yardımcı olsun...

bakıcı bir nesilden gelmiyor heralde.kursağın boş olduğu resimlerden belli

Bakıcı bir çift alıp kuşlarınızın yumurtalarını onların altına sürebilirsiniz. diğer arkadaşların dediği gibi bakıcı değilse kuşlarınız yapıcak çok birşey yok ya mama ile kendiniz besleyeceksiniz yada bakıcı çift alıp ona süreceksiniz.

Herkese merhaba, 1 çift muhabbet kuşum var ve yaşamadığım şey kalmadı diyebilirim.
İlk zamanlar sürekli yumurtaları boş çıkıyordu. Hatta 2 kuluçka falan böyle boş yumurtalarla heba oldu.

Hatırladığım kadarıyla 3. kuluçkada, 6 yumurtanın 3ü çıktı ve 2 yavru 1 günlük olmadan öldü. Diğer yavru ise şuan Allah'a şükür tüylendi koca kuş oldu...

Tek yavruyu büyüttükten sonra kuşları 2 hafta gibi bir süre dinlendirdim ve sonra yeniden birleştirdim. Birleştirdikten sonra 2 kuluçka falan geçti ve bu 2 kuluçkada da hiç bir yumurta döllenmedi.

Son olarak dişi 6 yumurta yaptı 5'inde damarlanma gördüm. 1'i bozuldu attım. Döllenmiş yumurtalardan ilki 25.04.2014 tarihinde yani geçtiğimiz cuma günü yumurtadan çıktı fakat bu sabah yuvada ölü buldum. Yine her zamanki gibi 1 günlük yavrum öldü. Lütfen yardımcı olun. Bunun sebebi nedir nasıl önleyebilirim? Artık böyle şeyler yaşamak istemiyorum. Çünkü beni çok üzüyor böyle olaylar. Küçücük yavrular ölüyor... :(

Bu da yavrumun çıktığı ilk günden bir resim

Bunu da bugün öldükten sonra çektim
yazık valla suna baksana ya ne kadar sevimliymiş kerata masum masum :)

ben bugüne kadar 21 görmedim. hep 18. gün çıktı yavrular. 18 ile 21 gün beklenir. 21 günden sonra çıkmazsa yumurta çöp

hepsi o 3 gün içerisindemi cıkıyor yavruların yoksa 2 gün arayla beklicekmiyiz her birini

[MENTION=2841]dante25[/MENTION] iyi o zaman 7. yumurtayı bekliyorum bugün için bakalım gelicekmi yoksa son mu görücez.

Geri