Karadeniz Pet

1 Hafta oldu alalı ama

• Konbuyu başlatan gk13
  • Başlangıç tarihi
G

gk13

Guest
Merhaba

1 hafta oldu alalı.Alırken düşüncem iyi bakımla kuşu sağlıklı bir kuş yaparımdı ama tecrübem olmadığı için emin olamıyorum bu kuş küçük ve bakımsız olduğu için mi böyle yoksa hasta mı biryandan da davranışları normal gibi dışarı saldığımda uçamıyor ama çok meraklı bir şekilde etrafta dolaşıyor keyfi yerinde gibi düşündüğüm gibi sağlıklı olur mu acaba aldığımdan beri sadece sarı ve sıvı dışkı yapıyor ishal mi acaba.bu gün biraz katılaşmış ama sarı hala vitamin veriyorum temizliğine dikkat ediyorum ama kuşun durumu beni endişelendiriyor çok zayıf gib kanatlarının altındaki tüyler çok az poposunda hiç tüy yok acaba ishal olduğu için aldığım yerde çektiler mi tüylerini tecrübeli arkadaşlardan bilgi bekliyorum umarım sağlıklı bir kuş olur.Bu günde ishal ilacı aldım vermeyi düşünüyorum.

Kuş çok bakımsız kalmıs mama ver vitamin ver kaliteli yem kullan

Kuşun kanatları ve kuyruğu kesilmiş gibi. Aşırı bakımsız duruyor. Poposunun çevresinde de şişiklik var sanırım. İlk resimde orası şiş gibi duruyor.

Yeni aldıysanız kuşu değişmenizi öneririm.

Ha bu arada niye böyle bir kuş aldınız yoksa aldığınızda böyle değilmiydi?

Değiştirme imkanın varsa mutlaka değiştir. Yok ben alıştım kuşa dersen bir veterinere götür kontrol etsin. Sonra da güzel bir düzen kurarak sağlık beslenmesini sağla.

İshal için kahve ve haşlanmış patates verebilirsiniz rengide çok güzel geçmiş olsun inşallah kendini toparlar mutlu olur :)

Daha öncede buna benzer bir kuş almıştım o bunun kadar kötü değildi ama 1,5-2 ay sonra sağlıklı ve güzel bir kuş oldu ama minik kızım kuşu dışarı kaçırdı yeni alırken bunu düşünerek aldığım kuşa iyi bakarak onu düzeltebilirim diye düşünüyorum bu nedenle bu kuşu tercih ettim.

Kuşu değiştirmek demek onu ölüme terk etmek demek..

Kuşu değiştirmek demek onu ölüme terk etmek demek..

Kesinlikle katılıyorum size geri verirseniz petshopcu ilgilenmez ve ölüme terk edilir siz tedavisini yapın ilgilenin mama ve vitamin takviyesi ile umarım en kısa zamanda düzelir

Hocam kuşa bakım göster birazda büyüsün tüyleri düzelir bence.

Geri