Karadeniz Pet

1 haftalık kuşumun yanına bir kuş daha

kalpsizprens

Yeni Üye
Arkadaşlar 1 haftalık kuşumun yanına bir kuş daha almak istiyorum ama yavru almak istiyorum yani 30 40 günlük bir yavru almak istiyorum benim kuşum 3 4 aylık bu fikir sizce doğrumudur bir de arkadaşlar yavru almamın sebebi bana alışmasını istiyorum o yüzden yavru almak istiyorum bu fikir ne kadar doğrudur acaba benim kuşum onu kekermi acaba benim kuşum bana hiç alışmadı arkadaşlar eve fılan alıştı ama bana hiç alışmadı bunun içinde ne yapabilirim arkadaşlar

Kusun sana alismasi ve seni dost olarak benimsemesi icin sanirim diger kuslarla pek iliskiye girmemesi gerekiyor. Benim de 6 aylik bir erkek kusum vardi, guc bela kafesin icinde de olsa ele alistirdim, elden yem falan yemeye basladi. Onu surekli baska odada, diger kuslardan uzakta tuttum. Daha sonra ergenlige ulasti; yanina disi koyar koymaz beni unutuverdi.

Son düzenleme:
benzer bir durumu ben de yaşadım. tek başına dişi kuşum vardı elime geliyordu sürekli kafamdaydı hatta birşey yerken tabağımın kenarındaydı fazlasıyla samimiydi. eş aldım bir anda değişti, elimi gagalamaya başladı elimi yaklaştırınca bağırıyordu. çift olunca samimi olmuyorlar sanırım. eğer size alışması önemliyse çiftleşsin yavrulasın istemiyorsanız tek başına kalsın daha iyi. tek başınayken elinize ve size alıştırmanız daha kolay olacaktır

Ama alışmıyor ne yaptıysam elime yem koydum yarım saat uğraştım yine gelmiyor yine gelmiyor ele alıştırmak için başka fikirler yok mu ? arkadaşlar ama kesin bir çözüm arıyorum arkadaşlar yardım lütfennn

Geri