Karadeniz Pet

1 takim la ev ortamında yavrulama

fatih kaplan

Yeni Üye
1 takim muhabbet kısım var aldigimda yumurtaları vardı yer değişikliğinden yumurtaları kırdı dışı kus bulundukları ortam sessiz güneş Işığı alan bir yer tekrar ne zaman cirlflesirler acaba ???

Bakımınıza bakar. Güneş ışınları rahatsız edecek derecede dik gelmesin. Haftada iki gün havuçlu mama, haftada bir vitamin kalamar kemiği başka ne vardı, unuttum. :D Rahatsız edilmeyecekleri ortam işte. Ne kadar oldu geleli alıştılar mı ortama?

10. Gunlerindeler şuan kafes yerinden hic kipirdamadi bi kere temizlik amaçlı kafese yaklaştım o kadar harelde alışmışlardır

Yeni yeni benimsemişlerdir. Bekle bakalım zaten eşler sıkıntı olmaz herhalde.

Ev ortamında 1 çift kuşdan yavru almak zordur.Rahatsız etmeyin kafesin yeri sabit bir yer olsun,yer değiştirmeyin,salmayın.Kızıştırıcı olarak nijer,turp tohumu verebilirsiniz ayrı bir kapta haftada iki kez ayrıca aktardan alabileceğiniz keçi boynuzu tozuda katarsanız inşallah tamamdır.

Rahatsız etmeyin yeter tam güneş ışığını üzerine almasinlar Güle güle besleyin

Güneş Işığı direk üzerlerine gelmiyor zaten cevaplar içinde herkeze tesekkur ederim inşallah kısa zamanda yavru alırım

Bende daha önce yavru alınmış bir çift edindim. Ev ortamında 1 çift ile yavru almak gerçekten zor. Ama imkansız değil. 3 hafta sonra ilk yumurtam bugün geldi. Biraz sabırla olmayacak iş değil. Mamayı haftada 1den fazla vermeyin bence. en önemlisi gerçekten yerini değiştirmemek ve çok ilgilenmemek.

Ev ortamında 1 çiftten yavru almak neden zor?
Ortamda başka kuşların olması uyarıcı olarak mı etkili?

Ev ortamında 1 çiftten yavru almak neden zor?
Ortamda başka kuşların olması uyarıcı olarak mı etkili?

Tabi, ortamda başka kuşların olması onları da tetikliyor. Tek çift olduğu zaman hele ki durmadan ilgilenip, altlarını değiştirip, biraz da oynamaya çalışırsanız daha da zorlaşıyor. Tabi bu imkansız anlamına gelmesin. Benim de 3 çiftim vardı, 2 sini tatile gireceğim için sahiplendirdim. Bir çiftimi çok sevdiğim için veremedim. Tek çiftim kaldı. dün itibarıyla ilk yumurtasını bıraktılar.

Bende de 1 takım var ilk kuluçkalarında 4 yumurta 3 ü dolu 1 i öldü 2 yavrum var maşallah yavrular büyüdü tekrar dişi kuluçkaya yattı anlamadım. 3 yumurta vardı 1 i kırıldı 2 side dolu heralde.

Geri