Karadeniz Pet

1 yaşından büyük muhabbet kuşlarının yaşı nasıl anlaşılır ?

Mert Okan

Meraklı Üye
Merak ettiğim bir konu ayaklardan gagadan anlaşılıyormuş ama nasıl bilen var mı ?

gLaDyR.jpg

Bu kusu bugun aldik 8 9 haftalik drdiler tabi bizi yemisler sizce bu kus kac yasinda yada kac aylik ? Bende merak ediyorum

1 yaşından büyük kuşlarda ayaklarında pullanma oluyor şu fotodaki 1.5 yaşında var rainbow kanı var kaça aldınız :)

En az 8-9 aylık bir kuş 10 yaşında da olabilir 1 yaşından sonra kopuyor işler anlamak güç :)

1 yaşından büyük kuşlarda ayaklarında pullanma oluyor şu fotodaki 1.5 yaşında var rainbow kanı var kaça aldınız :)

m8BaLR.jpg

Buda yandan cekilmis bir foto daha bugun aldim bu kusu 3 aylik dediler ve hayvanin kanatlarini kesmisler adiler .. kus kafeste ordan oraya gidiyor takla atiyor acayip derecede oyuncu bir kus takla atarken kafesin altina dustu hatta ... goturup iade etmeyi dusunuyordum kararsiz kaldim ne yapacagimi sasirdim bunu 20 euro aldim hollanda'da yadiyorum

Bence değiştirmeyin kızgın damızlık bu ele alışmaz yanına 1 tane daha dişi alın bunun gibi olsun kasında çizgi olmasın ve gözünde iris olsun eş olur ve sonra yavru alırsınız bu arada bu kuş bulması zordur burada 80 tlye satar petshop :) bu arada hollanda da ardap haç euro bi bakarmısınız 750 ml ve tüykiyeye kargo parası tahminen ne kadar tutar :D

LorXDV.jpg

pY1abn.jpg

ayaklar:

kendileri:
jYooqj.jpg

lzVVNp.jpg

ozoPkQ.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:33 -->-> Daha önceki mesaj 23:31 --

Bence değiştirmeyin kızgın damızlık bu ele alışmaz yanına 1 tane daha dişi alın bunun gibi olsun kasında çizgi olmasın ve gözünde iris olsun eş olur ve sonra yavru alırsınız bu arada bu kuş bulması zordur burada 80 tlye satar petshop :) bu arada hollanda da ardap haç euro bi bakarmısınız 750 ml ve tüykiyeye kargo parası tahminen ne kadar tutar :D

Bir tahmin et bakalım kaç yaşında bu kuşlar :)

1-1.5 yaş bu ayaklardan anlamayı murat demir demişti ondan öğrendim :)

Son düzenleme:

Hocam bu kus ele geliyor eve getirdik aldigim yer iki gun yemez icmez dedi dakka bir herif yeme sarildi kafesin icinde acayip oyunlar yapiyor kus .. canimi sikan hayvanin kanatlarini kesmis olmalari ...benim derdim ciflestirmek degil cocuk istedi diye aldim konusmasini cok istiyor

şanşlıymışsınız kuş yavruyken ele alıştırılmış ama konuşur mu bilemem eğer bu aralar konuşturmaya çalışırsanız iyi olur kızgın kuş çünkü :) kuş maşallah güzel rainbow kanı var :D Birde şu kargo işi ne kadar tutar hollandadan buraya :D

Son düzenleme:
LorXDV.jpg

pY1abn.jpg

ayaklar:

kendileri:
jYooqj.jpg

lzVVNp.jpg

ozoPkQ.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:33 -->-> Daha önceki mesaj 23:31 --

Bir tahmin et bakalım kaç yaşında bu kuşlar :)

Hocam.sende benim aldigim kus kac yasinda 3 aylik diye yedirdiler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:44 -->-> Daha önceki mesaj 22:42 --

şanşlıymışsınız kuş yavruyken ele alıştırılmış ama konuşur mu bilemem eğer bu aralar konuşturmaya çalışırsanız iyi olur kızgın kuş çünkü :) kuş maşallah güzel rainbow kanı var :D Birde şu kargo işi ne kadar tutar hollandadan buraya :D

Senin ne istedigini tam anlamadimki ben bilader ? Tam olarak ne istedigini yaz arastirayim hemen

Bugün kuş pazarınde bi çocuk rengarenk rainbow erkek kuşu 25 tl den satıyodu tam anlamıyo sanırım kuşlardan ben tam gördüm yandaki bi eleman kardeşim sen bekle parayı bozdurup yandan geliyom hemen dedi bemde bişey diyemedim çok güzel kuştu içimde kalmasın buraya yazayım dedim :) almasaydı kesin almıştım hatta düşündüm adam yan tarafa gidince 30 tl teklif vereyim dedim sonra ayıp olur diye vazgeçtim off of ,şansıma tükürsem rüzgardan yine bana gelir :((

Bugün kuş pazarınde bi çocuk rengarenk rainbow erkek kuşu 25 tl den satıyodu tam anlamıyo sanırım kuşlardan ben tam gördüm yandaki bi eleman kardeşim sen bekle parayı bozdurup yandan geliyom hemen dedi bemde bişey diyemedim çok güzel kuştu içimde kalmasın buraya yazayım dedim :) almasaydı kesin almıştım hatta düşündüm adam yan tarafa gidince 30 tl teklif vereyim dedim sonra ayıp olur diye vazgeçtim off of ,şansıma tükürsem rüzgardan yine bana gelir :((

Herkes benim aldigim kusu sevdi bir ben isinamadim burdada yasi konusunda cok tereddüt de kaldim birde kanatlarini kesmisler yeniden cikarmi diye merak ediyorum bakalim yarina kadar karar degistirmezsem goturup verecegim :)

Geri