Karadeniz Pet

1 Yıllık Kuşum Hastamı Nesi Var

Rauzy

Yeni Üye
Acil Arkadaşlar Yolculuğa Çıkacağım Muhabbet Kuşum 1 Yıllık Eğitimli Dişi Alışkın Bize Uzun Bir Yolculuktan Geldi Geldiğinde Heryerine sıçmıştı ılık suda banyo yaptırdım yani kendi yaptı kurudu uçamadı pek güneşe bıraktım biraz kurudu kafesini temizledim filan kuşum hareketsiz kuşumu akraba vermiştim bi süre geri aldık kulum eve tekrar geldi kuş sanki titriyor gibi uyuma pozisyonuna geçip 2 ayak üstünde gözlerini kapatıyor tek ayak üsütünde uyumuyor 2 ayak üzerinde geçip gözlerini kapatıyor kabarıyor kuşum uçabiliyor ama hemen yere çakılıyor uyuyormu bilmiyorum kuşumun kakası sulu kaka yapıyor resimlerden görmüşsünüzdür anlamadım kuşum hastamı yoksa ortamamı adabte olmaya çalışıyor anlamadı Yardımcı olsursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• 20170624_204719.jpg
    20170624_204719.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 16
  • 20170624_204733.jpg
    20170624_204733.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 18
  • 20170624_204810.jpg
    20170624_204810.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 16
Evet kuş hasta nöbetçi eczaneden Flagyl isinmli şuruptan alıp 12 saatte bir birer damla ağzına damlatın. İlk gün ikişer damla damlatın. Tedavi 7 gün sürecek. Ayrıca acil değil ama probiyotik alın tedavi süresince ve sonrasında kullanın
Eğer eczane reçetesiz veremeyiz derse verilebildiğini barkotu okutmalarını isteyin. Geçmiş olsun.

kuş 2 aydır kafesteydi yanlız hiç salındmadı bugun çıkarım filan alakası varmıdır

tamam çok teşşekürler başka bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Siz tedaviye başlayın gelişmeleri beraber takip ederiz. Şimdi ve Tedavinin 4. günü kafesi ve tüm ekipmanlarını hatta kuşun temas ettiği her ne varsa dezenfekte edin. Kuşa sirkeli suyla banyo da yaptırın her gün. İlacı içtiğinden emin olun. İlaç uygulamasından sonra kusma olabilir. Olursa bir damla daha verin.

evet ama veterine gittiğimde bana hiç bir şey olmadığını ceyranda kaldığını ve bana şurup gibi bişey verdei suyunda damlat dedi yarına geçer dedi şimdi daha hareketli

Siz bilirsiniz. İsterseniz bekleyin daha kötü olursa başlrsınız. Veteriner neden öyle demiş bilemiyorum. Kuş ishal ve bakteriyel bir hastalığı var. Eğer hasta değilse dışkı normale dönmeli. Dışkı düzeldi mi ?

Geri