Karadeniz Pet

1. yumurta 2. yumurta anlamak

Mhbtksu06

Meraklı Üye
Merhaba kuşum 4 yumurta yaptı fakat 1. boş ama üstünü hiç çizmedim ne yapmam gerek yaardım ederseniz sevinirim anlamanın bir yolu yok mu ?
@Sakuram
@Selçuk YÜKSEL

Son düzenleme:
Son yumurta 8 günlük olduğunda, yani damarlanma süresi netleştiği zaman, ilk yumurta 16 günlük oluyor. 2. yumurta 14, 3. yumurta 12, 4. yumurta 10 günlük oluyor. Yani bu dönemde diğerlerinin de damarlanma süresi gelmiş ve geçmiş oluyor, boş olanlar varsa kontrol edip atabilirsiniz.

Bir diğer deyişle; son yumurtadan 8 gün sonra ne kadar yumurta varsa dahi, hepisini kontrol edip boş olanları atabilirsiniz.

@Sakuram Hocam erkek muhabbet kuşum çıldırmış nijer tohumu vermiştim akşam bu sabah baktım dişiyi öldürücekti resmen video'da çektim atıyım mı? ayırdım şuan yuvalıkta dişiyi rahat bırakmıyordu.

Kuşlarınızı çok fazla takip ediyorsunuz, öncelikle insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da özel hayata saygı gösterelim. Aşırısı ahlak kurallarını da çiğner, gerektiği zamanlar hariç fazla müdahale etmeyin kardeşim. Nijer 1 günde etki etmez. Aynı zamanda nijeri de vermenize dahi gerek yok, verecekseniz de kırk yılda bir kullanın. Ayırmanıza gerek olduğunu zannetmiyorum, eğer hata sonucu rahatsızlık gerçekleşmiş ve fazla kızışma söz konusu oldu ise sadece 1 kez olmak üzere küçük bir elma verin erkeğe. Yesin. Gözlemleyin, herhangi bir sıkıntı yoksa ayırmayın.

ayırmıştım ama sakin şuan geri koydum ama galiba daldarınıı görünce böyle çıldırdı

Dal darıyı da çok vermeyin. 1 tanesini yuvalığa koyun, dişi orada yer. Kafesin içine de 1 tane koyun erkek de oradan yesin, bu şekilde tartışmalara önlem almış olursunuz keza isterseniz mama kabına da ekleyip koyabilirsiniz. 2 adet mama kabı bulunsun. Hafta da en fazla 2 kez uygulayın bunu. Akabininde yineliyorum ki, fazlası ile takılıyorsunuz. Abartmayın, karışmayın. Onlara bırakın. Onlarda bir canlı ve ne yapacaklarını sizden çok daha iyi bilen canlılar.

Tamam teşekkürler sakuram ama erkek muhabbet kuşu sadece yuvalık olan kafeste saldırgan.
Az önce dişiyi kaşıyordu galiba özür diledi :D

Geri