Karadeniz Pet

10 günlük muhabbet kuşu?

Okan Salam

Yeni Üye
kuşumuz yaklaşık yarım saat önce geldi 10 günlük annesinden yeni ayrıldı kafesini düzenledik daha sonra sevmeye başladık yem yedirdik ama kafesine koyduğumuzda titriyor bu alışamama ile kaynaklı sanırım daha çok küçük ve uçamıyor, neler yapmalıyım nasıl davranmalıyım yani bu kadar küçük bi kuş daha önce almamıştık tanıdığımızın, annesine bi kaç gün daha verelim mi? yem yiyor beslenmesinde bi problem yok ama bilgilendirirseniz çok sevinirim

artık annesinin yanına geri koyamazsınız. eğer yem yiyorsa sadece sabırla yaklaşın. bugün gerginliğini bir atsın.

10 günlük değildir kuş. 10 günlük kuş yem yiyemez.

Yeme duseli 10 gündür bence zamanla atlatir inşaallah

1 Hafta içerisinde size ve kafesine yavaş yavaş alışmaya başlıyacaktır. Şuanda kuşunuzu çok ürkütmeyin biraz zaman verin ona alışacaktır.

artık annesinin yanına geri koyamazsınız. eğer yem yiyorsa sadece sabırla yaklaşın. bugün gerginliğini bir atsın.

neden annesinin yanına geri koyamıyoruz? evet yem yiyor hatta az önce elimdeydi uyuyor gagasın titriyor neden bilmiyorum elime yem aldım yedi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:28 -->-> Daha önceki mesaj 21:27 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:30 -->-> Daha önceki mesaj 21:28 --

1 Hafta içerisinde size ve kafesine yavaş yavaş alışmaya başlıyacaktır. Şuanda kuşunuzu çok ürkütmeyin biraz zaman verin ona alışacaktır.

pekala, kafesin içine koyalım o şekilde mi dursun?yemi kendi yiyebilir mi bilmiyorum sabit koyduğumuz yerde duruyor kafeste

Son düzenleme:
anne onu kafese kabul etmeyip zarar verecektir. bu sebeple annesinin yanına koyamazsınız. o şu anda sadece yeni ortam ve yalnızlığın stresini yaşıyor. siz onunla sürekli olarak sakin bir ses tonuyla ilgilenip bu durumu çok kısa sürede atlatmasını sağlayabilirsiniz. hatta henüz tam uçamadığını belirtmişsiniz. kafes dışı alıştırmaları için ideal zamandır bu. kafeste güvenini kazandıysanız kendinizi hazır hissettiğiniz ve kuşun da hazır olduğunu düşündüğünüz an kafes dışı alıştırmalarınızı yapabilirsiniz.

Edit: elinizden yiyebiliyorsa inanın kafeste de yiyebilecektir. sadece ilk gün pek yeme suya dokunmaz, ertesi gün ise açlığın verdiği saldırma duygusuyla halleder. zaten yem yediği anda bu kafese alışma süreci bitti sayabilirsiniz.

Son düzenleme:
anne onu kafese kabul etmeyip zarar verecektir. bu sebeple annesinin yanına koyamazsınız. o şu anda sadece yeni ortam ve yalnızlığın stresini yaşıyor. siz onunla sürekli olarak sakin bir ses tonuyla ilgilenip bu durumu çok kısa sürede atlatmasını sağlayabilirsiniz. hatta henüz tam uçamadığını belirtmişsiniz. kafes dışı alıştırmaları için ideal zamandır bu. kafeste güvenini kazandıysanız kendinizi hazır hissettiğiniz ve kuşun da hazır olduğunu düşündüğünüz an kafes dışı alıştırmalarınızı yapabilirsiniz.

Edit: elinizden yiyebiliyorsa inanın kafeste de yiyebilecektir. sadece ilk gün pek yeme suya dokunmaz, ertesi gün ise açlığın verdiği saldırma duygusuyla halleder. zaten yem yediği anda bu kafese alışma süreci bitti sayabilirsiniz.

Teşekkürler, ama tedirgin ediyor beni şuan koyduğumuz yerde ve gagası titriyor yani elimle 2 sn tuttum ama hala devam ediiyor gagasını açıp kapatıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:47 -->-> Daha önceki mesaj 21:35 --

Kuşun 10 günlük olup yem yemesi imkansız fotoğraf paylaşın bakalım

fotoğraf nasıl yüklenebiliyor buraya

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:22 -->-> Daha önceki mesaj 14:20 --

Arkadaşlar yavaş yavaş kafese tırmanmaya başladı uçamıyor ama az önce koltuktaydı elimi ısırıyor hiç sevdirmiyor bugünlerde kendini koltuktan yere atladı, su içmiyor

Bu kuş 10 günlük değil.Yem yiyebiliyorsa sorun yok. Muhabbetler az su içerler görmemeniz normaldir.

maşallah yavru kuşunuz çok güzel güle güle besleyin,30-35 günlük erkek bir kuşa benziyor,anne babası ve kardeşlerinden ayrılıp yeni bir ortama geldiği için stres yapması normal,3-5 güne kadar yeni yerine alışır bu süre içinde fazla rahatsız etmeyin kafesini sıcak masa seviyesinde yüksekçe bir yara koyun,kafesinden çıkartmayın,dal darı ve karışık muhabbet kuşu yemi verin.

Kuş 35 günlük civarı. 10 günlük kuş yem yemez, tüyü olmaz. Kuş yavaş yavaş ortama alışacaktır. Güle güle besleyin.

teşekkür ederim, ben öyle biliyordum ama annesinden yeni ayrıldı diyelim şimdilik bi problemi yok kafeste yem yemeye başladı tırmanmayı öğreniyor yavaş yavaş uçmaya başladı yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)