Karadeniz Pet

10 yaşındaki(en az) kuşumun zaferi! :)))

Fındık - Fıstık

Meraklı Üye
Defalarca konu açmıştım, kuşumun 6 ay boyunca burnu aktı. Soğuk algınlığı vardı ama hiç geçmiyordu. Bir gün bile ara vermeden, sürekli aktı. Kuşum hep halsizdi ve burnu hep kabukla ve yara ile kaplandı. Bu 6 aylık süreçte ona çok ilgi gösterdim, Sera Bronchipur gibi takviyeler kullandım ama hiçbir işe yaramadı. En son, kuşumun durumu çok ciddileşmişti. İşte 2 hafta önce, her nefes alışverişte kursağı şişmeye başladı. Balon gibi şişip iniyordu. Kuşumun son günleri yaklaşmıştı. Son bir çare olarak Tylan tedavisine başladım. 6 gün sürdü bu tedavi ve ardından 3 gün vitamin uyguladım. Tedavinin henüz 2.günü kuşumun burun akıntısı kesildi. Evet, tam 6 ay sonra ilk kez burun akıntısı kesildi. Ve kursağındaki şişmede tedaviden yaklaşık bir 3 gün sonra son buldu. Şu an kuşumun 10 gündür burnu hiç akmıyor, kursağı hiçbir şekilde şişmiyor. Durumu çok iyi. Tamamen iyileşti diyebilirim. Hatta az önce kafesinden çıktı ve defalarca uçtu, şimdi de yem yiyor ve çok mutlu. :) Tek sorunu, kronik astımı var biraz ve inanıyorum, zamanla onu da iyileştireceğim. Burdan tüm arkadaşlara tavsiyem, ben 10 yaşındaki kuşumu 6 ay sonra iyileştirdiysem. Bunu siz de başarabilirsiniz, yaşlı diyip hasta diyip pes etmeyin. :)

astım içinde ornimix kullanın, astım da düzelecektir...

Maşaallah diyelim o zaman daha çok yaşar inş. kuşunuzun fotoğraflarını koyabilir misiniz merak ettim baya :)

Sabrini ve azmini takdir etmek gerek . Tebrik ederim seni arkadasim. Umarim daha uzun sağlıkli yillar gecirirsiniz.

http://i.hizliresim.com/6RzQVW.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:44 -->-> Daha önceki mesaj 13:42 --

Kuşumun son halini paylaştım resimde. :) Biraz zayıfladı ama zamanla kilo alır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:45 -->-> Daha önceki mesaj 13:44 --

astım içinde ornimix kullanın, astım da düzelecektir...

Bu yaştaki kuşa fazla antibiyotik ağır gelmez mi? Ornimix'i ısrarla önerdiğinize göre bir bildiğiniz var sanırım. :) Denerim belki onu da astım için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:58 -->-> Daha önceki mesaj 13:45 --

Sabrini ve azmini takdir etmek gerek . Tebrik ederim seni arkadasim. Umarim daha uzun sağlıkli yillar gecirirsiniz.

Teşekkür ederim. Umarım.

büyük geçmiş olsun iyi yapmışınız tedaviyi

Tebrik ederim geçmiş olsun umarım kalıcı çözüm olmuşturda tekrar kuşun başına bişey gelmez.

Arkadaşlar, benim kuşumun tek burnunda yeniden akıntı başladı. Durumu iyi. Bir burnu tamamen açık ve herhangi bir akıntı yok ama diğer burnunda hafiften akıntı var. 3 gündür akıntı var. Antibiyotik etkisi geçtikçe yeniden akıntı mı oluştu acaba? 3 hafta önce Tylan tedavisi ile akıntıyı kesmiştik. Yeniden akıntı var ama 10 yaşındaki kuşumun keyfi yerinde. İştahı da çok yerinde. Ama tek sorun, işte tek burnu yeniden akmaya başladı 3 gün. Bunu nasıl önleyebilirim? Suyuna sürekli vitamin takviyesi yapıyorum. Tylan antibiyotiğini attım. Onun yerine Ornimix ya da Baytril almalı mıyım yoksa kendiliğinden vitamin takviyeleri ile mi iyileşmesini beklemeliyim? Bu yaştaki kuşa tekrar antibiyotik vermek istemiyorum.

Defalarca konu açmıştım, kuşumun 6 ay boyunca burnu aktı. Soğuk algınlığı vardı ama hiç geçmiyordu. Bir gün bile ara vermeden, sürekli aktı. Kuşum hep halsizdi ve burnu hep kabukla ve yara ile kaplandı. Bu 6 aylık süreçte ona çok ilgi gösterdim, Sera Bronchipur gibi takviyeler kullandım ama hiçbir işe yaramadı. En son, kuşumun durumu çok ciddileşmişti. İşte 2 hafta önce, her nefes alışverişte kursağı şişmeye başladı. Balon gibi şişip iniyordu. Kuşumun son günleri yaklaşmıştı. Son bir çare olarak Tylan tedavisine başladım. 6 gün sürdü bu tedavi ve ardından 3 gün vitamin uyguladım. Tedavinin henüz 2.günü kuşumun burun akıntısı kesildi. Evet, tam 6 ay sonra ilk kez burun akıntısı kesildi. Ve kursağındaki şişmede tedaviden yaklaşık bir 3 gün sonra son buldu. Şu an kuşumun 10 gündür burnu hiç akmıyor, kursağı hiçbir şekilde şişmiyor. Durumu çok iyi. Tamamen iyileşti diyebilirim. Hatta az önce kafesinden çıktı ve defalarca uçtu, şimdi de yem yiyor ve çok mutlu. :) Tek sorunu, kronik astımı var biraz ve inanıyorum, zamanla onu da iyileştireceğim. Burdan tüm arkadaşlara tavsiyem, ben 10 yaşındaki kuşumu 6 ay sonra iyileştirdiysem. Bunu siz de başarabilirsiniz, yaşlı diyip hasta diyip pes etmeyin. :)

tylanı nereden temin ettin bildiğim kadarıyla üretimi durdu o ilacın

Geri