Karadeniz Pet

11 yaşında erkek

• Konbuyu başlatan sablier
  • Başlangıç tarihi
S

sablier

Guest
11 yaşında erkek muhabbet kuşuma daha önce yaklaşık 3 defa dişi aldık sadece ilk eşi yumurtlamıştı ama yaşlı olduğundan yumurtlarken kaybetmiştik.Şimdi tekrar eş alsam çiftleşebilir mi yoksa çok mu geç artık oğlum için?:confused:

Ciftlesme konusunda bise diyemicem ama kusun resmini yuklemeniz mumkun mu hic o kadar yasli kus gormedim :)

Hem de çok geç olmuş en çok 3-4 yaşına kadar çiftleşir işimdi çiftleşse bile yumurtalar döllenemez :)

kuş eğer çok hantallamamışsa çiftleşe bılır

Ömrünün sonuna yaklaşmış bir göz ağrısına gençten bir dişi alıp (Hanım arkadaşlardan çok özür dileyerek söylüyorum, halk arasında böyle deniyor çünkü) Kuşun karı dırdırı çekerek öbür tarafa gitmesine benim gönlüm razı olmaz.
Ben olsam bu canavarı rahat ettiririm. Göçtükten sonra yeni çift ya da yavru ile başlarım.
Hayırlısı olsun.

elvis binayı terketmiş :D

Öncelikle mubişine maşşallah ^_^ Ben de hiç o kadar yaşlısını görmedim merak içindeyim ve arkadaşlara katılıyorum.

2rwkhzo.jpg
oğluşum :)

ortalama 8 yıl zorlarsa 12 yıl yaşayabilir ama ben daha 7 yi aşan görmedim.. 32 gram kalmış zaten 50 gram civarında olması lazım

aslında hareketli bir kuş, sadece kafesinde daha çok vakit geçiriyor eskiye oranla. Sürekli bizimle olduğu için çiftleşmediğini düşünüyorduk ancak bugün eşin aynı renk olmasının büyük bir etken olduğunu öğrendim o yüzden denemek istedim ve çok zeki bir kuş yavrusunu almak istiyoruz :/

maşallah kuşunuza nazar değmesin

maşallah benim kuşumda 11 yaşını bitirmeden ölmüştü :( inş sizinki daha ömürlü olur :D

Maşallah çok sağlıklı görünüyor bu arada benim önceki kuşum tam 14 yıl yaşadı askerden döndükten 1 ay sonra öldü bence 15 gotmrsi çok zor değil uzun ömürlü olsun işallah. ..

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çiftleşmesi artık çok zor sakın dişi kuş almayı düşünmeyin bence çiftleşeyim derken dişi kuşun üstünde kalıverir allah korusun :) :)

Geri