Karadeniz Pet

12 yaşındaki canım Fıstığım öldü :'(

Fındık - Fıstık

Meraklı Üye
12 yıldır gözüm gibi baktığım, çok sevdiğim Fıstık 2 önce, gece yarısı çırpınarak ölmüş. Çırpınma sesini annem duymuş ama bir şeyden korkmuştur diye kalkıp bakmamış. Sabah uyanınca görmüş ki ölmüş. Ben üniversite için şehirdışındayım. Öldükten sonra geldim eve. Kafesine baktım. Dışkısında hiçbir problem yoktu. Normalde de iyiydi. Sadece biraz astımı ve yaşa bağlı nefes problemi vardı biraz. Sizce ölüm nedeni ne olabilir? Yemden filan olabilir mi? Yazın yemi kurtlanınca hemen döküp yenisini alırdım. Acaba ben şehirdışındayken yemi mi kurtlandı diye düşündüm. Ama dışkısı da tertemizdi. Bu ani ölümü beni çok üzdü. :'(

12 yıldır gözüm gibi baktığım, çok sevdiğim Fıstık 2 önce, gece yarısı çırpınarak ölmüş. Çırpınma sesini annem duymuş ama bir şeyden korkmuştur diye kalkıp bakmamış. Sabah uyanınca görmüş ki ölmüş. Ben üniversite için şehirdışındayım. Öldükten sonra geldim eve. Kafesine baktım. Dışkısında hiçbir problem yoktu. Normalde de iyiydi. Sadece biraz astımı ve yaşa bağlı nefes problemi vardı biraz. Sizce ölüm nedeni ne olabilir? Yemden filan olabilir mi? Yazın yemi kurtlanınca hemen döküp yenisini alırdım. Acaba ben şehirdışındayken yemi mi kurtlandı diye düşündüm. Ama dışkısı da tertemizdi. Bu ani ölümü beni çok üzdü. :'(

Başınız sağolsun 12 yaşında bence ecelinden olmuş

allah rahmet eylesin epey yaşamş yapcak birşey yok vakti gelmiş zaten şanslısın yine 12 yıl uzun bi süre

Tabiki sizin için bu ayrılık zor olmuştur kolay değil 12 sene. Ama her canlı ölümü tadacaktır. Geçmiş olsun.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun. Uzun yıllar yıl beraber olduğunuz bir canlıdan ayrılmak kolay değil. Tekrar başınız sağolsun.

Teşekkür ediyorum iyi dileklerinizi için. Onu çok ama çok seviyordum. Her gün altını değiştirirdim, o evde yalnız kalmasın diye tatile bile gitmez olmuştum ailemle son 3 yılda. 12 yıldır en yakın dostumdu o. Son 2 yılda yaşlanma belirtileri gösteriyordu. Eskisine göre biraz daha çok uyuyor ve çıkarıp uçurunca çok fazla uçmuyordu. Ama yine de keyfi yerindeydi, yemesi ve içmesinde sorun yoktu. 2-3 yıldır daha benimle yaşamasını umuyordum ama aniden ölümü beni çok üzdü. Yaşlı da olsa daha gündüz hiçbir şeyi olmayan kuşun gece çırpınarak ölmesi beni düşündürdü. Acaba bir yerde hata mı yaptık diye düşünüp durdum.

İnsanlarda olduğu gibi hayvanlarında bi vakti zamanı var.. Kendinizi suçlamaya yer aramayın, hastalık çekmeden gitmiş yavrucak :( Ne bilim bide bu açıdan düşünün.. Çok zor gerçekten Allah sabır versin

Evet, hastalığı yoktu sayılır. Sadece astımı vardı biraz. Onu hiç unutmayacağız. Saksıya gömdük onu. Bahçeye gömmeye kıyamadım. :(

Aradan biraz zaman geçsin de alacağım. Çok alışmıştım kuşuma. Onsuzluğa dayanmak çok zor.

Kuş, yemden filan ölmüş olamaz değil mi? Dışkısında hiçbir sorun yoktu. Bir kuş, yemden etkilense ya ishal olur ya da kusar diye biliyorum. Ki bizim kuşu 12 yılda hiç kusarken görmedim. Bugüne kadar da sadece 1 defa ishal olmuştu o da küçükken.

Eşi de 9 yıl yaşadı. Eşi, 3 yıl önce şiddetli soğuk algınlığından öldü. Ne yaptıysak kurtaramamıştık. Bu kuşum da 3 yıldır tek kalıyordu. Geriye boş kafes ve anılar kaldı. :( Teşekkür ederim düşünceniz için.

Cok uzuldum sizin adiniza. Ben kusuma 2 yilda bile bu kadar alismisken sizi tahmin edemiyorum. Cok cok zor olmali ama siz 12 yil yasatarak zaten size duseni iyi bir sekilde yapmissiniz. Bu sekilde teselli etmeye calisin kendinizi.

Geçmiş olsun bence forumdaki üreticilerden iyi sağlıklı bir yavru alın uzun yıllar arkadaşlık etsin size.

Geri