Karadeniz Pet

15 Gün Geçti Hala Çok Ürkek

Ebru Tunçer

Meraklı Üye
Bu kuş sanki balık hafıza:( Bugün öğrendiğini yarın unutuyor.Alalı 15 gün oldu hala çok ürkek.2 aylık erkek.Sesi de çok ince çıkıyor.Bazen içinden içinden cıvıldıyor ama ne bileyim kaçan kuşum Maviş gibi değil işte.O çok sıcakkanlıydı.Çok da güzel konuşuyordu:((Badem efendi Çok yabani.Acaba ben çok mu acele ediyorum?
91439b4a8d84d8e97b9f4b0557d4af92.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çok tatlı ya cok masum duruyor ben yerinde olsam elime alırım severim hic bırakmam

bence alışması için kafesinden oyuncakları kaldır bi süreliine

Çok tatlı ya cok masum duruyor ben yerinde olsam elime alırım severim hic bırakmam

Dayanamayıp elime alıp seviyorumAma çok ısırıyor bücürSabahları çok fena bucak bucak kaçıyor bizden.Akşamları aynen öyle masum ki salıncağında dururken sevdiriyor kendini.Çözemedim ben bu bücürü ufff

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:34 -->-> Daha önceki mesaj 01:32 --

bence alışması için kafesinden oyuncakları kaldır bi süreliine

Oyuncak olarak bir tek üst üste duran çıngıraklı top var.Diğer çıngırak salıncağın ucunda.Salıncağını çok seviyor.Kıyamam şimdi ama

Bu kuş sanki balık hafıza:( Bugün öğrendiğini yarın unutuyor.Alalı 15 gün oldu hala çok ürkek.2 aylık erkek.Sesi de çok ince çıkıyor.Bazen içinden içinden cıvıldıyor ama ne bileyim kaçan kuşum Maviş gibi değil işte.O çok sıcakkanlıydı.Çok da güzel konuşuyordu:((Badem efendi Çok yabani.Acaba ben çok mu acele ediyorum?
91439b4a8d84d8e97b9f4b0557d4af92.jpg

aynayı kaldır yoksa sana alışması zor

Aynayı çıkarmıştım zaten.Yeri boş☺️

Kardeşim kafeste oyuncak bırakma. Kafesten de çıkarma bir süre. İlk başlarda yavaşça yanına yaklaş. Ellerini yavaş bir şekilde kafesin kenarlarına koy. Kısık ve yumuşak bir sesle konuş. Bunu 3-4 gün yapmalısın. Hatta sabredebilirsen daha da fazla yap. Daha sonra yemliği çıkar bir saat kadar sonra eline yem koy ve yavaşça kafesin kafesin içine uzat. Biraz beklersen gelip yem yiyecektir. Bunu da bir süre devam ettir. Sonrasında ise baya alışmış olacaktır. Sana yabancı ve ellerinde çok korkar. Mümkün oldukça elinle tutmamaya çalış kardeşim. Çok ürkek sıpalarrr :D ayrıca kuş sanki 3-3 buçuk aylık gibi. Maşallah kuşunuza.

Çok tatlı bir yavrunuz var maşaallah. Zamanla eğitilecektir bıkmadan usanmadan devam edin derim

2 aylıkdan buyuk gıbı duruyor bu kuş

Arkadaşım yetiştiriyor ondan aldım.2 aylık eminim.Resimi yakından çektim.Ondan öyle görünüyordur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:10 -->-> Daha önceki mesaj 12:05 --

2 aylıkdan buyuk gıbı duruyor bu kuş

0f58a356d1948eba6ca4f226cea2559d.jpg

2 Aylıktı.15 gündür bende.2,5 aylık olmuştur.Yakından çekim önceki foto,belki ondandır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:13 -->-> Daha önceki mesaj 12:10 --

Kardeşim kafeste oyuncak bırakma. Kafesten de çıkarma bir süre. İlk başlarda yavaşça yanına yaklaş. Ellerini yavaş bir şekilde kafesin kenarlarına koy. Kısık ve yumuşak bir sesle konuş. Bunu 3-4 gün yapmalısın. Hatta sabredebilirsen daha da fazla yap. Daha sonra yemliği çıkar bir saat kadar sonra eline yem koy ve yavaşça kafesin kafesin içine uzat. Biraz beklersen gelip yem yiyecektir. Bunu da bir süre devam ettir. Sonrasında ise baya alışmış olacaktır. Sana yabancı ve ellerinde çok korkar. Mümkün oldukça elinle tutmamaya çalış kardeşim. Çok ürkek sıpalarrr :D ayrıca kuş sanki 3-3 buçuk aylık gibi. Maşallah kuşunuza.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Gerçekten de çok ürkekler bücürler:D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:14 -->-> Daha önceki mesaj 12:13 --

Çok tatlı bir yavrunuz var maşaallah. Zamanla eğitilecektir bıkmadan usanmadan devam edin derim

Teşekkür ederimEvet,çok fazla sabır gerektiriyor☺️

Öncelikle Kuş 2 aylıktan daha büyük ve Kuşunuza size alışması için zaman vermelisiniz elinize almanız kuşu sizden uzaklaştırır korkutuyorsunuz bu şekilde kuşu. Muhabbet Kuşu ile ilgili bir makalem var bunu okuyabilirsiniz.

maşallah kuşunuz çok güzel biraz sabır

Teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:02 -->-> Daha önceki mesaj 18:00 --

Öncelikle Kuş 2 aylıktan daha büyük ve Kuşunuza size alışması için zaman vermelisiniz elinize almanız kuşu sizden uzaklaştırır korkutuyorsunuz bu şekilde kuşu. Muhabbet Kuşu ile ilgili bir makalem var bunu okuyabilirsiniz.

Okudum makalenizi çok teşekkür ederim☺️

ben yem olayını yaptım tam 45 dk elim kafesin içinde durdu gelip bi tane bile yem yemedi tam aksine elimin altına girip yattı :D

ben yem olayını yaptım tam 45 dk elim kafesin içinde durdu gelip bi tane bile yem yemedi tam aksine elimin altına girip yattı :D

Kardeşim ben de yemliği bir saat çıkardım. Çok ürkekti o zamanlar. Kafese götürdüm elimi baktı baktı bi anda saldırdı :D O olaydan sonra zaten elime kafama omzuma gelmeye başladı. Hatta yatarken geliyor yorganımıza giriyor yastığı kemiriyor :D

Çok güldüm kuşunuza.Bu kuşlar bir alem oluyor.O kadar uğraştım ki olmadı olmadı.Bugün ,biliyorum hiç sevmedikleri şey ama avuçladım,ciyakladı.Ninni söylemeye başladım elimdeyken sakinleşti.Sonra kafese koydum,biraz konuştum.Gel oğlum dedim parmağıma konmaya başladı.Hatta salıncağına çıkarken zorlanıyor beyefendi bir iki yardım etmiştim.Şimdi bekliyor,elimi uzatıyorum,konuyor,salıncağına ben koyuyorum.Hadi buyrun burdan yakın.Bir de arkadaşıma hediye etmiştim bücürü 8 Ocak gibi teslim alacak.Şimdi üzüleyim mi sevineyim mi bilemedim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:57 -->-> Daha önceki mesaj 00:56 --

Kardeşim ben de yemliği bir saat çıkardım. Çok ürkekti o zamanlar. Kafese götürdüm elimi baktı baktı bi anda saldırdı :D O olaydan sonra zaten elime kafama omzuma gelmeye başladı. Hatta yatarken geliyor yorganımıza giriyor yastığı kemiriyor :D

Bu bücürler bizi şekilden şekile sokuyorlar valla

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:01 -->-> Daha önceki mesaj 00:57 --

Arif bey makaleniz nerede acaba? Ben de okumak isterim.

Mavi ile Yazılan "Bunu okuyabilirsiniz"yazısını tıklayınca makale açılıyor

aynı benim kuş hep kaçıyo 2 aylık ve feci ısırıyor yokmu bi çare

aynı benim kuş hep kaçıyo 2 aylık ve feci ısırıyor yokmu bi çare

Kuşu yeni mi aldınız?Bir de dişi mi?Yeni geldiyse biraz Şaşkın ve ürkek oluyorlar.Dişiler çok fena ısırıyorZamanla güvendikçe ısırma azalıyor.Azcık da karakterleri ile ilgili sanırım.☺️

Çok güldüm kuşunuza.Bu kuşlar bir alem oluyor.O kadar uğraştım ki olmadı olmadı.Bugün ,biliyorum hiç sevmedikleri şey ama avuçladım,ciyakladı.Ninni söylemeye başladım elimdeyken sakinleşti.Sonra kafese koydum,biraz konuştum.Gel oğlum dedim parmağıma konmaya başladı.Hatta salıncağına çıkarken zorlanıyor beyefendi bir iki yardım etmiştim.Şimdi bekliyor,elimi uzatıyorum,konuyor,salıncağına ben koyuyorum.Hadi buyrun burdan yakın.Bir de arkadaşıma hediye etmiştim bücürü 8 Ocak gibi teslim alacak.Şimdi üzüleyim mi sevineyim mi bilemedim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:57 -->-> Daha önceki mesaj 00:56 --

Bu bücürler bizi şekilden şekile sokuyorlar valla

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:01 -->-> Daha önceki mesaj 00:57 --

Mavi ile Yazılan "Bunu okuyabilirsiniz"yazısını tıklayınca makale açılıyor

Aynen şekilden şekile sokuyolar vallahi kardeşim. Dün sıpalara mama verecem diye 2 saatlik uykuyla kalakaldım :) Ama ayrı bir keyfi var :)

Geri