Karadeniz Pet

15 günlük eğitim sonrası kafes dışında sorunlar Lütfen herkes fikrini söylesin.

kardeşim bilmiyorum ama bence 15 gün asla bir kafeste bırakılmamalı.Bende 15 gün 1 ay bırakın ortama alışsın gibi şeyler okudum.Çok ama çok yanlış bence.Aldığımız canlıya uygun yaşama ortamı vermek zorundayız.Bu robot değilki 15 gün içerde dursun elime gelsin gibi bi formül yok bence.Neticede onlarında duyguları hisleri var.Ben kuşu aldığım günün ertesi kafes dışarısına çıkardım.Biraz ilgilendim şuan elimede geliyo hoplıyo zıplıyor.Önemli olan aldığımız canlıyı uygun şekilde yaşatmak.Bence kuşu bırakın istediği gibi gezsin dolaşsın size ve eve zamanla alışacaktır.Yemide elinizden yedirin.Alışmasını biraz daha hızlandıracaktır.

Haklısınız keşke bende 3-4 gün geçtikten sonra çıkarsaydım. Ama olan oldu.
kafes kapısını açıp biraz kendi haline bırakıcam. Umuyorum daha iyi olacak.

onceki actiginiz baslikta da soylemistim size ilk etapta kafesten cikmaya bile cekinirler diye, zamanla o korkusunu kiracaktir merak etmeyin, siz ciktiginda avize perde gibi yuksek yerlere konmasini onleyin yeterli, onlara alismamasi lazim. Bir de ilk etapta kafes disinda gecirdigi sureyi hemen uzun tutmayin ilk gun 10 dakika duruyorsa ikinci gun 15 dakika olsun mesela, sureyi yavas yavas arttirin.

evet süre olarak ilk gün dediğiniz gibi kısa tuttum. sonra 5 dk. daha uzattım süreyi. bakalm bugun biraz daha uzun tutucam. Evet klima üstüne uçtu 2 seferde de ona bir önlem almam şart. karton kutu ile kapatırım bugun.

Benim muhabbet kuşum seslere konuşmalara çok ilgili bence tüm muhabbet kuşları aynı duyarlılıkta.Kuşunuzu dışarı cikarttiginiz zaman surekli adiyla seslenin yada ıslık vb sesler cikararak onun ilgisini üstünüze çekin.. ben böyle yaptım kendi kusumda. Kafes dışına cikartinca tek bir sesle omzuma elime cagirabiliyirum. Omuzdayken sizi dinlemeye agzinizdan vikan her sese çok merakli oluyorlar.. (Kendi tecrübemle sınırlı :) )

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:57 -->-> Daha önceki mesaj 13:55 --

Bu arada ben kuşumu eve getirdikten 3 4 gün sonra çıkarmıştım (kuş çevreye alistiktan sonra) hiç bir sorun olmadı..Tüm bu yakınlaşma tamamen ilgiyle alakalı bence..

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1.gün
[YOUTUBE]Y5bk5Aymm1k[/YOUTUBE]

2.gün
[YOUTUBE]57lLfvZPxLM[/YOUTUBE]

ben korktuğu her şeye oyuncak sayesinde alıştırabildim. ama oyuncağını benden kıskandığını düşümüyorum. oyuncak olduğu için mi bana gelmiyor acaba diye düşünüyorum. ben yokken sıkılmasını istemiyorum oyuzden oyuncaklarını da kaldıramam. oynarken izlemek de çok eğlenceli zaten

seda hanım siz nasıl eğitmek istiyorsanız o şekil eğitin her kuşun özeliği farklidir burda bana 2 erkek 1 dişi aynı yerde anlaşamaz diyolardi benımkiler gayet iyi anlaşiyor her kuş aynı şeyi yapcak diye bir kural yok bazi arkadaşlar abartmayi sever oyuncaklı eğitim de olur merak etmeyin sizede alişir yakın zamanda.

seda hanım siz nasıl eğitmek istiyorsanız o şekil eğitin her kuşun özeliği farklidir burda bana 2 erkek 1 dişi aynı yerde anlaşamaz diyolardi benımkiler gayet iyi anlaşiyor her kuş aynı şeyi yapcak diye bir kural yok bazi arkadaşlar abartmayi sever oyuncaklı eğitim de olur merak etmeyin sizede alişir yakın zamanda.

Haklısınız ama işin temel bir eğitiminide öğrenmek gerekiyor.

Bazı sorulması gereken durumlarda bilgi almak gerekiyor diye düşünüyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:29 -->-> Daha önceki mesaj 16:06 --

3.gün kafesin kapısını açtım. ürkekliğini biraz daha atmış gibi gördüm. bu sefer kendi geldi kapının önüne. Kolye var dı elimde dışarda kafesin yanına koydum çıktı oynadı. Kolye yere düşünce uçtu direk kafesin üstüne kondu. Bu seferde kafesin girişini bulamadı diye kafese üst tellerden girmeye çalıştı :D

Dün hiç el uzatmadım biraz kendi haline bıraktım. Kafesini tanısın giriş çıkışları öğrensin sanırım daha da iyi olacak.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:52 -->-> Daha önceki mesaj 08:29 --

Arkadaşlar figür şeklinde oyuncağı çıkardım.
Dün petshopdan zilli / sesli tarzı 2 oyuncak aldım.
Daha oyuncakları poşedinden çıkartırken maviş oyuncakların sesini duydu ve adeta çıldırdı.
Eski oyuncağı ile 2 saniye oynayan / ürkek olan ve kendisi hiç bize yaklaşmayan mavişe 1 günde ne oldu:

Videolarda:

[YOUTUBE]lLnPjVYLuT4[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]oyS20NTZREI[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]OtvJUoAnh8I[/YOUTUBE]

Son düzenleme:
bence annesınden erken alındıgı ıcın o verdıgınız oyuncakla bi duygusallık yasıyor onu alıncada agresıfleşiyor sıze önerım oyuncagı cıkarmanız kusuda bı muddet salmamanızdır

bence annesınden erken alındıgı ıcın o verdıgınız oyuncakla bi duygusallık yasıyor onu alıncada agresıfleşiyor sıze önerım oyuncagı cıkarmanız kusuda bı muddet salmamanızdır

Yok yok artık o aşama geçti çok şükür.
Vİdeolara bakarsanız herşey harika maşallah.
Oyuncağı bile bırakıp kendi geliyor artık.

Oğlunuz çok şirin maşallah..ben kuştan çok onun tatlılıklarını seyrettim ne yalan söyleyeyim..ne kadar masumlar melek bu çocuklar maşallah

Yok 15 gün salmayın dokunmayın etmeyin gibi şeyler çok gereksiz.Birçok kuş besledim.Her zaman ilk gününde kafesten çıkarırım ve hep öyle devam eder.Kendisi zaten kısa sürede evi tanır ve adapte olur.Kendisine konucak yerler belirler.

Kısa süredede zaten sizi de otomatik olarak tanımak isteyecektir.

Oğlunuz çok şirin maşallah..ben kuştan çok onun tatlılıklarını seyrettim ne yalan söyleyeyim..ne kadar masumlar melek bu çocuklar maşallah

Çok teşekkür ederim filiz hanım. Sağolun.Allah cümlemizin çocuklarının sağlık ve sıhatle büyümelerini görmeyi nasip etsin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:35 -->-> Daha önceki mesaj 09:32 --

Yok 15 gün salmayın dokunmayın etmeyin gibi şeyler çok gereksiz.Birçok kuş besledim.Her zaman ilk gününde kafesten çıkarırım ve hep öyle devam eder.Kendisi zaten kısa sürede evi tanır ve adapte olur.Kendisine konucak yerler belirler.

Kısa süredede zaten sizi de otomatik olarak tanımak isteyecektir.

haklısınız bende geç kaldığımın farkına vardım. keşke daha önce çıkarsaydım dedim. Ama maşallah yinede toparladık gibi. Hergün hergün biraz daha iyi olacak inşallah.

Geri