Karadeniz Pet

15 günlük kuş

• Konbuyu başlatan Ahmet ERGÜN
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet ERGÜN

Guest
arkadaşlar 15 günlük kuş aldım bugün çok kafesini açık bıraktım kafasını duvara çarptı yere düştü sonra uçmaya devam etti elimle yakaladım ve kafesine soktum ne yapmam gerekir salmalımıyım ?

15 günlük kuşun tüğleri bile yokki uçsun önce onu bi düzeltelim istersen ?

yani 15 günlük değildir o bir daha sor sana satan kuşa...

15günlük kuşun ustamızın dediği gibi tüyleri bile daha tam çıkmamış olur. 27 günlükken bile anca kendine geliyor hayvancağızlar.
Hayvanı salmayın 2-3 hafta kafeste dursun ortamını öğrensin alışsın sonra salın.

Kuşunuz hayırlı olsun Güle güle besleyin. Kafesten salma için hiç acele etmeyin. Forumu iyice tarayın.

bence petshopcunun demek istediği yeme düşeli 15 gün oldu demiştir bence..

ama ne olursa olsun yeni gelen kuşları 2 hafta civarı kafeslerinde bırakın ki yerine ve ortama alışsın..

arkadaşlar 15 günlük kuş aldım bugün çok kafesini açık bıraktım kafasını duvara çarptı yere düştü sonra uçmaya devam etti elimle yakaladım ve kafesine soktum ne yapmam gerekir salmalımıyım ?

İlk açtıgınız konuda yazılanları okumadınız galiba? Dışarı çıkarmamanız gerektigini bende dahil kaç kişi yazmış..Hala diyorsunuz ki salmalı mıyım..?? Yapılmaması gereken bir davranış.....

15 günlük kuşta tüy olmas arkadaşım orda bi yanlış anlaşılma war biz yumurtlatıp satıyoruz muhabbet kuşlarını ben 15 qünlük kuşun uçtuqunu henüz qörmedim 35 - 45 qün arası anca anca alışır kuş uçmaya ... oda uçar ama konmasını tam bilmediğini için havada uzun süre uçar yorulur ve çarpar.....

Geri