Karadeniz Pet

17 Yaşında Üretici Adayıyım.

Fırat TORUN

Meraklı Üye
Evet herkeze iyi günler diliyorum. Yaşım 17 daha yeni bitmelerdenim :) 11-14 yaşlarımda şans eseri bir çiftim oldu. 5 yavru verdiler bana. Ancak ailem kötü koku sebebiyle satmışlardı. Belkide üreticilik hevesim buradan geliyordur. Kuşları seviyorum. Tamda üreticilik denenmez aslında. Kendime ait odam var. Oraya mini mini bir üretimhane(sözde) kurmak istiyorum. En azından 2 3 tane çiftim olsa :cool: Şuan sadece bir kuşum var. Eş alacağım hafta içi. Eş tutarsa bendeki oluşacak mutluluğu anlamanız zor olmasa gerek. :rolleyes: Burdaki üretici abilerimi gördükçe hevesim gün geçtikçe artıyor. Ancak bana fikirlerinizle yardım etmenizi istiyorum. Bu işe nereden başlayayım ?. Aylık harçlığım 100 liraya yakın :eek:

Bence 2 ay paranı biriktir toplamda 200 TL olur. o para ile 2 kafes alsan malezeleri ile birlikte 70 TL , 30 TL de 4 tane 5 6 aylık arası genç yavru kuşlar alabilirsin. Onların hepsini tek kafese koyup gözlemledikten sonra anlaşanları ayırıp sabırla beklersen bu işi başarırsın.

EEE hobiciliğe aday olacaksa biraz dişini sıkacak , onun kenarda köşede 3 5 kuruş birikmişi kötü gün parası vardır :)

Hangi şehirdesin bilmiyorum. Ama buradaki üretici abilerinin açtığı başlıklara bak sağlıklı bir kuş alabilirsin böylece. Aylık 100 liraya gelince hemen birçok kuş alma. Para biriktirdikçe bir çift al ya da en önce elindeki çifte iyi bakıp yavrularını görmeye çalış. Diyelim ki 2 yavru verdi o yavrulara eş de alabilirsin. Bütçeyi sarsma. :)

Herşeyden önce o kuşlarin da birer canli oldugunu asla aklindan çikarma kardeşim.
Parayi ayarlarsin üretim de yaparsin satarsin da elbette
Ama kalbindeki sevgi ve merhameti hep hatirla

Üç kuruş daha fazla kazanmak için güvenmedigin kötü insanlara yavrularini pazarlama
Vicdanli kişileri kendine örnek almani tavsiye ederim bir abla olarak..
Ticaret degil gönül işi yapan birisi ol...

öncelikle yer işini kesinleştir, odada yapılacak iş değil bence hem kokudan hem sesten dolayı.

Geri