Karadeniz Pet

1çift + 1kuş daha

Caner

Meraklı Üye
Merhabalar 2gün önce dişi bir kuş aldım bu gün kardeşimin öğretmeni kuşunu ücretsin sahiplendirmek istemiş kardeşimde ben bakarım demiş erkekmi dişimi yavrumu erişkinmi bilmiyorum çiftimle aynı odada kalsa sorun olurmu acaba çiftten yavru almak istiyorum

kuş yarın gelicek cinsiyetini kendimde anlayabilirim sadece çiftime zararı olurmu aynı odada onu bilemiyorum

Davranışlarını izleyince sizde fark edersiniz ancak ben ayrı kafeste sıkıntı olacağını düşünmüyorum benim çifthane bir tarafta anne baba yumurtaları diğer tarafta önceki yavruları yasıyorlar anne rahatsız olmuyor ancak es kuşların yanında tek kus yasamıyor ayrı olursa olur diye düşünüyorum

şuan çift olacak kuşlarım ayrı kafesteler kızışsın diye yarında 3.kafesimi koyacağım aynı odaya çiftim kızıstıktan sonra birleştiricem ve diğer kus yine tek kalıcak bunun bir sıkıntı olacağını merak ediyorum acıkcası :/

Erkekte yuvalık takılı olsun ve dişiyi yuvalıktan erkeğin kafesine bırakın. Gelen kuşuda 2. kafese alırsınız. Biraz uzak olsunlar.Hareketleri gözlemleyin. Eğer sizin kuşlar arasında 10 gün sonunda soğukluk ve kafesler arasında haberleşme var ise onları bir araya getirip deneyin

cevaplarınız için teşekkürler :)

Geri