Karadeniz Pet

2-3 aylık erkek kuşum hakkında sorum var

GkhnMtl

Yeni Üye
Kuşum sakin bir kuş kafese elimi soktuğumda kaçmıyor bazen cıkıyor parmağıma bazen bakıyor öyle tünek gibi yapıyorum parmağımı 4. günü bizde ısırmıyor çok sakin bir hayvan akşamları gündüzleri sabah imkan buldukça konuşuyorum kendisiyle ama elime alıdığımda bazen duruyor bazen hop kaçıyor yere iniyor deşiniyor bişeyler arıyor yerde tavuk gibi :) alışmamasından korkuyorum bana elimde yem yiyor çağırdığımda gelsin istiyorum ne kadar sürede öğreniyorlar böyle şeyleri çağırdığında gelsin peşinden ayrılmasın gibi olayları aldığım arkadaş 2-3 aylık dedi doğrumudur arkadaşlar

http://i.hizliresim.com/rg3ZB7.jpg
http://i.hizliresim.com/Lpy1Yo.jpg
http://i.hizliresim.com/QRaZ4y.jpg

Arkadaşın doğru söylemiş. 2-3 aylık ve güzel bir kuş maşallah.

hocam eyvallah alışırmı bizlere mesela ben gel dediğimde gelirmi kaç ay sürüyor bu kuşların bize ısınması

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:15 -->-> Daha önceki mesaj 13:06 --

Arkadaşın doğru söylemiş. 2-3 aylık ve güzel bir kuş maşallah.

Hocam alışması ne kadar sürüyor ben elimden geleni yapıyorum elimi kaldırdığımda gelsin istyorum kuşumun 4 yada 5. Günü bizde ne kadar zamanda alışıyorlar

maşallah,güle güle besleyin.
zamanla, ilginizle daha cok alışacaktır size.

hocam eyvallah alışırmı bizlere mesela ben gel dediğimde gelirmi kaç ay sürüyor bu kuşların bize ısınması

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:15 -->-> Daha önceki mesaj 13:06 --

Hocam alışması ne kadar sürüyor ben elimden geleni yapıyorum elimi kaldırdığımda gelsin istyorum kuşumun 4 yada 5. Günü bizde ne kadar zamanda alışıyorlar
Günde yarım saat, 1 saat elini kafese koy. Kuşu ürkütmeden. O senin eline konacaktır yavaş yavaş. Alışınca dışarı çıkartırsın. Yaklaşık 1 aya alışır.

Parmaklarınızla merdiven yapın iyice alışsın parmağa gelmeye. Başka yere kaçarsa tekrar alıp aynı şeyi tekrarlayın. Amaç sizi konma yeri olarak benimsemesi. Eğer kuşu kaçtığı yerden alıp sürekli omzunuza koymazsanız evin içinde kendine konma yerleri bulur hep oralara konar size daha az alışır. (perde, dolap üstü vs.)

Benim kuşum da aldığımda sizin kuşunuz gibiydi. 3 aylıktı saldırgan değildi. Ben alıştırdım.Herkes alıştırabilir. Bütün mesele ilgi miktarında. Ne kadar ilgilenirseniz o kadar çabuk alışır.

Çağırdığınızda elinize gelmesini istiyorsanız. Adını tekrar edin sürekli öğrensin. Sonra önce adını söyleyip sonra elinizle yem verin. Pavlov'un klasik koşullanma deneyi gibi. Bir süre sonra adını söylediğinizde ödül aldığını farkedecek ve elinize gelecek. Bu ödül yem, sevdiği bir boncuk oyuncak, kemirmeyi sevdiği bir şey olabilir. Mesela ben fosforlu tesbihi çok sevdiği için onu kullanıyordum.

Ayrıca eve daha çabuk alışmasını istiyorsanız. İnsan sayısının en çok olduğu, televizyonun olduğu odaya (muhtemelen salona) koyarsanız daha çabuk alışır ortama.

Son düzenleme:
Teşekkürler gizem hanım dediklerinizi dikkate alacağım

Evet doğru 2 3 Aylık, tamda bu zamanda öğrenirler... :)

Maşallah güzel kuş. Rengi çok tatlı

Teşekkür ederim gözüne baktığımda yan açıyla kırmızılık görüyorum albino gibi

Son düzenleme:
Geri