petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

2.5 ay önce aldığım 5. kg'lık Versele Laga yem kovası içinde böcekler var.

Konusu 'MYBESTPETSHOP TANITIM BÖLÜMÜ' forumundadır ve botaninko tarafından 22 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. botaninko

botaninko New Member

Beğenileri:
    0
    2.5 ay önce aldığım 5. kg'lık Versele Laga yem kovası içinde dolaşan az sayıda çok küçük böcekler var. parlaklığı da eskisine göre biraz gitmiş gibi geldi bana. içinde şuan 2kg kadar yem var.

kovanın kapağı iyice kapalı, etrafı da hava almasın diye streç filmle iyice sarılıydı.
    zırt pırt kovayı açmamak için açtığım zaman yemi büyük cam kavonoza dolduruyordum. yani her yemliği doldurmak gerektiğinde kovayı da açmadım.

güneş görmedi, serin kapalı bir dolabın içinde duruyordu.

sadade geliyorum.

-bu yemi kullanmaya devam edebilir miyim?
    -muhafaza şekli nasıl olmalı?
    -kuşlar yemi yiyorlar hala ama böcekler onlara bir zarar verir mi?

#1 botaninko, 22 Eylül 2015
    Son düzenleme: 22 Eylül 2015
  2. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Alırken son kullanma tarihine dikkat ettinizmi bölünmüş yem çünkü vede nerden aldınız bizde ona göre dikkatli olalım hocam

3. botaninko

botaninko New Member

Beğenileri:
    0
    mybestshop.com'dan aldım. üstünde yazmıyor da hesabımdan siparişi görüntüledim. şubat 2016'ya kadar yolu var diye yazıyor.

kuşumun birisi 1 aydır halsiz uçamıyor zaten ona bir zarar verecek diye endişeleniyorum.

4. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    yemi'İ kullanmayın derim birde mybestshop ersin bey ile görüşün

5. Fatih BUYURUCU

Beğenileri:
    3
    Bende aynı yerden aldım kova bitmek üzere hala mis gibi kokuyo bi görüşün derim mybest ile

6. botaninko

botaninko New Member

Beğenileri:
    0
    ne zaman almıştınız acaba? 2,5 ayı geçti ise ben de kullanmaya devam edebilirim herhalde.

7. Furkan Yıldız

Beğenileri:
    6
    Belki 2,5 ay once son kullanma tarihi farkliydi.Yeni satilan kova yemler Subat 2016 olabilir.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Yemin kapağını çok açmak sıkıntı olmaz.
    Serin ve kuru yerde muhafaza etsen bir şey olmaz.
    Kimseyi zan altında bırakmak istemiyorum ancak bazı petshopların malzemeleri tuttukları yerler sağlıklı değil. Evde iyi tutsan da geldiğinde zaten bozulmuş olabiliyor. Az kuşu olanlar ufak ambalajları tercih edebilir veya üretici birinin çuvalından açık yem alabilir.
    O kana 2kg yemi dışarıya uygun bir yere dök istersen kuşlar yesin bitirsin.

9. Fatih BUYURUCU

Beğenileri:
    3
    4 ay oldu fakat benimki bozulmadı o yüzden kullanıyorum bitti sayılır zaten..
    Yeni yem alma durumunuz varsa riske atmayın alın yenisini tohumların içi bozulduysa doymaz veya vitamin alamaz kuşlar yedikleri yemden diye düşünüyorum.

10. botaninko

botaninko New Member

Beğenileri:
    0
    aldığım siteye de yazdım. şöyle bir cevap verdiler.

Tüm yemler naturel olduğu için yemin içinde bulunan gözle görülmeyen lavralar oda sıcaklğı 19 derecenin üstüne çıktığında istediğiniz kadar muhafaza edin böceklenme yapabilir.Böceklenmenin kuşlarımıza bir zararı olmadığını düşünüyorum böceklerden kurtulmak istiyorsanız kovayı 40 dakika buzdolabında bekletmeniz yeterli detaylı bilgi isterseniz 0212 563 4224 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.Saygılar

11. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Sonra da o bocekler sizin yediklerinize gecsin ? Bence buzdolabina falan koymayin. Atın ve yenisini alın

12. botaninko

botaninko New Member

Beğenileri:
    0
    ben almadan evvel güncellenmiş olan tarih şubat 2016.

13. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Benimde başıma geldi.O yemin içinde dut kurusu var.%100 dut yüzünden kurtlanıyor bence.Sıcakta dut kurusu dayanamaz.Bende böcekeri görür görmez kovayı çöpe atmıştım.Mybestshop yetkilileri tekrar yenisini yolladılar

14. Emir KECECI

Emir KECECI New Member

Beğenileri:
    0
    Ben gidip mybestpetshop bizzat dukyanindan aldim yaklaşık 1 ay önce daha öncede almıştım havalar isinmadan bir sey yoktu sanırım havalarin ısınmasından dolayı böcek yapmış bu seferki ilk başta fark etmemistim 4,5kg kaldi şimdi hergun bir miktar bahçeye döküyorum sonra gelen serceleri izliyorum 40tl verdim ama sercelerin nasibiymis heralde buzdolabinda saklamak daha iyi olacak. Birdahakine sicak aylarda yem alirken saha dikkatli olmak lazim bu ders olsun.

mobil cihazdan tapatalk kullanılarak gönderildi

15. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    yemleri parça parça bölerek derin donurucuya atın. 1 hafta muameleden sonra tüm yumurtalar dahil yaşayan bütün parazitler ölecektir. yumurtaların açılma döngüsü 3 gündür, dolayısıyla 3 günden aşağı tutmayın. derin dondurucudan çıkarttığınız torbayı oda sıcaklığına gelmeden açmayın, nemlenme yapar. ben yıllarca açık yem alıp kendi karışımımı yaptım. bir sorun olmadan kullanabilirsiniz. tek dikkat etmeniz gereken şey yemlerde küflenme başlangıcı var mı? eğer küflenme başladıysa sporlardan temizlemenin imkanı yok. tamamını atmanız gerekir. eğer küf yoksa belirttiğim şekilde temizleyebilirsiniz.

16. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    71
    böyle büyük yem aldıgınızda onu parca parca cam kavanoza koymak daha mantıklı

17. ensar06

ensar06 Member

Beğenileri:
    0
    adamlar bozuk yem satıyorlar resmen..belkide rutubetli bir ortamda stok yapmışlardır.

18. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bozukluğundan değil.Bence içindeki dut parçaları böceklenmeye sebep oluyor.Bence tek nedeni bu.Dut yazın çok çabuk kurtlanır

19. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Meyve parçaları içeren yem almayın. Olsun bitsin..
    Meyveyi yapacağınız mama içine rendeleyin. Kurutulmuş şekersiz meyveleri ince ince kıyıp mamaya ekleyebilirsiniz.

20. aligule34

aligule34 New Member

Beğenileri:
    0
    bende kovayı yeni aldim taze duruo severek yıyolar ve kargocuyum urünlerını goruom genelde hobipetin bi sıkıntı olmuo

#20 aligule34, 6 Aralık 2015
    Son düzenleme: 6 Aralık 2015

Sayfayı Paylaş