Karadeniz Pet

2,5 aydır ishal olan ( 3,5 aylık ) kuşum ne yaptıysam iyileşmedi.

botaninko

Meraklı Üye
kuşu aldıktan bir iki gün sonra ishal ettim.
kuş ilk başta çarpa çarpa da olsa uçabiliyordu. öğrenme safhasındaydı yani.
ishal olduktan sonra hiç uçamadı. 2,5 aydır hem ishal hem uçamıyor.
tedavi olarak bir sürü şey yaptım. hep tam iyileşiyor gibi oluyor sonra yine sırf suya dönüyor.

nerdeyse yarım kilo prinç gitmiştir. haşlayıp suyunu içiricem diye.
bir yemek kaşığı neo teramycın kullanmışımdır.
bir şişe de avidiare bitirdi.
ercefuryl diye insanlar için olan ishal şurubundan bir damla içirmiştim. 4-5 gün. (tavsiye üzerine)

ara sıra muz ve ara sıra patates vermiştim. bir kaç gaga alıp bırakırdı.
aspur veriyorum full. ara sıra darı da yiyor haftada bir iki.

kuş iyileşmiyor bir türlü. gerçi ilk zamanlara göre daha hareketli. bir kanatları açıp uçmaya çalışır falan gibi yapıyor. atlayıp uçamıyor düşüyor.

ne yapmak lazım. şimdi yine sırf su yaptı elime.

Son düzenleme:
O kadar süre ishal olmaz bir kuş. Başka hastalığı vardır.
Bir veterinere göster bence.
İngiliz dişi yavru arıyorsan var.

sıcak yerde tutmak gerekiyor dedi birileri şimdi. bir hafta da öyle deniym bir gelişme olmazsa en iyisi ist üni. vet. klinke götürmek görünüyor.

usta onu artık aramıyorum. düzelteyim o imzayı da sağol.

Kardes patates haslayip vermeyi denedinmi bn ole yaptim aksama duzelmisti bir dene istersen

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onu yaptım ama yediremedim bir türlü. çok az yemişti. ara sıra deniyordum onu da :\

Bu kadar uzun süreli ishal sadece bir ishal olsaydı geçerdi. Başka bir hastalığın semptomu olan bir ishal belliki kuştaki. Bi kanatlı veterinerine gösterin.

Ishalle baslayan herhangi bir bakteri olabilir kusta. Veterinere goturmen en sagliklisi. Yoksa ishalin bu kadar uzun surmemesi gerekir. Gecmis olsun.

Sulphamezatin kullanabilirsin genelde en agir ishali bile tedavi ediyor. Neo teramaycen uretilmiyor diye biliyorum nerden aldiniz.

Reflor de gayet etkilidir ama sorun uzun sureli oldugu icin bakteri ya da parazit olma sansi yuksek. O yuzden bir veterinere goturmen de fayda var.

elmeria çok geç kalınmışsa koksidioz olabilir büyük ihtimalle yani bakteri kökenli ishal.
bagırsaklara yerleşen ve kümes genelınde çok bulaşıcı olan elmeria nın sebep oldugu ağır ve kanlı ishal gelişip toplu ölümlere sebep olan koksidioza dönüşür.
koksidioza hemen cvp verecek bir sürü ilaçlar var ben ilaç önerisinde bulunmayayım bıraz arastrın zaten yukarıda bırkaç ilaç ismi verilmiş.geçmiş olsun

Sulphamezatin kullanabilirsin genelde en agir ishali bile tedavi ediyor. Neo teramaycen uretilmiyor diye biliyorum nerden aldiniz.

eminönüdeki kuşçular falan varya. adresi "çiçekciler sitesi no:29" Bataş'mış dükkanın adı. tohum, baharat ve kuş ilacı falan satıyor. kuş satmıyor.

Son düzenleme:
Geri