Karadeniz Pet

2,5 aylık yavru bu hareketi neden yapıyor?

eda1624

Meraklı Üye
[YOUTUBE]ti1FsxrfEmY&feature=youtu.be[/YOUTUBE]

daha öncede bu hareketini sormuştum arkadaşlar ama birde görüntülemek istedim..yorumlarınızı bekliyorum..2,5 aylık yavru...

almadım arkadaşlar yumurtadan çıktı bu kuş..o yüzden yaşından eminim, yanındakide kardeşi..

bu yaşta sapıklığı başlamış :D Rap yapar gibi kafa sallıyor kerata

öncelikle aynayı kaldırmalısınız. kuşları deli ediyor kendisi resmen. ve kuşunuz aynanın tüneğiyle çiftleşiyor :) bazı yavrular çiftleşmeyi oyun da sanabiliyorlar. sorun yok. ancak yine belirtmeliyim, aynayı kaldırın. bir de yanındaki kardeş kuş dişi ise şöyle problemlerle karşılaşabilirsiniz, kanatlı hayvanlarda aile güdüsü yoktur. dolayısıyla kardeşiyle çiftleşecek. yavrular daha minik olabilir, kuşlarda yaygın görülen bir takım genetik rahatsızlıklarla karşılaşma sıklığınız fazla olabilir. bir de kuşlarınızın ikisi de salıncak seviyor gibi. aynasız ahşap salıncak asarsanız daha iyi olur. iyi akşamlar dilerim :)

geçen bir üretici abimizin üretimhanesine uğradım. muhabbet ederken tek beslenen kuşlardan bahsettik. bu kuşa benzer bir olay anlattı.yıllarca tek bakılmış kuşa dişi almış birisi. erkek dişiyle çiftleşmek yerine tünekle hallediyomuş işini. alışmış birkere. bu yavrucağıza bi çözüm bulun bence :)

Bazı yavrular erken ergenlige ulaşabiliyor, bizdede bir dişi 4 aylıkkken kızışmış idi.

Salıncagı kaldırıp kardeş olmayanbir dişi koyun yanına, tünekte birbirlerine daha yakın daha iyi alışmış olurlar.

Babasından gördüğü hareketi taklit ediyor sadece. Bunda bir şey yok.

Geri