Karadeniz Pet

2 ay oldu hala bana alışamadı

Sinsiman

Yeni Üye
Arkadaşlar benim çekoslavak bir muhabbet kuşum var. Alalı 2 ay oldu ama hala benden kaçıyor. Kendi yeri belli hep havada duruyor. Işığı kapatıp elime aldığımda ise hiçirşey yok parmağımdan bile kaçmıyor ara sıra kaçıyor ama neden böyle hiç alışamadı bana parmağımı getirdiğim zaman (dışardayken) direk uçuyor lambanın üstüne sonra tekrar eski yerine gidiyor. Kendi kafesine girip yemek yiyor sonra tekrar çıkıp aynı yere gidiyor.Bazen onu içeri aldığımda çok bağırıyor cak cak cak başımın etini yiyor o yüzden yine çıkarmak zorunda kalıyorum. Dışarda da hiçbirşey yapmıyor sadece orda durup uyuyor. Neden böyle anlamadım. 3 ay önce de bir kuş almıştık onu 1 haftada kendime alıştırmıştım klavyem ile oynardı en son okula giderken oynamıştım eve gelince bi baktım kanadı kırılmış çok hastaydı. Sonra sabah bir baktım ölmüş içim gitti hala özlüyorum onu. İnternetten kuş alıştırmaya bakıyorum ama benimki öle değil elimi kafese koyuyorum parmağıma geliyor ama bir müddet sonra parmağımdan iniyor , dışarı kaçmaya çalışıyor. Nasıl alıştırabilirim. Emek sarfetmeye çalışıyorum 2 aydır ama olmuyor çok üzgünüm. Nasıl alıştırabilirim ?

eğitmek için Yeme yeni düşmüş bir kuş olması lazım kuşunuzun fotoğrafını görebilir miyiz

Rb6kqG.jpg

Önceden çektim

kardeşim orayı örtü havlu vb bişeyle kapatmayı dene faydasını görebilirsin

Yaptım kardeş konamıyor ama şimdi de ışığın üstüne konuyor :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:08 -->-> Daha önceki mesaj 17:01 --

EzEJDn.jpg

Son düzenleme:
Yaptım kardeş konamıyor ama şimdi de ışığın üstüne konuyor :)

hahaha valla ona nasıl bi çözüm bulabilirim bilemiyorum kardeşim örtebiliyorsan orayıda ört ışıkları açınca kaldırırsın örtüğün şeyi

hahaha valla ona nasıl bi çözüm bulabilirim bilemiyorum kardeşim örtebiliyorsan orayıda ört ışıkları açınca kaldırırsın örtüğün şeyi

Kardeş şuan kafesinin üstünde

Kardeş vallaha kondu örtünün üstüne :(

Son düzenleme:
Bizimki öyle yukarılara uçmuyor hiç böyle gördükçe keşke benim kızım da konsa da bi uçarken yükseldiğini görsem diyorum. :) bazen uçmuyo da zıplayarak koştuğu oluyor. Sanırım uçmak pek ona göre değil. :)
Insallah sizinki de yavaş yavaş aşağılara iner.

kardeşim kafes içinde alıştırmalısın ilk önce sonra iyicene alışınca dışarı salıp eline gelmesini sağlayacaksın :)

benimki de aynı böyleydi 2 aydır alıştıramamştım.aynalı oyuncak önermiyolar ama ben aldım sevdi bya .artık çıkmıyo yukarılara oyuncak nerdeyse o orada. siz de sevebileceği bi oyuncakla alıştırabilirsiniz belki

Beyler şuan kafesine koydum kafesinin üstüne alışıyor yavaş yavaş ışıktan soğutmaya çalışıyorum. Şimdi ne yapayım elime mi alıştırayım ?

Benimde yerli dişi bir kuşum vardı. Yeni yeme düştüğü dönemde almıştım. Aynı sizin anlattığınız gibiydi. Lambanın üstünde duruyor hiç inmiyordu. Hareketsiz ve hiç ötmüyordu. Ama kafesine koyduğum zaman dışarı çıkmak için çababalıyordu. Kafes kapağının önünde volta atıyordu çıkmak için. Sanırsın ki çıkıp bizimle oynayacak, elimize omzumuza gelip oyun yapacak... Ama nerdee, çıkar çıkmaz lambaya konuyor uzun süre kalıyordu orada. Ama korkmuyordu bizlerde sandalyeye çıkıp parmağımı uzatıyordum tünek gibi, geliyordu parmağıma ama iki üç dakika sonra yine yerine gidiyordu. Ne yaptımsa bu alışkanlığını unutturamadım. Bir türlü bizi sevmedi...

Son düzenleme:
Benimkide çekoslovak ama işimiz zor adam bana iki ay kafesten cikarma dedi kafes içinde yem yediriyrm dal dari aldım sevdi elime konup yiyr çok şükür

Geri