Karadeniz Pet

2 aylık erkek dediler ama

mehmetgüneş

Yeni Üye
bir türlü emin olamadım eve gelince . birde alırken çok hareketli diye seçtim ama dünden beri evde çok sessiz ve hiç yem yemedi normalmi? birde kanatlarının üstünde biraz tüyü seyrek kalmış gibi. birde dışkısı poposuna yapışıyor bugün sabahtan beri

xAR9GJ.jpg

5tSU3o.jpg

NtJPob.jpg

s38q2l.jpg

Lonf1H.jpg

o25Wfg.jpg

Kus erkek dogrudur fakat cok bakimsiz kalmış ilk gunler durgun ve yem yememesi nirmaldir ortama alismasi gerek popo daki diski yida ilik su yardimiyla temizleyebilirsiniz

Kus erkek dogrudur fakat cok bakimsiz kalmış ilk gunler durgun ve yem yememesi nirmaldir ortama alismasi gerek popo daki diski yida ilik su yardimiyla temizleyebilirsiniz
teşekkrüler cevap için de bakımsız derken kötü bi durummu var ? birde 2 aylık gibimi duruyor sanki biraz daha büyük gibi

abi gözleri simsiyah maşallah daha 2 aylık erkek tüyler seyrekse zaten küçüktür daha :)

Son düzenleme:
Sağlıklı kuşun tüyleri tam ve parlak olur. Canlı olur. Poposuna dışkı bulaşması olmaz.Görüntülerde sağlık sıkıntısı yok gibi ama geldiği yerde iyi bakılmamış görünen sadece bu. Senin düzenli ve iyi bakımınla toparlar inşallah.Haftada bir havuç mamasını yap, vitaminini ver, gaga yaşı kalamar kemiği eksik olmasın.Kabuksuz yulaf ver. Yaparsan yem çimlendirme, ruşeym gibi ek besinler de arada süper olur. 2 aylığa banyo verilir bilmiyorum da ılık suya birkaç damla elma sirkesiyle spreyleyebilirsin. Ama poposunu mutlaka temizle dışkısının takibini de ihmal yap. Benden bu kadar :D

teşekkürler yorumlarınız için kafeste bıcır bıcır yerinde durmuyordu o yüzden aldım aldığımda da herhangi bi dışkı sorunu yoktu bugün oldu inşallah düzelir yakında

Vasıfsız yerli muhabbet erkek

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kuşun gagası gereğinden uzun yem yemesini engelliypr olabilir

Vasifli veya vasifsiz ne farkeder bu tip yorumlara gerek yok sizin vasifli kuslarinizin biri yemek yapip digeri bulasiklarimi yikiyor kus kustur ondakide can digerindekide insanlarin heveslerini kiracak yorumlara gerek yok

yem yemeye başladı bugünde düne göre daha hareketli yavaş yavaş alışıyor şu an için bir sorun yok gibi

Vasifli veya vasifsiz ne farkeder bu tip yorumlara gerek yok sizin vasifli kuslarinizin biri yemek yapip digeri bulasiklarimi yikiyor kus kustur ondakide can digerindekide insanlarin heveslerini kiracak yorumlara gerek yok

aynen katılıyorum süper yorum....

Yuru be kim tutar seni ALLAH'ina kurban

ceresinde sana göre bir anormallik var mı?

Evet tam olmasa da fark ettiğim için sordum. Mantar falan olmasın da dedim. Keyifli hobiler o zaman. :)

Kesinlikle katılıyorum, ufacık hayvanlar arasında dahi böyle ayrımcılık yapabilenlerin hayvan beslememesi gerek. Vasıfsızmış, senin vasfın nedir, söyle de bilelim. Diğer insanlarla kıyasladığında kendini nereye koyuyorsun?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:50 -->-> Daha önceki mesaj 00:49 --

Bu arada kuşunuz gayet güzel ve sevimli. Güle güle besleyin. :)

Ben olanı söyledim bunda heves kırılacak bişey yok cins köpek bakmak ile melez bakmak arasındaki fark neyse Buda o . Benim bütün kuşlarım vasıfsız ben burda bi ayrımcılık göremiyorum . Ayrıca çekoslavak muhabbet kuşları çok iyidir desem faşistlik yapma mı diyeceksiniz . Bence taşlamalarınız yersiz olmuş

Son düzenleme:
Ben olanı söyledim bunda heves kırılacak bişey yok cins köpek bakmak ile melez bakmak arasındaki fark neyse Buda o . Benim bütün kuşlarım vasıfsız ben burda bi ayrımcılık göremiyorum . Ayrıca çekoslavak muhabbet kuşları çok iyidir desem faşistlik yapma mı diyeceksiniz . Bence taşlamalarınız yersiz olmuş

"Vasıfsız yerli" yazmışsınız, "yerli" kısmını anladık da, "vasıfsız"dan kastettiğiniz şey nedir tam olarak ben onu merak ediyorum. Yerli kuşlar "vasıflı" ve "vasıfsız" diye ikiye mi ayrılıyor?

"Vasıf" kelime anlamı itibariyle "nitelik" demek, dolayısıyla "vasıfsız" diyerek "niteliksiz" demiş oluyorsunuz; "niteliksiz" yani kalitesiz ve kalite bakımından üstün olmayan demek, "üstünlük" ayrımcılık ifade etmiyor mu size?

Direkt olarak "yerli" demek varken "vasıfsız yerli" demeniz aşağılayıcı olmuş, bunu bir kere kabul edin önce. Çekoslavak kuşları iyidir derseniz onu demeyiz size ama Çekoslavak kuşları "vasıfsız"dır derseniz diyebiliriz ve "vasıf"tan anladığınız nedir diye sormak hakkımız olur.

Geri