petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

2 aylık erkek dediler ama

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mehmetgüneş tarafından 27 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. mehmetgüneş

mehmetgüneş New Member

Beğenileri:
    0
    bir türlü emin olamadım eve gelince . birde alırken çok hareketli diye seçtim ama dünden beri evde çok sessiz ve hiç yem yemedi normalmi? birde kanatlarının üstünde biraz tüyü seyrek kalmış gibi. birde dışkısı poposuna yapışıyor bugün sabahtan beri

2. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Kus erkek dogrudur fakat cok bakimsiz kalmış ilk gunler durgun ve yem yememesi nirmaldir ortama alismasi gerek popo daki diski yida ilik su yardimiyla temizleyebilirsiniz

3. mehmetgüneş

mehmetgüneş New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkrüler cevap için de bakımsız derken kötü bi durummu var ? birde 2 aylık gibimi duruyor sanki biraz daha büyük gibi

4. Eren Can

Eren Can New Member

Beğenileri:
    0
    abi gözleri simsiyah maşallah daha 2 aylık erkek tüyler seyrekse zaten küçüktür daha :)

#4 Eren Can, 27 Mayıs 2015
    Son düzenleme: 27 Mayıs 2015
  5. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Sağlıklı kuşun tüyleri tam ve parlak olur. Canlı olur. Poposuna dışkı bulaşması olmaz.Görüntülerde sağlık sıkıntısı yok gibi ama geldiği yerde iyi bakılmamış görünen sadece bu. Senin düzenli ve iyi bakımınla toparlar inşallah.Haftada bir havuç mamasını yap, vitaminini ver, gaga yaşı kalamar kemiği eksik olmasın.Kabuksuz yulaf ver. Yaparsan yem çimlendirme, ruşeym gibi ek besinler de arada süper olur. 2 aylığa banyo verilir bilmiyorum da ılık suya birkaç damla elma sirkesiyle spreyleyebilirsin. Ama poposunu mutlaka temizle dışkısının takibini de ihmal yap. Benden bu kadar :D

6. mehmetgüneş

mehmetgüneş New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkürler yorumlarınız için kafeste bıcır bıcır yerinde durmuyordu o yüzden aldım aldığımda da herhangi bi dışkı sorunu yoktu bugün oldu inşallah düzelir yakında

7. Kadir GÖY

Kadir GÖY New Member

Beğenileri:
    0
    Vasıfsız yerli muhabbet erkek

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. atalente24

atalente24 New Member

Beğenileri:
    0
    gayet sağlıklı duruyor bencede erkek

9. mehmetgüneş

mehmetgüneş New Member

Beğenileri:
    0
    vasıfsız nasıl oluyor?

10. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    Kuşun gagası gereğinden uzun yem yemesini engelliypr olabilir

11. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Vasifli veya vasifsiz ne farkeder bu tip yorumlara gerek yok sizin vasifli kuslarinizin biri yemek yapip digeri bulasiklarimi yikiyor kus kustur ondakide can digerindekide insanlarin heveslerini kiracak yorumlara gerek yok

12. mehmetgüneş

mehmetgüneş New Member

Beğenileri:
    0
    yem yemeye başladı bugünde düne göre daha hareketli yavaş yavaş alışıyor şu an için bir sorun yok gibi

13. atalente24

atalente24 New Member

Beğenileri:
    0
    aynen katılıyorum süper yorum....

14. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    Yuru be kim tutar seni ALLAH'ina kurban

15. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    ceresinde sana göre bir anormallik var mı?

16. mehmetgüneş

mehmetgüneş New Member

Beğenileri:
    0
    sol burnu biraz geniş gibi ama şuan için çok iyi hareketli bir sıkıntı yok

17. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Evet tam olmasa da fark ettiğim için sordum. Mantar falan olmasın da dedim. Keyifli hobiler o zaman. :)

18. pustik

pustik Member

Beğenileri:
    0
    Kesinlikle katılıyorum, ufacık hayvanlar arasında dahi böyle ayrımcılık yapabilenlerin hayvan beslememesi gerek. Vasıfsızmış, senin vasfın nedir, söyle de bilelim. Diğer insanlarla kıyasladığında kendini nereye koyuyorsun?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:50 -->-> Daha önceki mesaj 00:49 --

Bu arada kuşunuz gayet güzel ve sevimli. Güle güle besleyin. :)

19. Kadir GÖY

Kadir GÖY New Member

Beğenileri:
    0
    Ben olanı söyledim bunda heves kırılacak bişey yok cins köpek bakmak ile melez bakmak arasındaki fark neyse Buda o . Benim bütün kuşlarım vasıfsız ben burda bi ayrımcılık göremiyorum . Ayrıca çekoslavak muhabbet kuşları çok iyidir desem faşistlik yapma mı diyeceksiniz . Bence taşlamalarınız yersiz olmuş

Sent from my iPhone using Tapatalk

#19 Kadir GÖY, 29 Mayıs 2015
    Son düzenleme: 29 Mayıs 2015
  20. pustik

pustik Member

Beğenileri:
    0
    "Vasıfsız yerli" yazmışsınız, "yerli" kısmını anladık da, "vasıfsız"dan kastettiğiniz şey nedir tam olarak ben onu merak ediyorum. Yerli kuşlar "vasıflı" ve "vasıfsız" diye ikiye mi ayrılıyor?

"Vasıf" kelime anlamı itibariyle "nitelik" demek, dolayısıyla "vasıfsız" diyerek "niteliksiz" demiş oluyorsunuz; "niteliksiz" yani kalitesiz ve kalite bakımından üstün olmayan demek, "üstünlük" ayrımcılık ifade etmiyor mu size?

Direkt olarak "yerli" demek varken "vasıfsız yerli" demeniz aşağılayıcı olmuş, bunu bir kere kabul edin önce. Çekoslavak kuşları iyidir derseniz onu demeyiz size ama Çekoslavak kuşları "vasıfsız"dır derseniz diyebiliriz ve "vasıf"tan anladığınız nedir diye sormak hakkımız olur.

Sayfayı Paylaş