Karadeniz Pet

2 aylık kuş ötmez mi?

Damla Durak

Yeni Üye
Kuşum tombişi aldığımda çok minikti.
Şuanda 2 aylık oldu lakin ötemiyor.
Sadece cak cak kızar gibi garip bağırıyor :D
Dün bir arkadaşım için kuş aldık ve oda bebek 40-45 günlük.
Fakat maaşallah çok güzel ötüyor.
Kuş dediğin cik cik öter ama benim ki caklıyor.
Bu ara belki konuşur diye cici kuş diyorum, onun cevabı cak cak :D
Hep böyle cevap alıyorum =)))
Ayrıca ele alışkın ve bana aşık bir kuş.
Küçük diye mi böyle yoksa küçük aldığım için öğrenemedi ve böyle caklayacak mı hep? :D

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Çok teşekkür ederiz :)
Normal kuşlar gibi değilde kavga eder gibi ötünce dedim acaba kızdırıyor muyum. 1 kedi zaten odama giremiyor :)
Diğer kedim tombişden inanılmaz korkuyor :D
1-2 defa gözetimimdeyken kedimin üstüne uçtu kedim korkudan camdan atlayacaktı :D tombiş kedime bayılıyor ama zübük korkuyor :D
Kafesdeyken rahatsız etmiyorlar. Saldığımda yüksekde yaptığım salıncağında oynuyor
Genel olarak odama sokmadığım için sorun olmuyor, tombiş mutlu kediler mutlu :)

Benim kuşumu alalı 5-6 gün oldu. Satıcısı 1 aylık dedi ama göz kenarları bildiğin gri eve geldiğimde fark ettim. Çok da tatlı bir kuşdu geri götürmedim. Ve dişiymiş, ilk defa kuş aldığım için bir de dişi denk geldi işde :)

Neyse, benim kuşumda hiç ötmüyor, çok nadiren ciyaklıyor :D

Bunun dışında şu aralar ishal galiba geldiğinde ipince olan kuş 3 gün sonra kabardı, Dışkısı yeşil damla gibi. Evden çıkmadan patet haladım rendeledim kafesine koydum.

İnşallah iyileşir.

Kuşunun sana aşık olmasıda süper :) Benim için çok erken ama geldiğidnen beri bana alışdıını gözlemliyorum tabi hala elimde durma elime gelir kafesden çıakrtsam uçar gider :)

Benim kuşumu alalı 5-6 gün oldu. Satıcısı 1 aylık dedi ama göz kenarları bildiğin gri eve geldiğimde fark ettim. Çok da tatlı bir kuşdu geri götürmedim. Ve dişiymiş, ilk defa kuş aldığım için bir de dişi denk geldi işde :)

Neyse, benim kuşumda hiç ötmüyor, çok nadiren ciyaklıyor :D

Bunun dışında şu aralar ishal galiba geldiğinde ipince olan kuş 3 gün sonra kabardı, Dışkısı yeşil damla gibi. Evden çıkmadan patet haladım rendeledim kafesine koydum.

İnşallah iyileşir.

Kuşunun sana aşık olmasıda süper :) Benim için çok erken ama geldiğidnen beri bana alışdıını gözlemliyorum tabi hala elimde durma elime gelir kafesden çıakrtsam uçar gider :)

İlk kuşumda küçük diye verilmişti benim ama büyükmüş.
İlk 1 hafta sesi fazla çıkmamıştı, sonrada susmak bilmedi.
En azından kuş gibi ötüyordu :D
1 aydır bende yeni kuşum ve minicik daha :)
Tepemden inmez, beni görünce sevinçden aklını kaçırır ama ötmez caklar :D
Bir süre sonra alışıyorlar ama ciddi eğitmek gerekiyor ve güven sağlamak.
Malesef ilk kuşumda yapamadım bunu, şimdiki bebek olduğundan kolay oldu.
İshal için kanarya yemini (aspur) tavsiye ediyorlar ve işe yarıyor.
Bazen yeni ev sendromundan kaynaklı ishalde olabiliyor :)
Umarım iyileşir kuşunuz :)

Ben de 2 aylık aldım. Ötmüyor, ötmesin zaten. Çekemem. Arada caklıyor. Böyle devam etsin. Bazen salondaki erkek ile paslaşıyorlar, o zaman kapıyı kapatıyorum. Ondan önce aldığım ise oooooo cazgırdı paso öfkeli öfkeli caklıyordu benle kavga ediyordu. :D

Ne güzel kuşlarınız var sessiz sedasız hanım hanımcık oturan :)

Kocaman kocaman 41 kere maşaallah :)

Geri