petshop
petshop
  1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

2 aylık muhabbet kuşlarım cok ısırıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve seda tarafından 5 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. seda
    Gizli

seda Guest

merhaba arkadaslar.2 aylık muhabbet kuşlarımı ne zaman elime almaya kalksam çok fena bir şekilde ısırıyorlar.bu konu hakkında ne yapabileceğim hakkında bilgi istiyorum.kuşları alalı 3 gün oldu teşekkürler.

2. Ahmet ERGÜN
    Gizli

eğer kuşu elinle kavramaya çalışırsan ısırırlar muhabbet kuşları hiç sevmez elle kavranmayı

3. seda
    Gizli

seda Guest

ama elimi gördükleri an kaçıyorlar parmağımada gelmiyorlar nasıl yakalaya bilirim peiki

4. Umutcan AĞLAR
    Gizli

onlara kibarca ve kısık sesle davran yüksek ve ani seslerden çok korkarlar

5. Selim EYLÜL
    Gizli

Eline alışmamışlardır o yüzden ısırıyolardır kuşların yemliklerini çıkart biraz aç kalsınlar daha sonra eline yem koy ve elinden yem yedir elinin zararsız olduğunu anladıklarında eline gelirler ve ısırmazlar

6. seda
    Gizli

seda Guest

bunuda yapmama rağmen birşeyler ters gidiyor sanırım

7. Y.Emre Aydın
    Gizli

Selim bey,

Hayvanları aç bırakarak sonrasında elimize yem alarak alıştırma yöntemini doğru bulmuyorum.

Kuşları alalı daha 3 gün olmuş, onlara biraz zaman tanımak lazım. Birsüre sonra hem ortama hemde size alıştığını göreceksiniz.

8. seda
    Gizli

seda Guest

anlıyorum tesekkürler

9. seda
    Gizli

seda Guest

peki tesekkürler

10. Selim EYLÜL
    Gizli

Yöntemler kişiden kişiye değişir Emre bey ben kuşlarımı aldığımda kime sorduysam bu yöntemi söyledi ve genelde hep bu yöntem kullanılır ben kendi kuşlarımı t-shirt'imin içine koydum ve öyle alıştılar hatta bazen t-shirimin içine girip üstümde uyuyolar benim yazdığım sadece bir yöntem denemek yada denememek herkesin kendi elinde olan birşey

11. seda
    Gizli

seda Guest

peki yemlikleri alırsam sizce ne kadar sonra el yöntemini denemliyim

12. Selim EYLÜL
    Gizli

2 3 saat sonra deneyebilirsiniz eğer ztn acıkmış olurlarsa elinizden yemi yemeye başlarlar

13. seda
    Gizli

seda Guest

tesekkürler tekrar deneyeceğim

14. Y.Emre Aydın
    Gizli

Tabiki değişir ama hayvanları aç bırakıp bırakıp elinize gelmesine mecbur ederek alıştırma yöntemi doğru değil. Ama dediğiniz alışma sürecini kısa tutma adına denenen bi yöntem.

Yoksa size alıştıktan sonra elinizden de omuzunuzdan da yem yedirebilirsiniz.

15. Selim EYLÜL
    Gizli

Muhabbet kuşu beslemek sabır işi fakat herkes hemen elime alışsın hemen konuşsun istiyor o yüzden bu yöntem en popüler olanı bende hayvanların aç bırakılması taraftarı değilim ama en hızlı ve çabuk yöntem bu

16. Kutluay DOLKAN

Kutluay DOLKAN New Member

Beğenileri:
    0
    muhabbetin yanında 2. bir muhabbet var mı varsa o kuşlar eline gelmez bunu aklına koy

17. seda
    Gizli

seda Guest

evet var 1dişi 1erkek olarak aldım ikiside 2aylık

18. Engin DERİM
    Gizli

Çift muhabbet kuşu alışmaya musait değildir. Tek tek alıştırma esastır.

19. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1

+++++++++++++++++

20. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Çift kuşları alıştırmak çok daha zor olur, aç bırakmak yerine sevdikleri başka bi yiyeceği elinizden yedirebilirsiniz marul havuç gibi.

Sayfayı Paylaş