Karadeniz Pet

2 aylık muhabbet kuşu sorularım var (Yardım lütfen)

• Konbuyu başlatan Orkun Kesebir
  • Başlangıç tarihi
O

Orkun Kesebir

Guest
Öncelikle iyi günler yaklaşık 1 ay önce aldığım muhabbet kuşum ile ilgili genel yorum yapabilir misiniz ırkı ile ilgili? şuan yaklaşık olarak 2 aylık oldu cere renginde bu sabah hafif kahverengi oluşmaya başlamış ve 1 aylıkken daha gri renkteyken 2-3 aylık olunca kanatları sarı ve beyaz renklerde göğsünde de sarılıklar daha da çoğaldı ne zamana kadar rengi oturur acaba?

Bunların yanında ne kadar ilgili davrandıysam, hergün özenle konuşsam da, korkutmamaya çalıştıysam da hala bana alışamadı, elimle hiç tutmadım daha kuşu ama salıyorum kendi uçuyo takılıyor odada bazen göğsünden sevmeme de izin veriyor sonra tekrar kafese giriyor fakat dediğim gibi parmağıma konduramıyorum hareketli de bir kuş ama çok ürkek :)

Sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum biraz fazla oldu ama kusura bakmayın ilk kez kendim bakıyorum ve hakkını da vermek istiyorum :) Güzellikte bu fotoğraflar 35-40 günlük arasıyken çekildi( aldığım yerdeki adamın söylediğine göre)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yorum için teşekkürler aldığım yerdeki adam 30 günlükken aldıgımı söylemişti ama yeğeninden almıştım ben kuşu belki karıştırmıştır kuşları tekrar sorarım, gaga taşı ile kendi düzeltti gagasını şimdi bir problem yok gagasında fotoğraflar 2 hafta öncesinin

3 günde 1 temizliyorum kafesi arada 1-2 ufak tüy çıkıyor ama öyle tüy döktüğünü görmedim ben pek

Maşallah güzel kuş
elinde yem ver tutmaya çalışma
yüksek biyere koy
göğüs hizanda olsun kafesi
ürkekliği geçer
tabi her kuş aynı olcak diye bişey yok

bence gaga taşıyla düzelmez o gaga benim kuşumdada vardı kuş yem yiyemeyecek derecede uzadı bir hafta gibi kısa bi zamanda tırnak makasıyla bi kısmını kestim bir daha uzamadı dikkat edin tekrar uzamasın sık sık kontrol edin gagasını aç kalabilir kuşunuz şimdiki halinide çok merak ettim mümkünse yeni foto atabilirmisiniz

Maşallah güzel kuş
elinde yem ver tutmaya çalışma
yüksek biyere koy
göğüs hizanda olsun kafesi
ürkekliği geçer
tabi her kuş aynı olcak diye bişey yok

Teşekkürler yorum için, elimden hiçbirşey yemiyor malesef çok denedim 15-20 dakika kımıldamadan durdum yine de gelmedi, kafes göğüs hizamda ama saldığımda çıkıp yerde geziniyor korkmadan bende çamaşırlık koydum ona alıştı salmadan önce koyuyorum gidiyor ona konuyor :) ne zaman alışacak bilemedim..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:23 -->-> Daha önceki mesaj 18:19 --

bence gaga taşıyla düzelmez o gaga benim kuşumdada vardı kuş yem yiyemeyecek derecede uzadı bir hafta gibi kısa bi zamanda tırnak makasıyla bi kısmını kestim bir daha uzamadı dikkat edin tekrar uzamasın sık sık kontrol edin gagasını aç kalabilir kuşunuz şimdiki halinide çok merak ettim mümkünse yeni foto atabilirmisiniz

Laptop bozuldu şimdi dönüş yapabildim kusura bakmayın teşekkürler yorum için, gagası şuan normal gibi geliyor ama bilemedim siz böyle söyleyince benim kuş baya iştahlı yiyememe durumu olursa hemen farkederim, inşallah hiç sıkıntı olmaz ama.. :) telefonun kamerasıyla çektim pek net olmasada fikir verir size umarım..

Teşekkürler yorum için, elimden hiçbirşey yemiyor malesef çok denedim 15-20 dakika kımıldamadan durdum yine de gelmedi, kafes göğüs hizamda ama saldığımda çıkıp yerde geziniyor korkmadan bende çamaşırlık koydum ona alıştı salmadan önce koyuyorum gidiyor ona konuyor :) ne zaman alışacak bilemedim..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:23 -->-> Daha önceki mesaj 18:19 --

Laptop bozuldu şimdi dönüş yapabildim kusura bakmayın teşekkürler yorum için, gagası şuan normal gibi geliyor ama bilemedim siz böyle söyleyince benim kuş baya iştahlı yiyememe durumu olursa hemen farkederim, inşallah hiç sıkıntı olmaz ama.. :) telefonun kamerasıyla çektim pek net olmasada fikir verir size umarım..

evet düzelmiş gibi görünüyor en kısa zamanda alışır inşallah ilgi ve sabır isteyen bir iş :)

Geri