petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

2 aylık muhabbet kuşu sorularım var (Yardım lütfen)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Orkun Kesebir tarafından 12 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Orkun Kesebir

Öncelikle iyi günler yaklaşık 1 ay önce aldığım muhabbet kuşum ile ilgili genel yorum yapabilir misiniz ırkı ile ilgili? şuan yaklaşık olarak 2 aylık oldu cere renginde bu sabah hafif kahverengi oluşmaya başlamış ve 1 aylıkken daha gri renkteyken 2-3 aylık olunca kanatları sarı ve beyaz renklerde göğsünde de sarılıklar daha da çoğaldı ne zamana kadar rengi oturur acaba?

Bunların yanında ne kadar ilgili davrandıysam, hergün özenle konuşsam da, korkutmamaya çalıştıysam da hala bana alışamadı, elimle hiç tutmadım daha kuşu ama salıyorum kendi uçuyo takılıyor odada bazen göğsünden sevmeme de izin veriyor sonra tekrar kafese giriyor fakat dediğim gibi parmağıma konduramıyorum hareketli de bir kuş ama çok ürkek :)

Sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum biraz fazla oldu ama kusura bakmayın ilk kez kendim bakıyorum ve hakkını da vermek istiyorum :) Güzellikte bu fotoğraflar 35-40 günlük arasıyken çekildi( aldığım yerdeki adamın söylediğine göre)

#1 Orkun Kesebir, 12 Kasım 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 17 Kasım 2014
  2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    3 aylıkdan buyuk duruyoır bu kuş ama en buyuk sorunu gaga cok uzamış tuneklerı tahta yap

3. Orkun Kesebir

Yorum için teşekkürler aldığım yerdeki adam 30 günlükken aldıgımı söylemişti ama yeğeninden almıştım ben kuşu belki karıştırmıştır kuşları tekrar sorarım, gaga taşı ile kendi düzeltti gagasını şimdi bir problem yok gagasında fotoğraflar 2 hafta öncesinin

4. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    yaş konusunda yanılabılır bızde tüy dökümune başladı mı ?

5. Orkun Kesebir

3 günde 1 temizliyorum kafesi arada 1-2 ufak tüy çıkıyor ama öyle tüy döktüğünü görmedim ben pek

6. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Maşallah güzel kuş
    elinde yem ver tutmaya çalışma
    yüksek biyere koy
    göğüs hizanda olsun kafesi
    ürkekliği geçer
    tabi her kuş aynı olcak diye bişey yok

7. kadir5640

kadir5640 New Member

Beğenileri:
    0
    bence gaga taşıyla düzelmez o gaga benim kuşumdada vardı kuş yem yiyemeyecek derecede uzadı bir hafta gibi kısa bi zamanda tırnak makasıyla bi kısmını kestim bir daha uzamadı dikkat edin tekrar uzamasın sık sık kontrol edin gagasını aç kalabilir kuşunuz şimdiki halinide çok merak ettim mümkünse yeni foto atabilirmisiniz

8. Orkun Kesebir

Teşekkürler yorum için, elimden hiçbirşey yemiyor malesef çok denedim 15-20 dakika kımıldamadan durdum yine de gelmedi, kafes göğüs hizamda ama saldığımda çıkıp yerde geziniyor korkmadan bende çamaşırlık koydum ona alıştı salmadan önce koyuyorum gidiyor ona konuyor :) ne zaman alışacak bilemedim..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:23 -->-> Daha önceki mesaj 18:19 --

Laptop bozuldu şimdi dönüş yapabildim kusura bakmayın teşekkürler yorum için, gagası şuan normal gibi geliyor ama bilemedim siz böyle söyleyince benim kuş baya iştahlı yiyememe durumu olursa hemen farkederim, inşallah hiç sıkıntı olmaz ama.. :) telefonun kamerasıyla çektim pek net olmasada fikir verir size umarım..

9. kadir5640

kadir5640 New Member

Beğenileri:
    0
    evet düzelmiş gibi görünüyor en kısa zamanda alışır inşallah ilgi ve sabır isteyen bir iş :)

Sayfayı Paylaş