petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

2 aylık muhabbet tüy dokuyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Boncuk tarafından 9 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    2 aylık muhabbetim tüy döküyor.biraz stresli elimi uzatınca ısırmaya falan çalışıyor daha önce yapmıyordu.tüy döküyor diyemi böyle.tüy dökümü ne kadar sürer ve ne yapmalıyım.

ek soru:birde bu tüy dökümünü bir yerde karın ağrısı diye duydum bu nedemek ishal yaparmı?

#1 Boncuk, 9 Aralık 2013
    Son düzenleme: 9 Aralık 2013
  2. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Vitamin desteğiyle hızlı bir şekilde tüyden çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu dönemde kuşlar stresli olur fazla ilgilenmemek gerekiyor ve kafasına dokunmayın

3. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    tüy dökümü kuşu ishal yapabilirmi? aşağı yukarı ne zaman sürer bu durum bittiğini nasıl anlarım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:01 -->-> Daha önceki mesaj 21:28 --

yokmu yardım edecek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:33 -->-> Daha önceki mesaj 13:01 --

güncelllll

4. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    kafes altına tuy duşmuyorsa bıtmış demektir :) kızıstırıcı yemler ballı krakkerler vermeyın sadece sade yem verıyorum ben

5. Tahsin ÖZDEN

B vitamini ver gün aşırı suyuna (yarım dolu standart suluğa 3-4 damla kuşunun yaşına göre)
    ishal olabilir dolaylı olarak tüy dökümü sebebi olabilir strese girdiği için tüy dökümünde ishali tetiklemiş olabilir dediğim gibi vitaminini suyundan eksik etmeyin ve kafese en sevdiği tüneğine yakın başını kaşıyabileceği bi dalı dikleme yerleştirin

Sayfayı Paylaş