Karadeniz Pet

2 aylık yavru Hollanda cinsi muhabbet kuşum görüşe ihtiyacım var

• Konbuyu başlatan Hakan YILDIZ
  • Başlangıç tarihi
H

Hakan YILDIZ

Guest
3 gün önce kuşumu aldım. İlk geldiği gün inanılmaz sakindi ama biraz ürkekti. 2. Gün kafesin kapısını açtım ilk uçuşlarında zorlandı tutunacak yer aradı fln bir kere yere düştü. Bugün ise bize bayağı alıştı evde rahat rahat uçuyor. Benim sorum şu ben eve gelene kadar inanılmaz hareketli oluyormuş kafesten çıkmak istiyormuş ben eve gelince aynen hareketli ama kafesin kapısını açtığımda dışarıya çıkıyor 2-3 tür attıktan sonra bir yere konuyor veyahut kafesine girip uyuyor. Normal mi? Çok uyuyor kafeste, koltuk üstünde, dolap üstünde, tablo üstünde uyuyor hiç yer seçmiyor :) ayrıca iri ve şişman 20 dakika durmadan yem yediğini gördüm bugün

Moderatör tarafında düzenlendi:
MaşAllah yesinler aman iştahları yerinde olsun :) kum alın da öğütmesi kolay olsun tombalağın :)
Uyuması doğal hem yavru olduğu için hem de siz akşam geliyorsanız yine uyku moduna geçiyor olabilir :)

MaşAllah yesinler aman iştahları yerinde olsun :) kum alın da öğütmesi kolay olsun tombalağın :)
Uyuması doğal hem yavru olduğu için hem de siz akşam geliyorsanız yine uyku moduna geçiyor olabilir :)
Çok tombiş :) uyurken kuş sesi duysa hemen uyanıyor :) bugün kafes içinde çok oyun oynadığınıda gördüm takla bile attı :)

Maşallah iyi kuşunuz var anlattıgınıza göre kendinize daha çok alıştırmaya çalışın gelince hergün en az 15 dakika oynayın o zaman daha çok alışacaktır...

Maşallah iyi kuşunuz var anlattıgınıza göre kendinize daha çok alıştırmaya çalışın gelince hergün en az 15 dakika oynayın o zaman daha çok alışacaktır...

Ne 15 dakikası evde 4 kişiyiz kişi başı en az 30 dakika onunla ilgileniyoruz. Bazen göğüsümüze omzumuza alıyoruz elimize alıyoruz parmak oyunu yapıyorum ve bol bol konuşuyoruz onunla :) böyle sevimli uysal tombiş kuş ilgilenilmez mi :) akşam 15 dakika yediği yemlerin kabuklarını ayıkladım suyunu değiştirdim tek eksiği banyosu onuda şimdilik yapamıyoruz yer itibari ile etrafı ıslatmasından korktuğumdan :)

Kuşumun fotoğraflarını yüklüyüm :) cinsi hakkında görüşlerinizi bekliyorum İngiliz kırığı veya Hollanda dediler kararsız kaldım not: tüneki değiştirdim şuan tahta tünek bulunmakta.
2ymsjrt.jpg
2evz2vn.jpg
2evz2vn.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri