Karadeniz Pet

2 aylıktan küçük, erkek ve jumbo olduğunu sanıyorum. doğru mudur?

botaninko

Meraklı Üye
evvelsi gün aldım. 2 aylıktan küçük, erkek ve jumbo olduğunu sanıyorum. doğru mudur? değilse doğrusu nedir : )

100_4825.jpg

100_4830.jpg

100_4831.jpg

100_4832.jpg

100_4820.jpg

100_4828.jpg

100_4834.jpg

100_4835.jpg

100_4843.jpg

100_4849.jpg

100_4853.jpg

100_4855.jpg

100_4859.jpg

Son düzenleme:
Maşallah güzel kuş.
Dediğiniz gibi 45 50 günlük erkek yavru. Kafası ufak gerdan kısa ama iri bi kuş olacak gibi.
Bunun dışında evde evcillestirmek için besleyeceginiz kuşun adı show olsun jumbo olsun Pakistan olsun ne fark eder.
Sen kuşu beğenmiş ve verdiğin para içine dert olmamissa adının vasfının türünün önemi yok.
Güle güle besleyin

Fatih Çevik

Maşallah güzel kuş.
Dediğiniz gibi 45 50 günlük erkek yavru. Kafası ufak gerdan kısa ama iri bi kuş olacak gibi.
Bunun dışında evde evcillestirmek için besleyeceginiz kuşun adı show olsun jumbo olsun Pakistan olsun ne fark eder.
Sen kuşu beğenmiş ve verdiğin para içine dert olmamissa adının vasfının türünün önemi yok.
Güle güle besleyin

Fatih Çevik

Usta duygusal yaklaşım hoş fakat daha sonra yanına bir eş alıp yavrularını sahiplendirmeyi düşünüyorum. insanlara ırkıyla ilgili doğru bir şey söylemem gerekecek. üstelik fazlasını ödemiş olmak da istemem : ) kuşun cinsi için çekoslovak diyenler oldu. bu kuş ingiliz veya jumbo değil ise geri iade etmek zorunda kalacağım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:16 -->-> Daha önceki mesaj 13:06 --

peki bu kuş ingiliz değil mi ?

10960047_1569687559976422_2948254402719587291_o.jpg

Son düzenleme:
Bence de gerdanı ve kafa küçük. Eğer jumbo diyorsan kırık olabilir.

gerdan da , kafa da 1 yıla kadar yerine oturacaktır...
jumbo yada jombo kırığı diyebiliriz...
ama maşallahı var...

Kuş jumbo kırığı . Jumboların sakallarındaki benekler hem geniş olur hem fazla olur bu yavruda olsa böyledir.. Kuşun vucut iyi ama kafa kafa oldukça küçük duruyor . Eğer fazla miktarda bir para ödediyseniz geri verin derim .. Ne kadara sahiplendiniz ve nerden ?

Kuş jumbo kırığı . Jumboların sakallarındaki benekler hem geniş olur hem fazla olur bu yavruda olsa böyledir.. Kuşun vucut iyi ama kafa kafa oldukça küçük duruyor . Eğer fazla miktarda bir para ödediyseniz geri verin derim .. Ne kadara sahiplendiniz ve nerden ?

130 lira demişti. 110 a anlaştık. 70 verdim 40 da sonra vericem. kafa daha sonra toparlamaz mı acaba? jumbo değilse geri vereceğim evet : \ kartal tarafından almıştım. nurüretim adında. evinin üst katında yetiştiriyor.

Son düzenleme:
örnek ;

aa.jpg

maxresdefault.jpg

100_0891.JPG

Çok güzel bir kuş olacak maşallah.

Kuşun baba bellide annesi muamma :) Genelde iri yavru almak için ve jumbodan yavru almakda zor olduğu için kuşları kırıyolar . Bence 110 lira bir bedel çok sitede vs orjinal yavru satan hobicilerden almanı tavsiye ederim. Fatih çevik usta baya güzel yavrular satıyordu. Bir iletişim kur derim.

Kuşun baba bellide annesi muamma :) Genelde iri yavru almak için ve jumbodan yavru almakda zor olduğu için kuşları kırıyolar . Bence 110 lira bir bedel çok sitede vs orjinal yavru satan hobicilerden almanı tavsiye ederim. Fatih çevik usta baya güzel yavrular satıyordu. Bir iletişim kur derim.

sağolasın usta teşekkür ederim. kırıksa bence de çok tabii. facebook'da sormuştum çek diyor oradakiler. ingiliz kırığı diyen oldu. daha jumbo diyen olmadı : ) Jumbo olmadığı kesin heralde.

Ercan usta Teşekkürler.
Şu an bende yavru yok ama Dediğiniz gibi bu ayar bi yavru için 110 lira çok. Baba bile tam jumbo denemez ingiliz ya da jumbo kırığı anne nasıl görmek lazım.
Kuş büyüdükçe irilesecek belki tuyden sonra gerdan ve kafa tüyleri daha iyi olacak ama su an görülen kafanın ufak olduğu ve cok gösterişli olmayacak.
70 lira iyi fiyat ama üstünü odemektense 110 150 lira aralığında gerçek bi jumbo bulmak daha iyi bir hareket olur.
Ben ingiliz jumbo ya da show diye sınıflandırmak istemiyorum kuşları vasıflı kuş vardır vasifsiz ya da Kırık kuşlar vardır. Bir arkadaşın dediği gibi daha verimli kuluçka için jumbolar ı çek disiler ile kırarak üretim yapan çok sonuçta çıkan yavrular ya sizin yavru gibi ya da onun babası gibi oluyor.

Bir de birisinin üretip emek verip sattığı kuşa yorum yapmayı pek sevmiyorum o yüzden duygusal dediğiniz yorumu yaptım.
Fiyat herkesin kendi belirleyeceği bişey alıcının da satıcının.

Facebook'tan ya da forumlardan satılık jumbo - show yavrulara bakın fiyat sorun ve o yavrular ile kendi yavrunuzu kıyaslayin onların ederi ile bunun ederini ölçün karar verin.

Bi örnek vereyim yukarıda jumbo diye paylaşılan kuş ayarinda kuşları 125 liradan sattım.
Çok daha iyilerini 150 liradan.
Ama beni dikkate almayın kıyas yaparken benim ticari kaygim yok hobiciyim yem mama elektrik ve yeni Damızlık parasına veriyorum kuşları.
Benim 125 dediğim kuşun ayarinda ki kuşa 250 isteyen de vardı. Hatta ismi bilinmis üreticiler kuşun kendini değil kanını sattıkları için 300 400 liradan kapı açarlar.

Jumbo show piyasası biraz alıcının durumuna göre şekil alıyor.

Fatih Çevik

kuş gerçekten yavru olmasına rağmen baya iri gelmişti gözüme. kafayı da sonradan olur zannediyordum. öyle ise geri vereyim ben. cevaplar için sağolun.

Zahmet olmazsa bir de şu video ve fotoğraflara bakabilir misiniz? iyice emin olmak için bir daha çektim.

https://www.youtube.com/watch?v=0aWugbEd2vY&feature=youtu.be

100_4870.jpg

100_4871.jpg

100_4872.jpg

100_4873.jpg

100_4875.jpg

Son düzenleme:
Malesef kuşu sevdiysen 40 lirayı vermemeyi teklif et . Ama 110 lira yüksek bir bedel .

tamamdır usta. teşekkür ederim. bunu geri vermek zorundayım. ben epeydir bu renklerde İngiliz istiyordum. Adamda bu renk ingiliz yok diye daha pahalı olmasına rağmen Jumbo aldım. O da jumbo değil. İstanbul'da bu renklerde İngiliz bulabileceğim bir yer biliyorsanız söyler misiniz?

evet kuş o kadar iri ki ben kırık olabileceğine ihtimal vermemiştim. kafası felan sonradan gelişir sanıyordum. kuşu geri verdim. yardımlarınız için teşekkür ederim. an itibariyle de o renklerde mavisi biraz daha koyu olan İNGİLİZ arıyorum. ( kırık değil )