Karadeniz Pet

2 çift sordum fiyatı uygun mu ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 6768
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 6768

Guest
Sarı olan çift İngiliz ırkı dedi fiyatı 120 lira ve yumurta garanti dedi pek inanmadım ama

Mavi olan çift 120 TL dedi uygun geldi bana . yumurta aldık dedi .

Sorum sarı çift yumurta verir mi ? Ve fiyatlar uygun mu ?

bana pahalı geldi normal tek tek alsan 60 tl tutar ederi bana göre 90-100 arası birşey yumruta aldıklarıda mecul 2 çifte yumurta verme yaşına girmiş amam yumurtladımımı yumurtlamamışmı bilemeyiz ama yaşları uygun gibi

En fazla 20 lira fazla vermiş olursun onun tercihide sana kalmıs.

İngiliz ırkına 120 tl ucuz yerliye ise 100 tl ideal fiyattır. Yerliyi 100 e al.

foto yolla kuşun ırkına göre fiyatları degişiyor 60-80 den başlıyor 300-400 tl ye kadar var irkına göre degişiryor ama fotodakinin ederi 90-100 tl

foto yolla kuşun ırkına göre fiyatları degişiyor 60-80 den başlıyor 300-400 tl ye kadar var irkına göre degişiryor ama fotodakinin ederi 90-100 tl

180 TL olan çift i çekmedim o abiye güvendiğim için çekoslavak ve bişey kırması demişti benim istediğim yumurta almak o duyguyu yaşamak :D konuşma eğitimi yaptım tek baktım ama yumurta hiç almadım

sen bilirsin tercih senini

Kardes sana geldiginde o kus lar yumurtlamaz hemen nerden bilion yeni yerini sewip sewmicegi we yumurta ya gelirsen yerine iyice alismadan yumurtlamaz bence gidip o kadar para wermen parana yazik ingiliz kirmalari 40 tl normelde izmirde cifti 70 alirsin cift yerli al daha iui derim uretim yapan yer yokmu tanidigin hordugun ordan al derim pagali bile olsa uretici hic bi zaman kotu kus vercegini sanmiom

2 side yumurta vermiş diyorsun hangisini alcaksan al 2 çift iyi

bu kuslar yerli.Yerli irisi rengi şekli güzel kuş olsa eder 120 lira yerine göre.Ama bu kuşlar etmez kanımca.Kuş konusunda ismi olan üreticiden alırsın adam 100-200 lira için ismini karalamaz.Kafanda rahat olur.Benim tavsiyem budur.

bu kuslar yerli.Yerli irisi rengi şekli güzel kuş olsa eder 120 lira yerine göre.Ama bu kuşlar etmez kanımca.Kuş konusunda ismi olan üreticiden alırsın adam 100-200 lira için ismini karalamaz.Kafanda rahat olur.Benim tavsiyem budur.

İsmi olan üreticilerin ismini verirmisin nasıl ulaşıcam onlarla ?

İsmi olan üreticilerin ismini verirmisin nasıl ulaşıcam onlarla ?

Bu kuşlar için 120 TL bence biraz fazla ben aşağı yukarı aynı nitelikteki kuşları pet shoptan çiftini 60-70 TL ye alıyorum üreticiden alma konusunda da dikkat etmeni öneririm ben yeni başladığım zamanlarda sırf yavru almak için bir üreticiden 1 çift kuş aldım yavru garanti dedi diye 200 TL de para aldı meğer kuşun birisi 2 yasında birisi 4-5 aylıkmış şimdi ben anlamıyorum diye bana bunu yapmasimi lazimdi ? Yani her üretici bunu yapmaya bilir ama yapanlarıda var o günden sonra bidaha üreticiden kus almadım gide gele bir pet shopcuyla baya samimi olduk simdi onunla alisveris yapiyorum biraz dikkat et boşuna gitmesin paran

valla ben bile damızlık kolay kolay vermem.Niye vereyimki ? tutup 100 liraya versem hayvan zaten 5 yavruda kendini amorti eder.Üretici bu mantıkla bakar.Birde yavru garanti kuş diye birşey yoktur.Eğer kuş sayın iyi oturmuş bir kümesin varsa herşey daha iyi gider.Aldığın kuşlar belli bir adaptasyon sürecinden sonra varsa niyeti üremeye geçer.Yok ben odama alıcam koyucam üresin diyorsan.Birde üretim konusunda bilgin olmadığını düşünürsek işin tamamen şansa kalmış...

Bu kuşlar için 120 TL bence biraz fazla ben aşağı yukarı aynı nitelikteki kuşları pet shoptan çiftini 60-70 TL ye alıyorum üreticiden alma konusunda da dikkat etmeni öneririm ben yeni başladığım zamanlarda sırf yavru almak için bir üreticiden 1 çift kuş aldım yavru garanti dedi diye 200 TL de para aldı meğer kuşun birisi 2 yasında birisi 4-5 aylıkmış şimdi ben anlamıyorum diye bana bunu yapmasimi lazimdi ? Yani her üretici bunu yapmaya bilir ama yapanlarıda var o günden sonra bidaha üreticiden kus almadım gide gele bir pet shopcuyla baya samimi olduk simdi onunla alisveris yapiyorum biraz dikkat et boşuna gitmesin paran

Aynen bende param boşa gitmesin diye uğraşıyorum :s ama bu fotoğraftaki kuşların sahibi çok iddaalı konusuyor ama bana güven vermedi . mecburen guvendigim bir petshoptan 180 TL lik çifti alıcam .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:07 -->-> Daha önceki mesaj 01:04 --

valla ben bile damızlık kolay kolay vermem.Niye vereyimki ? tutup 100 liraya versem hayvan zaten 5 yavruda kendini amorti eder.Üretici bu mantıkla bakar.Birde yavru garanti kuş diye birşey yoktur.Eğer kuş sayın iyi oturmuş bir kümesin varsa herşey daha iyi gider.Aldığın kuşlar belli bir adaptasyon sürecinden sonra varsa niyeti üremeye geçer.Yok ben odama alıcam koyucam üresin diyorsan.Birde üretim konusunda bilgin olmadığını düşünürsek işin tamamen şansa kalmış...

Çatıda bakıcam daha önce eğitim yaptım kuşa ama hiç yumurta almamıştım şimdi zaten yumurta hevesi için alıcam ve büyütmeyi düşünücem .

Geri