petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

2 çiftim hakkında bir kaç soru.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Aziz SARI tarafından 15 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Merhaba arkadaşlar alt tarafta resimleri bulunan iki çiftim hakkında bir kaç sorum olacaktı. Cevaplarsanız sevinirim . Öncelikle yeşil çiftim sürekli olarak hem erkek hem dişi tek tüneğin üzerine geçiyorlar ve kanat çırpmaya başlıyorlar. Benim yüreğim ağzıma geliyor bunu yapınca . Aynı çiftim yaklaşık 6 aydır ben deydi yuvaları çok eskiydi değiştirdim acaba bu çiftleşmelerini erteleyecek bir durum mu .
    Mavi çiftim ise daha yeni çifte attığım bir çift . Kafesleri eski biliyorum ( :) ) . Eş tutarlarsa değiştireceğim . Bu çiftim hakkında bazı tereddütlerim var . Bu ikisini de dişiye benzettim ben , acaba ikisi de dişimi . Bir de yaşları kaçtır sizce . Fotolar bunlar. Teşekkürler...

1- [​IMG]

2- [​IMG]

3- [​IMG]

4- [​IMG]

5- [​IMG]

6- [​IMG]

7- [​IMG]

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    çok net gözükmüyor ama burnunun ic tarafı beyazımsıysa dişidir kuş

3. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Hangisi..:) mavilerin ikisi de mi dişi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:35 -->-> Daha önceki mesaj 20:18 --

Güncel...................

4. Ali KOÇ

Ali KOÇ Guest

mavilerden sağdaki erkek soldaki dişi

5. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Peki yeşil ciftim neden bi tip hareketler yapiyor sizce. Kanatlarini çok hizli bir şekilde cirpiyorlar durdukları yerde.

6. Ali KOÇ

Ali KOÇ Guest

kuşları uçurmuyorsan daima kafes hapsindeyseler doğal olarak kanat çırpma egzersizleri yaparlar.Nasıl bir insan otobüste daima oturunca bacakları tutulur ağrır yürüme ihtiyacı hissederse o sebepten olmuştur.Benimkiler yapınca salıyorum kesiyorlar biraz uçtuktan sonra.

7. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    açık mavi kuşun yaşını biliyor musun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:48 -->-> Daha önceki mesaj 20:47 --

Yani diyceğim o ki damızlık ise erkek yavru ise dişi.

8. tansel canbaz

Sarı kafalı olan kesin dişi diğeri erkeğe benziyor ama bu fotodan çok net değil ve kuşlarınız daha yavru 3 4 aylık civarlarındalar sanırım yeşil kuşlarda kanat egzersizi yapiyorlardır yavruları yoksa arasıra salmanızda fayda var.

9. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Salinca kafalarini vuruyorlar sürekli o yüzden fazla salmak istemiyorum , zaten kafes geniş kafes 60 cm boyu var. Mavi ciftim daha küçük zannimca 4-6 ayliklar .

10. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    Şu önemli cere rengi hep aynımıydı ne kadar zamandır sizinle 4-6 aylık kuşta cere rengi değişimi olmaz gibi o yüzden dişidir.Bir de hal ve hareketlerine de bakın.hareketli mi oyunu seviyor mu bana durgun kuş gibi geldi durgun kuşlar genelde dişi olurlar.

11. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Cere rengi hep ayniydi alali 2 hafta oldu. Yok aksine çok hareketli durduğu tunekte sürekli 360 derece dönüyor. Kafes icinde surekli oynuyorlar. Hatta bazen dişiyi beslediğini de gördüm. Dişi de ayni hic yerinde durmuyor.

12. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    O zaman kesin erkektir dişi kuşa kur yapıyorsa aşağı yukarı kafa allıyorsa erkektir.Cere rengine bakmaya bile gerek yok.

13. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Yok kafa filan sallamıyor . hala yavrular belki ondandir.

14. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    Şimdi 4-6 aylık olduğu için hafif hafif renk değiştiren ceresiyle erkek kuş örneği.Yavru kuş olsa 2-3 aylığa kadar aynı cere dişi kuşu işaret eder.

15. baykus

baykus New Member

Beğenileri:
    0
    Mavi kuslarin ikiside dişi gibi geldi bana fotolar net fiil

16. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Emin misin ikisininde dişi olduğuna. Her gören sağdakini erkek soldakine dişi dedi de..

17. Canberközden

Canberközden New Member

Beğenileri:
    2
    Mavinin ikisidw.kesinlikle dişi neyi amaçladınız

18. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    ikiside erkek kardeşim

19. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Bu nasıl olabilir arkadaşlar ikisi de erkek mi dişi mi . İki farklı kişiden tamamen farklı iki yorum geldi . Ben aldığımda sağda ki erkekti soldaki dişiydi hatta çokta emindim ama şuan tereddüt ediyorum ikisi de dişi mi diye. İkisinin de erkek olma ihtimali tabii ki var ama çok düşük bir ihtimal bu.. Tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum , cevap verirseniz sevinirim .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:59 -->-> Daha önceki mesaj 10:31 --

Yok mu kesin bir düşüncesi olan arkadaşlar...

#19 Aziz SARI, 17 Mart 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 17 Mart 2014

Sayfayı Paylaş