Karadeniz Pet

2 dişi bir erkek çiftleşirmi?

• Konbuyu başlatan İbrahim KOCA
  • Başlangıç tarihi
İ

İbrahim KOCA

Guest
Arkadaşlar öncelikle merhaba ben bundan 3 ay önce beyaz yavru bir muhabbet kuşu almıştım aldığım adam erkek demişti konuşturup kendime alıştırmayı amaçlamıştım ancak ne yaptıysam kendime alıştıramadım ben de 1 ay sonra bari yanına bir de dişi alıyım dedim ve aynı adamdan aldım sonra neyse yanına koydum birbirine kur yapıyolardı öpüşüyolardı sonradan bir ay daha geçti bir baktım beyaz kuşun ceresi kahverengi olmaya başladı, dedim belki düzelir bir hafta daha bekledim iyice kahverengi olmaya başladı ben de adama götürdüm abi dedim sen buna erkek dedin ama bunun ceresi kahverengi oluyor adam baktı ikisine de sonra dedi ki ben sana tam tersini söylemişim mavi olan erkek beyaz olan dişi dedi çünkü mavinin de ceresi hafiften maviydi sonra neyse eve gittim zaman geçtikçe bunlar birbirine kur yapıyorlar hatta birbirinin sırtına ayak atıyorlar ancak çiftleşmiyorlar ayrıca yuvalığada mavi olan beyaz olandan daha çok giriyor hatta beyazı yuvaya sokmuyor sonra muhabbet kuşundan anlayan bir akrabamız geldi ben de erkek olan yuvaya dişiyi sokmuyor dedim baktı dedi ki o aslında pek te erkeğe benzemiyor dedi sonra baktım iki ceresinin ortası kahverengi olmuş sonra ertesi gün kuşçuya gittim adama durumu anlattım adam inceledi bunların ikisi de dişi dedi sonra ben de mavi kuşu verdim beyaz kuşun yanına hangi erkeği attıysam hepsini de beğendi ben de yeşil olan bir damızlık kuşu aldım yaklaşık bir hafta oldu dişi kuş erkek kuşa sürekli kur yapıyor erkek kuş ise yalnızca dişi kuş öttüğü zaman ileri geri hareket ediyor ancak dişinin omzuna vurmuyor hatta dişi o kadar sırnaşık ki gece uyurken bile erkeğin sırtına başını koyup uyuyor bide erkek sürekli kaşıması için dişinin önüne hep başını uzatıyor dişide kur yaparken erkeğin sırtına ayağını atıyor ayrıca yuvaya hiç girmiyorlar yanına bile yaklaşmıyorlar şimdi benim sorum şu mavi kuşu geri almak istiyorum alırsam eğer aynı kafese koysam ve bir yuvalık daha taksam erkek ikisiyle de çiftleşirmi yoksa farklı kafesleremi koymam gerek nası yapıyım?

Salma şeklinde bir kafesiniz var ise olabilir normal kafesse başka kafeste başka bir çift kuş besleyin derim

peki sormayı unuttum bide dişi kuş erkek kuşa kur yaparken eğer erkek kuş da kur yapmıyorsa dişi kuşa vurup yanından kovuyor ama dişi kuş inatla iyice kur yapmaya başlıyor eğer erkek yine vurursa dişi de erkeği kovalıyor bunun sebebi nedir

Geri