Karadeniz Pet

2 disi muhabbet kusu bir arada beslenirmi

Furkan6699

Yeni Üye
2 disi muhabbet kusu bir arada beslenirmi?

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İki dişi kuşu birarada beslemenizin herhangi bir amacı var mı?
Doğadaki canlılar üremek, nesillerini devam ettirmek isterler. Aslanlar gibi dişi ve yavruların (erkeklerden ayrı) beraber yaşadığı canlılar da olmasına rağmen üremek için yılın belli zamanlarında birlikte yaşarlar ki kuşlar devamlı olarak eşleriyle bulunurlar, hepbirlikte beraber yaşarlar. Dolayısıyla belli bir amacınız yoksa ve mümkünse eş olarak veya toplu salma olarak bakmanız daha uygun olacağı kanaatindeyim...

Petshopcu kandirmis erkek diye disi kus vermis 2 tane disi kus var elimde sanirsam uretmek gibi bir amacim yok sadece yanli z kalmasnlar diye evde yokken 2 tane aldim

Bence kuşlarınız genç veya yavru ise biraz bakın. İçinize sinen, hoşunuza gidin dişiyi elinizde tutun. ilerleyen bir zamanda güzel bir erkek alın ona. O zaman onlara bakması izlemesi daha keyifli hale gelecektir. Bu arada kuşlarınızın fotosu var mı? Varsa şöyle yakından ve net bir foto paylaşır mısınız???

2d1422ca4b1f701ef7510d727bd6e7a9.jpg
b21904641f14d6dcb1fd7eb4758f0744.jpg

kuşların bi fotografını atarsanız daha net cevap verebiliriz eğer 2 side dişi ise birini götürüp yerine erkek almanızı tavsiye ederim

Resimleri ekledim bilmiyorum.ne yapacam alisincada degismesi zor olur

tam yazdıgım anda foto attınız evet kuşların 2 side dişi isterseniz birini götürüp erkek ile değiştirin

Aldigim petshopda hepsi disi idi petshopcu bana beyazin erkek oldugunu soylemisdi of ne yapacam ben bide beyaz olan mavi kusu surekli rahatsiz ediyor

evet ayrılık zor olabilir fakat serdar arkadaşın dediği gibi de yapabilirsiniz bi müddet bakın sonra bi erkek alın kafese atın erkek hangi dişi secerse diğer dişiyi ayırın isterseniz imkanınız varsa ilerleyen zamanlarda diğer dişiyede bi erkek alırsınız

Benim yaptığımı yapın. Alın bir kafes ve iki erkek ( ki emin değilim bu kuşlar dişimi diye ve imkanınız var mı?) Dişiler bir yerde erkekler bir yerde. 1-2 hafta sonra anlaşan kuşları birleştirin aynı kafeste. Benim durumum:
2016-07-17 10.37.23.jpg

bence siz başka bi petsoop cu ya bakın dişinin birini götürün erkek alın

serdar kardeşim kuşlarınız cok hoşuma gitti maşallah tüyleri kadar ömürleri olur inşallah yalnız o bölmeyi tamamen kapat istersen daha etkili olur sesleriyle anlaşır onlar zaten bi müddet birbirlerini görmesinler

Serdar bey sizinde gordugum kadariyla beyaz kusunuz var onundami.cinsiyeti.disi ama bu tur kuslara albino muhabbet kusunda tam.tersi oluyormus cene kismi mi ne burunun.ora renksiz olunca erkek oluyormus bulundugum.yerde malesef baska petshopcu felan bulunmuyor

Kuslariniz cok guzel gorunuyor masallah bi hevesle kus aldik basima gelene bak ya petshopda baska kusda yokdu gelecek diyordu adam gelene kadar bekleyim bari

Kuslariniz cok guzel gorunuyor masallah bi hevesle kus aldik basima gelene bak ya petshopda baska kusda yokdu gelecek diyordu adam gelene kadar bekleyim bari

tam ters diye birşey yok albino lutino vs.. türlerde
sadece cinsiyet ayrımı biraz daha zordur bariz koyu renk te olmaz çereleri

Geri