Karadeniz Pet

2 Erkek yavru aynı anda eğitilir mi ?

Kyuzo

Yeni Üye
2 tane yavru erkek muhabbet kuşu almak istiyorum fakat ikisini de eğitmek istiyorum aynı kafesteyken bunu yapmam mümkün mü ? mümkün değilse çifthane kafes alsam ortadan ikiye bölsem bu şekilde eğitebilir miyim ben dışardayken yalnız kalmasınlar diye 2 tane alacağım mecburen hem birbirilerine arkadaş hem de bana alışık olacak şekilde nasıl besleyebilirim tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yaşları küçük olacağı için eğitileceklerini düşünüyorum. Yine de başka üyeler de yorum yaparsa iyi olur :)

Yaşları küçük olacağı için eğitileceklerini düşünüyorum. Yine de başka üyeler de yorum yaparsa iyi olur :)
Peki eğitimli bir erkek kuşumuz daha var onun yanına yavru erkek alsak yine eğitebilir miyiz dişi düşünmüyoruz yavrularına bakamam cunku

Sadece kuş değil, ortamda başka bir canlının dahi olması, özellikle ilk aşamalarda eğitimi sekteye uğratır

Kafesi ortadan ikiye bölerek denesem olmaz mı peki illa birbirilerini görmemeleri mi gerekiyor? Birde benim eğitimli kuş da yeni kuş gelince bildiklerini unutur mu bize olan alışıklığı gider mi yani?
Bence bildiklerini unutmaz fakat ilgisinin bir kısmını doğal olarak diğer kuşa kaydırır. Eğitimli kuşunuz varken yanına yavru alabilirsiniz. Ben de önceden tek kuş bakıyordum eğitimse evet başarılı oluyordum fakat işe gitme zamanımızda, evde olmadığımız anlarda yalnız kalması beni üzüyordu bu nedenle iki kuşa bakılması bu açıdan(sıkılmamaları) güzel bir durum.

Bence bildiklerini unutmaz fakat ilgisinin bir kısmını doğal olarak diğer kuşa kaydırır. Eğitimli kuşunuz varken yanına yavru alabilirsiniz. Ben de önceden tek kuş bakıyordum eğitimse evet başarılı oluyordum fakat işe gitme zamanımızda, evde olmadığımız anlarda yalnız kalması beni üzüyordu bu nedenle iki kuşa bakılması bu açıdan(sıkılmamaları) güzel bir durum.
Aynen sizin gibi düşünüyorum dışardayken üzülüyorum ben de o zaman iki tane yavru kuş almak yerine benim oğlanın yanına 1 tane erkek yavru almak daha mantıklı değil mi ?

Büyük olan baskınlık kurarsa, kızışma döneminde küçüğün üstüne çıkıp çiftleşmeye çalışır, kanlı kavga çıkma ihtimali dahi var

2 tane yavru erkek muhabbet kuşu almak istiyorum fakat ikisini de eğitmek istiyorum aynı kafesteyken bunu yapmam mümkün mü ? mümkün değilse çifthane kafes alsam ortadan ikiye bölsem bu şekilde eğitebilir miyim ben dışardayken yalnız kalmasınlar diye 2 tane alacağım mecburen hem birbirilerine arkadaş hem de bana alışık olacak şekilde nasıl besleyebilirim tavsiyelerinizi bekliyorum.
Ben eğitildipiğini gördüm fakat önce birini alıp eğittiler sonra bir tane daha aldılar farklı kafeste onuda eğitip farklı odada sonra aynı odaya koydular ama eğitimlerini sürekli farklı yerde salarak yapıyorlar çünkü bir aradayken ilgileri çok dağınık oluyor bende de Sevda papağanı ve Muhabbet kuşu vardı saldığmda hep birbirleri ile ilgileniyorlar doğal olarak Sevda kafeste ise milka yanıma geliyordu beni dinliyordu

Alacağınız kuş yemden düşmüş değil de 4 aylık falan olabilir. Hem yaşı eğitilmeye müsait(küçük) hem de aralarında uçurum bir fark olmaz bence.

Geri