petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

2 gündür yem yemiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Eylulgunesli tarafından 11 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53
    Merhabalar. Kusum dün cok az yedi ama bugun daha hic yemedi. Birseyler yedirecek tavsiyelere ihtiyacım var arkadaşlar. İlaçları var suyundan içiyor az ama yem yemiyor

2. Muhabbet111

Beğenileri:
    0
    İlaçları suluktan çekip şırınga ile ağzına damlatmayı deneyebilirsiniz.

İştahının açılması içinde elma nın iştah açtığı söyleniyor. Ama siz görmüyorken de yiyor olabilir aç kalacağını zannetmiyorum, yemi daha öncedende yediği yerde ve yerini biliyorsa karnı acıktığında ona ulaşacaktır.

3. Öztürk Uğur

Beğenileri:
    5
    Benim yavru kuşlarda öyle kursakları bomboş. Kursağını kontrol et.

4. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Sabah ilacını öyle içirdim simdi su içiyor. Kabarık olduğu icin kursagini da anlamıyorum. Off acaba mama yapıp şırıngayla beslemek mantıklı mı önerir misiniz? 8-9 aylık bu arada

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Yem yiyemeyecek kadar hasta ise elle beslemek gerekecektir.

6. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Anladım yanı şırıngayla mi? Peki öyleyse ne verebilirim?

7. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Bunun için elle besleme mamaları var onlardan temin edebilirseniz iyi olur.

8. Öztürk Uğur

Beğenileri:
    5
    Elle beslemek bence zor ilk aşamada zorlanır bence. Ben 2 kere denedim başarılı olamadım maalesef.

9. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Arkadaşım kursağını elle kontrol et.Boş dolu anlayacaksındır.
    Eğer boş ise elle besleyebilirsin.Korkma yaparsın.Elle besleme maması al.Birde elle besleme aparatı.Hazırlayıp güzelce sana göre soldan kuşun sağından kursağa indirebilirsin.Videolar var internette.İlkinde az bişey zorlanabilirsin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:50 -->-> Daha önceki mesaj 09:49 --

Kuşu sabit tut ve korkmazsan olur.Zamanla alışırsın bende ilk denememde kuşun her yerini mama yapmıştım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:51 -->-> Daha önceki mesaj 09:50 --

Kuşunuzun rahatsızlığı nedir?

10. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Dal dariyi ilk defa ve fazla yemişti. 1 hafta içinde bazı günler iyi bazı günler kotu oldu. Diskisi sarıydı ve Ağzından köpük geldi ilkinde düzeldi yem yedi sonrasında ama 2.sinde yem yiyemedi. Dün antibiyotikli suyunu içti veterinerin verdiği. Ama atlatamadi. Aksam güzel kuşumuzu kaybettik. İlginiz icin teşekkür ederim. Sanırım kursak mantarı ya da enfeksiyonu onu bile anlamadık. Sadece inanılmaz üzgünüm ne olduğunu bile kimse tam söyleyemedi.

11. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12

Üzüldüm geçmiş olsun.
    Rahatsızlığın tespitini herkes yapamaz.Bu gerçekten ciddi tecrübe ve bilgi istiyor.Daha önce yaşamış ve bunu tedavi etmiş kişilerde çok yok.Önemli olan kuşun o raddeye gelmeden önceki bakımı.Bundan dolayı bizler kuşlarımıza ciddi harcamalar yapıp belli standartlarda bakım uyguluyoruz.
    Kuş bakımı sadece su ve yem vermekten ibaret değil malesef.
    Şahsi fikrim kuş hastalanmadan önce bakımları doğru yapılmalı.Hastalandıktan sonra özellikle böyle kuşun iç organlarında bir problem ise tedavi edilse dahi verim almak çok zorlaşıyor.

12. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Haklısınız. Daha alalı 3.5 ay olmustu ama cok alışmışim. Kaliteli yem kullanıyordum. Meyve sebzeye geçiş yapiyordum yavaştan. Dediğiniz gibi tecrübeli bir veterinerden yardım aldım ancak şehir disi olduğu icin ilaçlar gec kaldı. Keşke her veteriner anlasa kusun halinden. İyileşseydi takviye vitaminleri elimde kaldı. Yapacak birsey yok maalesef. Bazı insanlar ilgilenmiyor kus yıllarca yasıyor. Cok sevince sonu böyle oluyor demek.

13. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Sebze ve meyve çok gerekli değil.Kuşu ishal etmekten başka işe yaramaz.Kuşun öncelikle kafesi hijyenik olmalı.Kaliteli yem,taze su,kuş kumu yeterli olur.Başka ekstralara çok gerek yok.
    Suyuna haftada 1 vitamin ve arada sırada limon ve elma sirkesi suyu da yararlı olur.

14. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53
    Dediğiniz herşey vardı. Kaliteli yem, arada kus krakeri, her gun taze su, kus kumu ve gaga taşı,tahta tünek, iki gunde bir alt değişimi(kağıt havlu), kafes zaten yeniydi kir pas durumu yok, ilgi alaka yanı kısacası herşey vardı. Dal darı yiyip birden hastalanması inanın en son bekleyebileceğim şeydi. Ne oldu anlamadık. Her kus bayıla bayıla yer benimkini hastalandırdi. Zaten artık cok gec Hüseyin bey. Sağolun ilginiz icin.

15. Muhabbet111

Beğenileri:
    0
    Sebze ve meyve kusu ishal etmekten baska ise yaramaz derken? Neye dayanarak bu bilgiyi aktariyorsunuz?

Sayfayı Paylaş