Karadeniz Pet

2 gündürYumurtaya yatmıyo ???

cixsower

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar maviş 2 gün önce ikinci yumurtasını yaptı ilk yumurtayı tünekte yaptı çatladı yuvaya koydum diger gün akşam kırdı ikinci yumurtayıda kafeste yaptı ama saglam o na bişi olmadı yuvaya koydum 2 gündür hiç yatıgı yok ilk kuluçkası bu 3 cü yumurtayıda kafeste yapcak sanırım çünkü az önce baktım kafesin tabanında oturmuştu neden yuvaya girip yapmıyo yumurtayı acaba oysa yumurtlamadan önce hep içeri girerdi şimdi ise yuvalıga girip.yumurtaya yatmıyo maviş 8 9 aydır benimle diger çiftimin yavrusu dışardan almadım sizce yumurtaya dokundugum içinmi yatmadı 3 cü yumurtayı kafeste yaparsa alıp yuvayamı koyuyum yoksa ordamı bırakıyım ??

Ikinci üçüncü yumurtadan sonra sürekli yatmaya başlar ama acemiliğinden olamasa gerek kafes tabanına yumurtlaması, Yuvalıkla ilgili yaşadığı olumsuz bi durum söz konusumu acaba?

Ikinci üçüncü yumurtadan sonra sürekli yatmaya başlar ama acemiliğinden olamasa gerek kafes tabanına yumurtlaması, Yuvalıkla ilgili yaşadığı olumsuz bi durum söz konusumu acaba?

Hayır yuvalıga yumurtlamadan önce mavişde cahite giriyodu hep yumurtadan sonra artık girmedi 3 cü yumurtayı kafeste yapsa ben ne yapıyım ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:22 -->-> Daha önceki mesaj 19:19 --

Fotoğraf var mı?
Bu gibi durumlarda yuvayı değiştirip başka tip bir yuva alabilirsiniz.

Şuan telde oldugum için yükleyemiyorum ama yumurtlamadanönce yuvayı hep kemirirdi maviş bana çok alışık beni gördümü kafesin kapısına gelip bakıyo ama üstü nü örtügümde kafesin tabanına gidip oturuyo ?

Ortam yer değişikliği gibi durumlardada yuvalığa girmeme ihtimali var, size tavsiyem öz bakımlarını yapın ve müdehale etmeyin, ilk kuluçkasından ötürü acemilik var, bu kuluçkayı boş geçirebilirler, ama dediğim gibi kendi haline bırakmanızı öneririm

Peki tşkler öyle yapcam ama inş yuvaya girip yapar diger yumurtayı iyi geceler

Aslında ilk yumurtayı yapmadan önce yalaşık 1 1 buçuk saat yuvalıkta oturmuştu ama ilk yumurta kırıldı ikinciyide kafeste yaptı içeri ben koydum diye yatmıyo olabilirmi ?

Onunla ilgilisi olduğunu zannetmiyorum, hayvanın psikolojisini bilemeyiz neden kafes tabanına yumurtladığını, belki acemilik belki onun için ideal ortam söz konusu değil, belki rahatsız olduğu bişey var, herşey mümkün, siz tekrar bi bakın varmı bi olumsuz durum sonrasında bekleyin dediğim gibi fazla müdehale etmemeye çalışın bu kuluçkası boş geçse bile bir iki aya yine yumurtlayacaktır, inşallah o zaman herşey istediğiniz gibi olur

Onunla ilgilisi olduğunu zannetmiyorum, hayvanın psikolojisini bilemeyiz neden kafes tabanına yumurtladığını, belki acemilik belki onun için ideal ortam söz konusu değil, belki rahatsız olduğu bişey var, herşey mümkün, siz tekrar bi bakın varmı bi olumsuz durum sonrasında bekleyin dediğim gibi fazla müdehale etmemeye çalışın bu kuluçkası boş geçse bile bir iki aya yine yumurtlayacaktır, inşallah o zaman herşey istediğiniz gibi olur

Peki ibrahim bey dediklerinizi yapıcam yardımcı oldugunuz için teşekkürler iyi gecelef

Rica ederim inşallah iyi haberler alırız sizden, iyi geceler

Tahminimce yuvaya sürekli baktığınızdan güvenilir olmadığını düşünmüştür

Geri