petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

2 haftalik yavrum neden ölmüş olabilir ?

Konusu 'Bakım Beslenme Üretim ve Yetiştirilmesi' forumundadır ve melihdagci tarafından 29 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. melihdagci

melihdagci Member

Beğenileri:
    1
    Merhaba arkadaşlar bu sabah ne yazik ki 2 haftalik çok iri ve diri yavrumu kaybetmenin şokunu yaşadım şok diyorum çünkü bir önceki gece turp gibiydi kursağı da full doluydu sabah baktim kan izi falan da yok yavruda anne bakamiyor diyecem ama kursagi gayet iyi 3 yumurta cikarmisti birisi yumurtadan geç ve ölü çikti ama gelisimi tamamdi digeri bu sabah ölen diğeri de hiç çikmadi onceki kuluckada da 4 yumurta vardi birisi hic cikmamisti diğer ikisi büyümüştü buyuyenlerden biri 4 haftalikken ölmüştü diger yumurtada 1 gunlukken ölmüştü görüşlerinizi bekliyorum 2. Kuluçkasi kuslarimin [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    728
    Merhaba Melih bey
    Yavru bakımında herşey annenin babamın beslemesi ile bitmiyor maalesef. bize düşen rahat beslemesi için gerekli takviyeleri yapmakla beraber en önemlisi temiz, titiz ve dezenfekte edilmiş ortam sağlamaktır. Sizin yuvalığınızın içinde plastik folluk yok, her hangi dışkıyı emmesi için: Pudralı Kedi Kumu- talaş - granür vs.. vs.. kullanılmamış onların yerine yavrunun dışkıdan bulaşabilecek tüm pislikleri emmesi sağlanmış şaşırmamanız gerek çünkü kaçınılmaz sondur bu. Ben her zaman yuvalıklarımda plastik folluk kullanırım folluğun altında kalan kısıma bit ilaci kullanırım bit olmasa dahi, folluğun içinde iri taneli çam talaşı kullanırım ve yavru sayısına göre değişmekle beraber haftada en az 2 kere talaşı folluk ile beraber değişirim.Yedek folluk bulundururum. Yavruların ve anaçların dışkı temasına izin vermem... öncelikle sizde bu kendimden verdiğim örneklere uyar bir sonraki kuluçkada ona göre tedbirli davranır iseniz bu kaçınılmaz acı sona karşı büyük bir tedbir almış olursunuz...

taşkın bunu beğendi.
  3. melihdagci

melihdagci Member

Beğenileri:
    1
    Çok teşekkür ederim bende hatayi dişide ariyorum daha plastik folluk yerine dediğiniz talaşlari kullansam sıkıntı olur mu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    728
    plastik folluk ile beraber içinde dışkıyı emmesi için saydığı ürünlerden birini mutlak kullanmanız lazım ve yumurtalar yavrular çıktıktan sonra haftada en az 2 kere değiştirmen lazım. Dişi veya erkek le alakalı bir sorun yok

Sayfayı Paylaş