petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

2. kez yumurtalarını yemış

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Koray DANIŞMAZ tarafından 25 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    70
    herkese merhaba mubıs cıftım var daha once 5 yumurtası vardı hepsını tek tek yemıslerdı.
    2. kez 3 tane yumurtlamıslar sımdı de 2 tanesını yemısler 1 tanesını kaydırdım
    bu yeme olayı acaba neden oluyor ?

2. Kubilay karaoglu

Kubilay karaoglu New Member

Beğenileri:
    0
    bildigim kadariyla calsium eksikligini tamamlamak icin yiyorlar.. yani kafeste murekkep baligi kemigi kus kumu mamasi varsa calaiumu ve gerekli vitaminleri ordan saglarlar eger bunlar yoksa yumurtayi yerler eksikligi gidermek icin..onlar oldugu halde yiyorlarsa orasida beni aşar :) ustalar cevaplar umarim

#2 Kubilay karaoglu, 25 Ocak 2016
    Son düzenleme: 25 Ocak 2016
  3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Yumurtaların boş olduğunu anlayınca da yiyorlar bu huylarından vazgeçirmek için sahte yumurta kullanabilirsiniz

4. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    70
    Vitamin takviyesi mama mürekkep balığı kemiği var birde yumurtalarda dolu idi usta :)

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Huy edindiği için kırıyor ise dolu veya boş olmasına bakmadan yumurta oldukça kıracaktır. Yusuf Kürşat ustanın dediği gibi bu huyundan vazgeçirmek için sahte yumurta kullanılabilir.

Sayfayı Paylaş