petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

2.kuluçka yine yavru ölümü

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve pırpır tarafından 14 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. pırpır

pırpır New Member

Beğenileri:
    0
    merhaba arkadaşlar kuşlarımın bende 1 seneden fazla oldu bakmaktayım ilk kuluçkayı dişi kuşum tam 1 yaşına gelince yaptı 3 adet yumurta ve 3üde dolu sonra 2 yavruyu ardarda 1 er gün ara ile kursakları dolu şekilde kaybettim son 1 tane kalmıştı onuda büyüttü. neyse 2. kuluçka yine 3 yumurta 3 dolu ancak ilk çıkan yaşıyor 2. ve 3. bir türlü 5. günü göremeden gittiler bu sefer tek fark kursakları boştu.

Bakımları 2 günde bir su (erikli) yem (versele laga) değişimi ve mama takviyesi(bebe büsk. havuç yarım yumurta ve 3 yumurta kabuğu ezip karıştırıp veriyorum) haftada bir kafes temizliği

oda sıcaklığı ise bu soğuklarda evin içinde tişörtleyiz öyle yani ve odalar hergün havalandırılıyor (15-30 dk)

üretim hane değil normal bir evin normal bir yatak odasında tavana yakın biyerde sabit.(yani rahatsız edende yok )

siyah nokta tarzı bir belirtide yok ölen yavrularda? tecrübeli kişilerden en azından benim yapmam gereken ne varsa söylemelerini rica ediyorum.

iyi akşamlar ve teşekkürler yazımı okuduğunuz için.

2. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
  3. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    Bir veterineri arayıp sorun bence hiç yoktan bilgi verirler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:50 -->-> Daha önceki mesaj 19:49 --

Yani bu olayın beslenmeyle alakası yok acaba neden olabilir?

4. Pınar Aydın

Pınar Aydın New Member

Beğenileri:
    0
    ahh arkadaşım 5 yavrudan 2 tane kaldı benimde çok kötü bir durum inş düzelir enfeksiyon,parazit ,bit bunarıda araştır istersen yuvalığı değiştir içini dezenfekte et kafeside aynı şekilde dezenfekte et inş br faydası olur

Sayfayı Paylaş