Karadeniz Pet

2.Kuş Hakkında

Burak ÖZATİK

Meraklı Üye
merhabalar arkadaşlar ben bir de dişi kuş beslemeye karar verdim yalnz erkekle aynı kafese koymayacağım farklı kafeslerde ama birbirinden uzak bir biçimde olacak yine de erkek kuşum benden uzaklaşır mı?

merhabalar arkadaşlar ben bir de dişi kuş beslemeye karar verdim yalnz erkekle aynı kafese koymayacağım farklı kafeslerde ama birbirinden uzak bir biçimde olacak yine de erkek kuşum benden uzaklaşır mı?

Mrb arkadaşım ben kendi tecrübelerime dayanarak bir yorum yapayım
benim konuşturduğum erkek bir kuşum vardı 7 aylık
sonra arkadaşım bana bir çift yavru erkekli dişili bir takım verdi ayrı bir odada onları beslemeyi ve yavrularından bir tane seçip yavrudan besleyip hem kendimize alıştırıp hemde benimkine eş yapacaktım ama planlar uymadı yarular çok kavga ediyordu ayrıma imkanımda olmadı bende erkeği bir yakınıma verdim
dişiyide benimkisinin yanına attım bu arada tabi 1 hafta besledim çiftleri diğer odada olmalarına rağmen bir birilerinin seslerini duyup konuşuyorlardı
dişiyi benimkinin yanına atınca çok iyi anlaştılar ama daha çiftleşmdiler
gelelim asıl konuya 1,5 aydır beraberler benim kuşa yeni kelimeler öğretim ve örenmeye devam ediyorum hala bize alışık ve dişi alışmamasına rağmen erkek kuş elime geline o da geliyor yani erkekle birlikte hareket ediyor
inşallah soruna yanıt verebilmişimdir biraz uzun oldu ama.

Son düzenleme:
Geri