petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

2 kuşumunda ırkı ney?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kitiara tarafından 15 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0
    Bu 2 kuşun ırkı ney geçenlerde konu açtım ama dişiye ingiliz,jumbo kırığı,çek diyen oldu bende açıklık getirmek istedim. Erkek orjinal jumbo mu? Bide erkekde yüzük var ne işe yarıyor?

2. Rahim Guguş

Beğenileri:
    0
    güzel jumbolar maşallah güle güle besle

3. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Ikisinde de jumbo kırıkliği var bence. Güle güle besleyin

4. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:45 -->-> Daha önceki mesaj 17:43 --

Teşekkürler.
    Dişi kesin kırık gibi de, erkek kırık değil diye düşünüyordum ):

#4 Kitiara, 15 Ağustos 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Ağustos 2015
  5. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Bu bendeki jumbo kuş. Gögus baya bi genis diger kuşlara gore. Benekler büyük. Sendeko Yeşilde de var bunlar ama nispeten daha dar göğus daha az benek varmis gibi

6. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0

Anlıyorum benim tel kötü olduğu için iyi resim çekemiyorum göğsü iri benekler sizin kuşdaki kadar çok ve büyük önden bakınca gözleri görünmüyor. Ama dişi jumbo değil bence benekler çok ve büyük ama kafa yapısı jumboya benzemiyor. jumbo kırığıda olamaz
    Sizin kuşta maşallah kocaman dişi bide :)
    Size bir sorum daha olcak benim dişi kuşun cere rengi 2 yıldır kahverengi hiç eski rengine dönmedi 1 günlüğüne dahi değişmedi hasta olabilir mi? 3 yaşında ve hiç kızgınlık yumuryası yapmadı normalde yapması gerekmez mi?

#6 Kitiara, 15 Ağustos 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Ağustos 2015
  7. Yağız Bulut

Yağız Bulut New Member

Beğenileri:
    0
    mavişimm nasılsın dişi kuşun gercekten coık güzel kızgın erkek basarsa kafese hakim olursa kızgınlık yumurtası tabikide gelecektir :D

8. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0
    İyiyim siz nasılsınız ya bu dişime 5 veya 6. aldığım kuş dişi kuşum kuyruk kaldırıyordu ama erkek kuşlar hiç yanaşmıyordu dişi her gelen kuşu korkutuyor sonra eş olmak istiyordu.
    bundan önceki eşini folluğa sıkıştırıp zorla kaşıyordu 6 ay bekledim eş tutmadılar bende değiştim erkeği belki bu sefer eş olur :D 2 yıldır cere rengi koyu kahve kızgınlığı hiç geçmedi şimdi erkek kuşu nasıl kızdırabilirim :)

9. Yağız Bulut

Yağız Bulut New Member

Beğenileri:
    0
    Bu erkek sanırım yeni katıldı yeni aldın dişi belli kızışkın cok istiyor kaynaşmayı yemleşmeyi bu cengaverlen başa cıkamaz jumbo bu coker yalnız 2 hafta beklemelisin erkek kuş kafese hakim olsun bence başka kafesin varsa erkek yuvalıklı kafeste 1 hafta beklet dişiyi de yuvalıksız kafeste yan yana koy 1 hafta sonra dişiyi yuvalık takılı kafese at yavru gelecektir inşallah

10. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler kavga etmiyorlar dişi erkeğin bazı hareketlerinde vurmaya çalışıyor erkeğe.
    Dün arkadaşım kuşunu 1 günlüğüne bana verdi bakmam için benimkilerle aynı kafese koydum dişi kuşuma yem vemeye çalıştı erkek dövdü o kuşu :) sanırım kıskandı :)

Sayfayı Paylaş