Karadeniz Pet

2 kuşumunda ırkı ney?

Kitiara

Meraklı Üye
Bu 2 kuşun ırkı ney geçenlerde konu açtım ama dişiye ingiliz,jumbo kırığı,çek diyen oldu bende açıklık getirmek istedim. Erkek orjinal jumbo mu? Bide erkekde yüzük var ne işe yarıyor?
ngjgZ5.jpg

WZgZMN.jpg

j2X2o9.jpg

DRBRnl.jpg

7b7bRr.jpg

d282YQ.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
07e685a86c1fb1d1552a6a4806cacc49.jpg

Bu bendeki jumbo kuş. Gögus baya bi genis diger kuşlara gore. Benekler büyük. Sendeko Yeşilde de var bunlar ama nispeten daha dar göğus daha az benek varmis gibi

07e685a86c1fb1d1552a6a4806cacc49.jpg

Bu bendeki jumbo kuş. Gögus baya bi genis diger kuşlara gore. Benekler büyük. Sendeko Yeşilde de var bunlar ama nispeten daha dar göğus daha az benek varmis gibi

Anlıyorum benim tel kötü olduğu için iyi resim çekemiyorum göğsü iri benekler sizin kuşdaki kadar çok ve büyük önden bakınca gözleri görünmüyor. Ama dişi jumbo değil bence benekler çok ve büyük ama kafa yapısı jumboya benzemiyor. jumbo kırığıda olamaz
Sizin kuşta maşallah kocaman dişi bide :)
Size bir sorum daha olcak benim dişi kuşun cere rengi 2 yıldır kahverengi hiç eski rengine dönmedi 1 günlüğüne dahi değişmedi hasta olabilir mi? 3 yaşında ve hiç kızgınlık yumuryası yapmadı normalde yapması gerekmez mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
mavişimm nasılsın dişi kuşun gercekten coık güzel kızgın erkek basarsa kafese hakim olursa kızgınlık yumurtası tabikide gelecektir :D

mavişimm nasılsın dişi kuşun gercekten coık güzel kızgın erkek basarsa kafese hakim olursa kızgınlık yumurtası tabikide gelecektir :D

İyiyim siz nasılsınız ya bu dişime 5 veya 6. aldığım kuş dişi kuşum kuyruk kaldırıyordu ama erkek kuşlar hiç yanaşmıyordu dişi her gelen kuşu korkutuyor sonra eş olmak istiyordu.
bundan önceki eşini folluğa sıkıştırıp zorla kaşıyordu 6 ay bekledim eş tutmadılar bende değiştim erkeği belki bu sefer eş olur :D 2 yıldır cere rengi koyu kahve kızgınlığı hiç geçmedi şimdi erkek kuşu nasıl kızdırabilirim :)

İyiyim siz nasılsınız ya bu dişime 5 veya 6. aldığım kuş dişi kuşum kuyruk kaldırıyordu ama erkek kuşlar hiç yanaşmıyordu dişi her gelen kuşu korkutuyor sonra eş olmak istiyordu.
bundan önceki eşini folluğa sıkıştırıp zorla kaşıyordu 6 ay bekledim eş tutmadılar bende değiştim erkeği belki bu sefer eş olur :D 2 yıldır cere rengi koyu kahve kızgınlığı hiç geçmedi şimdi erkek kuşu nasıl kızdırabilirim :)

Bu erkek sanırım yeni katıldı yeni aldın dişi belli kızışkın cok istiyor kaynaşmayı yemleşmeyi bu cengaverlen başa cıkamaz jumbo bu coker yalnız 2 hafta beklemelisin erkek kuş kafese hakim olsun bence başka kafesin varsa erkek yuvalıklı kafeste 1 hafta beklet dişiyi de yuvalıksız kafeste yan yana koy 1 hafta sonra dişiyi yuvalık takılı kafese at yavru gelecektir inşallah

Bu erkek sanırım yeni katıldı yeni aldın dişi belli kızışkın cok istiyor kaynaşmayı yemleşmeyi bu cengaverlen başa cıkamaz jumbo bu coker yalnız 2 hafta beklemelisin erkek kuş kafese hakim olsun bence başka kafesin varsa erkek yuvalıklı kafeste 1 hafta beklet dişiyi de yuvalıksız kafeste yan yana koy 1 hafta sonra dişiyi yuvalık takılı kafese at yavru gelecektir inşallah

Teşekkürler kavga etmiyorlar dişi erkeğin bazı hareketlerinde vurmaya çalışıyor erkeğe.
Dün arkadaşım kuşunu 1 günlüğüne bana verdi bakmam için benimkilerle aynı kafese koydum dişi kuşuma yem vemeye çalıştı erkek dövdü o kuşu :) sanırım kıskandı :)

Geri